По колко фолиева киселина приемате/хте?

  • 7 567
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
На мен също ми исписаха Neofolic forte, но това лекарство вече не се внася в България. В аптеките ми казаха да пия по 10 табл. от 0.400 мг. Това е някакъв абсурд. Не може така. Бях бременна миналата година и пиех Ferro-folgama, каято съдържа 5 мг фолиева. Вероятно само така може да се приема по-голямо количество от киселината.

Мерси за успокоението,

а имаше ли някакъв проблем за да ти изпише по голямата доза?

# 16
zdraveite i az sum nova v foruma i mi e priqtno 4e go ima, moje da se nau4at mnogo neshta.Az do 3 mesec pieh neofolic 3 pati po 1 tabl. i posle oshte edin mesec- po 1 tabl. na den

# 17
  • Мнения: 1 104
Аз приемах Неофолик - 1 таблетка дневно или 0.4 мг.

# 18
  • Мнения: 1 353
Аз пиех по 0,4 , но започнах три месеца преди да забременея и пет от самата бременност. Попитай лекаря, може да сте се разбрали не доразбрали

# 19
  • Мнения: 1 313
по една дневно. Сега правим опити и пак пия по една дневно

# 20
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз пия НЕОФОЛИК по една таблетка дневно. Мисля, че е от 0.4 мг. Изписана ми е от лекарката, в аптеката пак ми казаха по една, а ако не се лъжа и в самото упътване на НЕОФОЛИК се препоръчва по една таблетка. Ще проверя довечера и ще ви кажа.

# 21
  • Мнения: 2 019
след като разбрах,4е сам бременна по 1 таблетка дневно

# 22
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Аз също пиех 4 мг дневно, продават го и в такава доза, така че не  е нужно да пиеш по 10 хапчета. Аз имам лека форма на Spina Bifida (май така се изписва), профилактика на която е фолиевата киселина и може би затова ми изписаха този вариант, който се води ФОРТЕ. Слава Богу, бебчето няма проблеми! Така че, не се притеснявай.
Успех!  bouquet

# 23
  • Мнения: 13 805
И аз пиех по 0.4мг фолиева киселина някъде до 4-ти месец.  Peace
Но попитай за всеки случай лекаря си, защото при съществуващ дефицит на фолиева киселина може да се приема 10 пъти повече от това количество, което е точно 4мг. На мен ми бяха давали такава доза, когато ми направиха аборт по медицински показания, заради аномалия на плода.

точно така беше и при мен и също след мисед аборт заради налична малформация на плода. Пиех дозата 4 мг в продължение на 6 месеца докато се възстановя. После вече преминах на двойно по малка доза. това което ми обясни гинеколожката е, че хубавото на фолиевата киселина е че не се натрупва и излишното се изхвърля.
Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 508
Аз пиех фолацид по една таблетка на ден - от този които е специално за бременни и по препоръка на лекаря го спях един месец след като родих. Не съм имала проблеми или по специфична бременност  newsm78

# 25
  • Мнения: 3 478
По 0.4мг дневно, беше комбиниран с мултивитамин.

# 26
  • Мнения: 390
И аз по 0,4мг дневно и го спрях в края на 5 месец.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 043
По 1 таблетка от 0.4 милиграма дневно - Folacid. Започнах 2-3 месеца преди да започнем бебеправенето.

# 28
  • Мнения: 118
пиех по една таблетка фолиева киселина на ден-3 месеза преди да забременея и спрях месец след като родих.и понеже съм с нисък хемоглобин вземах и желязо,в чието съдържание имаше също фолиева киселина.него го пих и 6 месеца след като родих.и всичко това по лекарско предписание.

# 29
  • Мнения: 1 101
По една таблетка на ден почти да края на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт