Да се чувствам ли виновна, че наех детегледачка?

  • 1 022
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Взела си правилно решение!!!  Peace

# 16
  • Мнения: 5 103
Моето дете също като излизаме го гледа детегледачка.
Против гледането от баби съм, да го виждат веднъж седмично на кафе да, но в къщи да ми седят и да дават съвети не.

# 17
  • Мнения: 194
На твое място и аз бих постъпила така.За мен е правилно Peace
newsm10И за мен!Освен това не смятам,че при всички случаи детето ще бъде гледано най-добре от родната му баба.

# 18
  • Мнения: 137
Постъпила си правилно.Ти решаваш кое е най-добре за детето ти Peace

# 19
Според мен свекърва ти постъпва егоистично. Защо трябва да се сърди? Явно тя не може да осигури такова гледане на детето, от каквото то има нужда. А ти, като майка, си длъжна да изхождаш първо от интересите на детето. Щом като то се чувства добре с детегледачката, няма защо да се чувстваш виновна.

Успех и дано си оправите отношенията със свекървата, въпреки че ми се струва малко обречена кауза, след като тя реагира толкова крайно в дадената ситуация   bouquet.

# 20
  • софия
  • Мнения: 555
В юлския или августовски брой на списание МАМА има интервю с специалисти по въпроса дали е по-добре детето да бъде гледано от баба си или да бъде дадено на детска ясла. Там има хубави аргументи ЗА и ПРОТИВ.
В твойта ситуация аз подкрепям напълно действията ти. Баткото беше на 1 год. и 3 мец, когато го дадох на ясла, защото нито една от бабите не искаше да поеме грижите за него, а аз трябваше да се върна на работа. 99г. все още трудно се намираха гледачки. Вярно е че детето много боледуваше, но ако пак трябва да избирам пак бих го дала на ясла тогава. Сега за близнаците бих наела детегледачка за да мога да изисквам определени неща да се спазват. А на бабите им е лесно с отговора ... ми то детето така искало. Синът ми е на почти 9 год. и свеките не може да го сложи да си легне вечер преди 1 часа през нощта - защото тя е нощна птица и някой трябва да й прави компания. На другия ден не се става преди 12 по същата причина. Е и ако тва е режим за едно дете!!!
Нали детето е добре и е спокойно и ти си спокойна! Това е важното

# 21
  • София
  • Мнения: 6 265
И аз да се включа в общотото мнение, че си постъпила ПРАВИЛНО. Не мога да разбера хора, които се сърдят за такова нещо. След като тя не може да го разхожда най-малкото, не може да се сърди. А и мисля, че ти като жена, майка и домакиня не може да поемеш всички задължения в къщи, че и на работа да ходиш. По важно е ти и детето как се чувствате, и бащата разбира се.
Ти си майка на детето, ти знаеш най-добре. А каква е позицията на мъжа ти по въпроса? Не те ли подкрепя?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Не се дерзай за глупости.Щом ти си по-спокойна и детето ти се чувства добре, мисля, че няма за какво да се притесняваш. Peace
Аз ако съм бих и казала в прав текст това което ти си написала  Naughty

# 23
  • Мнения: 353
мисля, че егоиста е свекърва ти!!!!!!!!!!!!!!
детето е твое, времето ти е твое, къщата си е твоя - следователно ти решаваш. на мен ми предстои същата схема, само че аз и мъж ми с неговата майка не комуникираме, защото тя така направи нещата. моята майка работи. на мен ми предстои да излизам сутрин в 7:30 и вечер да се прибирам между 6:30 и 7:30...........така, че друг избор нямам. жената, която ще се грижи за детето ми знам, че ще прави всичко добре, познаваме се и й имам пълно довверие. някой ден ако майка ми престане да работи, тя ще поеме щафетата - но за сега е така. освен това съм намерила и жена, която да идва един пт в седмицата за голямото чистене - иначе събота и неделя вместо да ги посветя на семейството си, ще се наложи да ги посветя на парцала.

# 24
  • Мнения: 176
Едва ли да се стараеш да подсигуриш най-доброто за детето си може да се нарече егоистично  Naughty
Ти си майка и знаеш детенцето ти от какво има нужда. След като свекърва ти не е в състояние /физическо/ да се справи с всичко сама, не мисля че е права да се сърди. А това, че не ти говори е доста смешно, направо детинска реакция, имайки предвид възрастта и вероятно претенцията й да бъде един разумен човек  Rolling Eyes
Може би това по-скоро е проява на някаква ревност от нейна страна или пък нежелание да приеме факта, че "чужд" човек може да се грижи по-добре за бебчето ви...
Във всички случаи не трябва да чувстваш вина и да съжаляваш, защото избора е твой, а ти знаеш най-добре!
Предполагам,че е само въпрос на време нещата между вас да се изгладят.  Е, трудни са взаимоотношенията между две жени, особено от различни поколения.../надявам се изказването ми е достатъчно меко и деликатно, а вие разбирате какво имам предвид/.
Желая много късмет и щастие. Пък живот и здраве може да дадете препоръки за една добра бавачка в бъдеще  Hug

Общи условия

Активация на акаунт