Отговори
  • Мнения: 36
Много отдавна се каня да поставя този въпрос и днес провокирана и от темата на "Искрено и лично" реших да видя какво мислите и вие. Преди време бях прочела една статия как майки водели дъщерите си на гинеколог, който оперативно да отстрани девствената им ципа. Накратко - за или против сте и защо?
Лично аз от висотата на годините си бих казала "да, добре щеше да е ", но ако майка ми ме беше питала тогава едва ли щях да отговоря така. Истина е, че девствеността ми донесе само напрежение - да намеря най- подходящия мъж, пък да не му се дам много бързо, защото съм девствена, първият път да е приятно и специално... В крайна сметка не беше нито специално, нито приятно, а човека дето го намерих беше един..... не ти е работа.
Сега имам дъщеря - не бих посмяла да решавам вместо нея, макар че след години и тя може да каже "да, добре щеше да е".

# 1
  • Мнения: 426
Чесно казано не съм търсила специален мъж. Но и да я нямаше изпитването щеше да е същото. Пак ти е за пръв път и да я няма.

# 2
  • Мнения: 899
Против. Не обичам да се намесвам в правилата на Природата.

# 3
  • Мнения: 8 934
Мисля, че това е най-абсурдната идея, която съм чувала някога!  Shocked  #Crazy Sick

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Не обичам да се намесвам в правилата на Природата.

На себе си не бих го направила (то е и малко късничко), но ако имам дъщеря сама ще вземе решение. Всеки решава за собственото си тяло.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Против. Не обичам да се намесвам в правилата на Природата.
Това мисля и аз Naughty

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Против! Със и без ципа усещането от първият път ще е същото. Защо да се месим излишно на организма. Щом не пречи, не е необходимо да се отстранява.
Пълни глупости!

# 7
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Темата ми се струва малко налудничава.
Извинявам се на автора.Просто всяка инвазия в тази телесна област особено в крехка възраст би биха страхотен ужас за потърпевшата. #Crazy

# 8
  • Мнения: 819
Не съм сигурна, може би против- губи се очарованието и тръпката  Mr. Green Но има и друг момент- много момичета имат ужасни спомени, свързани с ужас и болка- те със сигурност биха искали да избегнат този момент. Аз лично нямам лоши спомени и ....не знам, въпрос на личен избор.Но пък и така не е , защото едно 14-15 годишно момиче /примерно/ надали би се решило на такава стъпка и пак майката ще има думата, най-малкото да обясни плюсовете и минусите от такава намеса  newsm78

# 9
  • Мнения: 9 899
да се възстанови ципата, го разбирам, но да се отстранява.....
и за мен е налудничава идея.

# 10
  • Мнения: 368
Против.Щом така сме устроени зна4и така трябва да бъде. Но пък всеки сам си решава Mr. Green

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Против. И за възстановяването - пак против /ако на някой му хрумне идея за тема Mr. Green/

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Против съм,ква е тая глупост и къв е смисълът й да се прави? newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 5 828
нещо ми се губи смисъла от такава процедура, така че съм против

# 14
  • Мнения: 6 886
Не виждам какъв е смисълът. Ципата може да се махне, но първи път така или иначе ще има и не мисля, че точно ципата е от толкова голямо значение.

Общи условия

Активация на акаунт