Време ли е вече/имам контракции/!

  • 3 170
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз съм в 38г.с.и 3 дни.От 34-35г.с. имам контракции,но сега ги усещам някак по-силни.Към 18ч бе първата по сериозна-болката в кръста е постоянна.От тогава до сега ми се появяват на около 40 минути болезнени с пристягания ниско долу и сякаш нещо ме напъва,а отделно имам и не болезнени,които са доста по-чести.Със съпруга ми се чудим дали се започва.Моля да ми помогнете с отговор ако сте наясно със ситуацията.На какви интервали и с каква продължителност са истинските контракции?И кои от контракциите трябва да засичам,само тези с болка или и не болезнените?Вече нямам търпение да видя Бебо,истински се надявам да започне скоро.Вече се чувствам толкова подута и дебела.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 216
Би трябвало да изчакаш да станат на поне 15 мин.Но ако се притесняваш по-добре звьнни за всеки случай на наблюдаващия те гинеколог.
МОите започнаха направо на 10 мин и в началото не бяха много болезнени( то и до края си останах поносимо болезнени). Мисля че до ден-два ще гушкаш бебо.Ох,много се развьлнувах като прочетох. Да знаеш,че сега цяла вечер ще си мисля за теб и ще ти стискам палци всичко да мине бьрзо и леко.

# 2
  • Мнения: 8 242
Ами започва се  Peace
Ама изчакай да станат поне на 5-10 минути и то регулярни и болезнени. И тогава отивай към болницата. Но така както го описваш може да откараш доста време, може и бързо да зачестят  Rolling Eyes
Аз нямах такова време за подготовка. Мойте започнаха веднага на 2-3 мин и докато се чудех това ли е не е ли.. след 2 часа бях родила  Crazy

Леко раждане  Wink

# 3
  • Мнения: 5 026
 При мен започна с падане на слузестзта "запушалка". Предния ден имах силни и непрекъснати болки в кръста. Контракциите ми бяха на около 30 минути. Отидох в родилното, прегледаха ме- имах 1 см разкритие. За твое спокойствие се обади на лекарят, който те е консултирал през бременността или направо отивай в родилното. В никакъв случай не чакай ако ти изтекат водите.
 Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане. Успех!

# 4
  • Мнения: 5 140
Айде успех и леко раждане.

# 5
  • Мнения: 176
Би трябвало да изчакаш да станат на поне 15 мин.Но ако се притесняваш по-добре звьнни за всеки случай на наблюдаващия те гинеколог.
МОите започнаха направо на 10 мин и в началото не бяха много болезнени( то и до края си останах поносимо болезнени). Мисля че до ден-два ще гушкаш бебо.Ох,много се развьлнувах като прочетох. Да знаеш,че сега цяла вечер ще си мисля за теб и ще ти стискам палци всичко да мине бьрзо и леко.

За твое успокоение звънни на лекаря си, но и аз мисля, че се започва  Hug
Желая ти много успех и леко раждане! Скоро да гушкаш малкото съкровище! И аз стискам палци  Peace

# 6
  • Мнения: 683
И аз мисля, че трябва да изчакаш да позачестят до 10-15 мин. Но това е относително. И мойе да стане за няколко часа. Поне при мен беше така.Позаболя ме вечерта около 19ч и сутринта в 5 бях в болницата, но не бяха нетърпими болки... Пък и аз нямах търпение.
Стискам палци! newsm10 Леко и безпроблемно раждане и най-сладкото бебче! Hug

# 7
  • Мнения: 2 849
Вземи си топъл ,не горещ душ и ако минат болките ,няма да се ражда тази вечер .Аз така няколко вечери подред се разминавах на косъм от тръгване към болницата .Засичай си като станат по-болезнени ,колко време траят и през колко минути са .Успех и леко раждане .Чакаме те с добри новини и да знаеш ,че много мами ще ет мислят тази вечер .

# 8
  • София
  • Мнения: 1 368
Благодаря ви за бързите отговори!Много сте мили.Ще изчакам още малко и ако зачестят ще звъня на лекаря си.Ох,дано да  са истински!Още веднъж едно огромно Благодаря!Какво ли щях да правя без вас!?Ще ви държа в течение!Целувки на всички!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 907
Според мен се започва, ама вземи топъл душ все пак, както те съветва Ради. Леко и безболезнено раждане от мен. Стискам палци  fingerscrossed

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Ох душичка, пожелавам ти едно наистина безпроблемно, леко и вълнуващо раждане с най-здравото и хубаво бебче.  Hug Колкото до контракциите наистина е по-добре да изчакаш да станат на 10-тина минути.   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 187
Успех мило мамче. Пожелавам ти леко, бързо и безпроблемно раждане на прекрасно, здраво бебче.
Легни на една страна със свити колена и вземи нош па. Ако контракциите не намалеят - значи е започнало голямото събитие.
Кураж!  Hug

# 12
  • Мнения: 1 448
Хайде ако е тръгнало - леко раждане!!!  Hug

# 13
  • Мнения: 2 039
Аз нямах нито една болезнена контракция,а съм направила разкритие 4 см.Отидох в болницата с паднала тапа и спукан мехур,но пак без болка.След 2 часа и една система окситоцин родих моето съкровище !Така че при всеки е индивидуално,ама дано при теб да е почнало,че да се свърши с мъките ти и да гънчаш малко бебче  newsm32 !!!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 544
Леко раждане и от мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт