По колко фолиева киселина приемате/хте?

  • 7 565
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 505
3 пъти по едно на ден за 3 месеца и после по едно на ден още един месец(по 0.4)

# 31
  • Мнения: 9 095
ами има ли възможноста, ако не ти помогне да ти навреди? всъщност, ако приемам повече от една таблетка, какви ри скове има? newsm78

# 32
  • Мнения: 1 467
Ако го пиеш по предписание на гинеколога си, едва ли ще ти навреди фолиевата киселина. Те и витамините могат да навредят ако се прекалява. Аз лично пиех фолиева киселина до края на третия месец и не взимам никакви допълнителни витамини.

# 33
  • Мнения: 2 271
Пиех по 1т от 5мг(такива пиех преди да забременея и продължих с тях).

# 34
  • Мнения: 11 003
От 7г.с. пия Folacid, по една таблетка дневно.

# 35
  • Мнения: 592
По 1 табл. дневно от както открих, че съм бременна до краяна 3м.

# 36
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Пийвай си по една таблетка всеки ден. Докторът ти по всяка вероятност е бил снощен, като ти е писал рецептата Crazy. Фолиевата киселина не се натрупва в организма, излишъкът се отделя в урината и се изхвърля. Не се притеснявай, не можеш да предозираш. Peace

# 37
  • Мнения: 3 405
ами има ли възможноста, ако не ти помогне да ти навреди? всъщност, ако приемам повече от една таблетка, какви ри скове има? newsm78

Има различни таблетки, от 4 мг ( неофолик форте ) и от 0.4 мг ( неофолик ), първите са за майки в риск, вторите са препоръчителната доза за профилактика. Първите ги няма по аптеките. Ако не си имала проблемни бременности, нямам смисъл от високата доза.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=163

в статията пише, че няма риск от предозиране

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/733/53/

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 12:00 от Анджелина

# 38
  • Мнения: 9 095
значи да започвам да пия преди забременяването по една таблетка, а евентуално след това, ако има проблеми да увелича дозата, защото съм слаба и незнам дали няма да е късно, след като забременея, май ще се изследва хемоглобина по- раничко:), а само да отбележа че ще ми е за първи път и затова съм толкова невежа и ви питам за всичко Embarassed Peace

# 39
  • Мнения: 3 069
По 0,4мг по 1 на ден 3 месеца преди да забременея и до 4-я след като забременях.

# 40
  • Мнения: 3 405
значи да започвам да пия преди забременяването по една таблетка, а евентуално след това, ако има проблеми да увелича дозата, защото съм слаба и незнам дали няма да е късно, след като забременея, май ще се изследва хемоглобина по- раничко:), а само да отбележа че ще ми е за първи път и затова съм толкова невежа и ви питам за всичко Embarassed Peace

Не, няма да увеличаваш, профилактично се пие по 0.4 мг преди и след забременяване до 4 месец.
Високата доза се пие от майки в риск. Ето цитат от статията:

Цитат
Доказано е, че приемането 1 –2 месеца преди забременяване и през първите 2 месеца на бременността на 0,4 милиграма дневно фолиева кисилина намаляват със 70% случаите на дефекти на невралната тръба.
При бременни, които са имали вече дете с дефект на невралната тръба се препоръчват  10 пъти по-висока доза - 4 милиграма дневно.

За повишаване на хемоглобин се приема желязо, фолиевата киселина не е за него.

# 41
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз пиех по 10 табл от 0,4 мг, защото така и не намерих Неофолик форте. И аз ходя в Торакс и може би защото забременях след стерилитет и предполагам се презастраховат докторите, а е възможно просто да им е практика.

# 42
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Аз пиех 3 x 1 на ден един месец преди да збременея до 4 месец

# 43
  • Мнения: 1 986
  Откъде я изровихте тая тема ooooh!-момичето е задало въпроса си август месец,едва ли още се интересува по колко фолиева киселина сме приемали Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 3 787
0,4 мг.един път на ден,но вече сигурно е без значение за момичето Laughing

Общи условия

Активация на акаунт