искам да ви питам за кръщене?

  • 963
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
molq vi kajete mi kakvo se podarqva na krustnik koito kru6tava deteto vi newsm78 kazaha mi 4e po tradiciq se podarqva nqkakuv podaruk v znak na blagodarnost 4e kru6tava deteto mi,a az neznam kakvo da kypq znam 4e do septemvri ima vreme no mn ne6ta za pravene imam i se za4ydih i vi pitam vie znaete li za takova ne6to i da mi pomognete kato mi dadete savet.blagodarq predvaritelno i izvinete me za latinicata.blagodarq.

моля ви кажете ми какво се подарява на кръстник който круйщава детето ви  казаха ми че по традиция се подарява някакъв подарък  в знак на благодарност че кръщава детето ми,а аз незнам какво да купя знам че до септември има време но мн неща за правене имам и се зачудих и ви питам вие знаете ли за такова нещо и да ми помогнете като ми дадете съвет.благодаря предварително и извинете ме за латиницата.благодаря.

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 23:39 от Vivi

# 1
  • Мнения: 50
Мила, човек може да направи подарък по всяко време, щом е решил и най-вече щом това идва от сърцето му.Не гледай формални и външни неща - "така трябва", "това трябва", "това може",  "това не може"! Не забравяй , че кръщенето не е формално нещо, а има своя духовен смисъл - за детето ти ще бъде измолен Ангел-Пазител за цял живот, а и кръстникът има важна роля в тази работа - той е равен на духовен родител и наставник във вярата и доброто, тъй като детето е малко за да засвидетелства и отстоява нещо, което още не разбира.Така че кръстникът е важна фигура  и то не само на кръщенето.Това дали и какво ще му подариш зависи само от теб, стига да е с уважение и обич - и най-скромният подарък, подарен от сърце, струва повече от външни и нагласени неща.Дори отношението към човека е много по-важно...ако не и най-важното нещо.Дори е по-добре заедно с кръстника да благодарите на Бога и свещеника за това тайнство, което ще се извърши(и когато се извърши), защото Бог е приел детето ви и ще се застъпва за него, ще насочва живота му по най-подходящия за него път.Благодарността се изразява и в това, не само кагато кръщавате детето да отидете в църквата, но и винаги, когато изпаднете в нужда, затруднение, когато сте радостни и искате да благодарите на Бог - ето в такива моменти ходете с детето на църква и се молете.Бог ще ви посочва правилния път.
Извинявай за нравоучението и също,че се поотклоних от въпроса ти, но надявам се, няма да ми се разсърдиш, а ще извлечеш нещо полезно за себе си.
Пожелавам ти да е живо и здраво детенцето ти, а и вие(ти и семейството ти) ,та да му се радвате и то да ви радва.Предстои ви светъл и радостен ден - насладете му се!
                                                      С уважение:     Иванка

# 2
  • Мнения: 135
много благодаря за отговора ще помислим може би една икона на някои светец  newsm78 Simple Smile

# 3
  • Мнения: 50
Да, това е добра идея!Ако кръстникът(кръстницата) носи име на светец, може и такава да е иконата - стига да намерите.Не забравяй, дори и да е нещо друго, важно е отношението.
Чао и на слука при избора на подарък!

# 4
  • Мнения: 135
благодаря за отговора ,крьстника се казва владислав ще потьрся за такьв светец Simple Smile

# 5
  • Русе
  • Мнения: 762
Ние правихме кръщене тази неделя и аз като теб преди това потърсих информация във форумите. Тук има няколко такива теми- пусни търсачката и в"Дом и семейство". От тук препоръките, които се повтаряха често бяха за две икони- свети Мина, който е закрилник на дома и семейството и Богородица троеручица. Много ми беше трудно да реша аз коя да избера за подарък на кръстницата ни- св.Мина е изобразен на кон (в единият вариянт на иконата, която аз намерих) и е много красива икона. Аз купих икона на Богородица троеручица, защото ми обясниха, че е най-силната икона, а нашите кръстници имат здравословен проблем и все още си нямат детенце и реших, че Богородица като майка ще е по-близо до техните грижи. Бих ти препоръчала, ако цената на иконата те притеснява да избереш по-малка като размер, но да е рисувана, а не лепена или гипсова. А в крайна сметка изборът е твой.

# 6
  • Мнения: 135
АХ мНОГО ТИ блАГОДАрЯ ЗНАчИ ИКОНА Е ДОбрЕ ЗА ПОДАрАК АмИ ЩОм бОГОрОДИцА Е ЗА ЗДрАВЕ ЗНАчЕ ВЕчЕ Е рЕШЕН ПОДАрАКА  WinkмНОГО мНОГО блАГОДАрЯ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт