А пък моята педиатърка каза...

  • 2 430
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 116
Ето ти още един пример  Mr. Green:

Бебка беше на 3 седмици. Заради едно обедно пробно кърмене, когато малката изяде 50 грама докато дремеше на циците, педиатърката ни натика АМ. Е, аз много по-късно прочетох за някой тънки моменти при кърменето и се хванах на тази струна. Резултата е: 4 месеца и половина зверски колики и смяна на АМ. Кърмене 4 месеца и 1 месеца изцеждане от моя страна и толкоз.

На 1 месец ни каза да пием сок вече, аз пак взех че се хванах въпреки зверските колики на детето. Започнах от 1 лъжичка, 2 и т.н. и така на 5 ден след тричасов рев със захласване в Пирогов поради съмнение за инвагинация на червата. Е, захраних на на 5 навършени месеца чак (въпреки изказвания от страна на педито за анемия и т.н.), беше с хемоглобин 124 на 6 месеца, сок пропи на 11 месеца, беше с хемоглобин 128 на 1 годинка. Егати анемията !

Хайде да спирам, че се унесох направо  Wink

Последна редакция: пн, 28 авг 2006, 16:20 от ritka

# 31
  • Мнения: 495
някой ще ми каже ли в какво се изразява прегледа при очния лекар

# 32
  • Мнения: 3 116
Гледат очни дъна, ретина и кривогледство.

Тестовете за късогледство и далекогледство се правят на деца на 3 годинки.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ето още един пример:
Аз съм с луксация. Жасмина се роди със секцио. Нашата педиатърка каза, че няма нужда от преглед при ортопед - тя каквото трябва видяла. Заведох я на частно - резултата - 2 месеца ортопедични гащи.
моля поправете ме, ако греша
направление за специалист не се ли дава, при съмнения някакви за нещо нередно, независимо дали става въпрос за ортопед или какъвто и да е друг
ако педи при преглед види, че на бебока всичко му е наред, трябва ли непременно да даде направление за ортопед /друг специалист/
аз оставам с впечатлението, че трябва ние самите да сме педиатри, за да знаем как да си гледаме децата......
другата страна на медала е факта, че мнооооого майки не спазват указанията на докторите и си правят каквото искат
веднага давам пример - колко пушачки отказват цигарите щом забременеят? изобщо не защитавам педиатрите, аз също постоянно чета и вадя думите на нашата с ченгел, но..... има го и другото, за съжаление....
та по този повод - педиатъра Не е специалист и НЕ е редно той да решава какво направление се налага щом компетентните органи са решили, че всички деца трябва да минават преглед при ортопед.
А като рискови фактори за луксацията се водят: момиченца, първо дете, седалищно предлежание, секцио, фамилна обремененост и май имаше още - с две думи почти всички деца може да имат луксация.
Но въпреки ваичко не можеш сама да си лекуваш детето. Захранване, кърмене ОК - има откъде да получиш информация, но разболее ли се нямаш избор, не можеш да разчиташ на съвети от форума или приятелки - трябва ти доктор.

# 34
  • Мнения: 495
всички сте прави  Peace
по-скоро мисълта ми беше, че едва ли не трябва ние самите да сме специалисти по всичко, та да отгледаме здрави деца  Sad
по темата мога много да говоря и все в негативен план за педитата, пък и не само за тях, всичко с факти  Sad
както и да е, исках да споделя, че когато синът ми се роди, нямахме нет /имаме от няколко месеца едва, защото работата ни не е свързана с компютри и не сме го смятали за необходимост  Rolling Eyes/
нито на ортопед съм си водила детето, нито на очен лекар, защото не знаех, че трябва  Sad
питах как протича прегледа при очен, защото синът ми има страх от доктори /хора с бели престилки/ и не дава да му преслушат гърдите, какво остава за преглед на очите от близо.... Sad
пък страха от доктори го има от злополучно вземане на кръв, когато почти изпадна в гърч от рев, но да не разводнявам темата.......

# 35
  • Мнения: 3 116
Meryt ние ходихме във Вита при детски офталмолог Simple Smile

Ами там имаше играчки, докторката баламосваше малката докато я прегледа като и даде време да се разходи из кабинета, да го изучи детето  Crazy

Прегледа е за секунди, но просто детенцето трябва да се седи мирно Simple Smile

Иначе е въпрос на лекар, дали ще предразположи детето  Hug

# 36
  • Мнения: 495
сърдечно благодаря за инфото, непременно ще посетим   bouquet  Hug

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За луксацията... Аз виках периодично и профилактично педиатър на частно в къщи и за първата, и за втората ми дъщеря, та от нея знам, че вероятността за луксация при бебета, родени със секцио, клони към нула. Вие чували ли сте го това?

Не е вярно - много често се предприема секцио при бебета, носени седалищно. Седалищното предлежание на бебето е рисково за луксация, защото при него тазобедрените стави се натоварват и може да не си е държало краченцата в правилна позиция.
Освен това ако има наследствена вродена луксация, секцио или не, няма значение.

# 38
  • Мнения: 742
Вчера бяхме на консултация1 С толкова "внимание" ни прегледаха, че запомних само колко тежи Криската!
Скараха ми се, че си целувам детето, тъй като по този начин й се предават най-много зарази /по повод, че бяхме с хрема една седмица/ и след това ми изписа IRS 19 - за която такива неща прочетох тук, че не я купих!Виновна бях, че пропускаме ваксина-не съм си опазила детето от настинка...

Тръгнах си мнооооого консултирана!
Е, толкова ще е!  smile3513
Ако трябва в друг град ще ходя, но трябва да знам, че има на кой да разчитам за детето си!

# 39
  • Мнения: 11 314
спокойно, воденето на ортопед не е задължително. Това е някаква модерна практика при вас. Simple Smile Виж прекалено ранното даване на друго освен мляко си е неинформираност. В България официално го отрекоха, въпроса е кога всички педиатри ще се информират...
Напротив! Воденето на ортопед не само не е модерна или екзотична практика в БГ, ами е абсолютно задължително и в повечето европейски страни.
Първото си дете родих в Австрия. Преглед от ортопед (вкл. и ехографски) имахме още в родилния дом на 3 ден, после на 3 месеца и после на годинка задължително!
В Германия също не е "модерна" практика, а просто задължително. При нас се прави от педиатрите - ултразвуков преглед на тазобедрените стави. Ако има нещо - пращат на ортопед за по-обстоен преглед и евентуално предписване на гащите.
А за педиатрите в България има много да се дъвче - просто не учат по най-новите книги и "Едно баба знае, едно бае". Само че докога? Confused

Общи условия

Активация на акаунт