Баница – как я правите?

  • 266 984
  • 447
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 38 417
И аз я правя вита баницата с по 2 кори, става по-сочна.

1 купа - 300 гр сирене, 3 яйца, 1 коф. кисело мляко
2 купа - масло, маргарин и олио, загрети в микровълновата.
Кори Бела ползвам.
Ако остане от плънката или мазнината, ръся върху баницата.

# 436
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 227
Направих баницата със сръбските кори. Дебели са, но наистина са добри.

# 437
  • Мнения: 2 909
Аз само с такива кори правя.

# 438
  • Мнения: 4 076
Благодаря на всички момичета,които са си направили труда да си напишат рецептите.
Добре готвя,но с баницата ми е тото,от което най-много някоя тройка да спечеля на 100 години веднъж.
Снощи направих баницата на Leo,днес вече я няма.Тъжно за кантара,но за корема е голям кеф.
Няма да спра,докато не направя и другите рецепти Simple Smile
Хубав ден!

# 439
  • София
  • Мнения: 38 417
Наскоро направих баница с кори за баклава. Стана супер, всички я похвалиха.

# 440
  • Мнения: 25 565
И аз препоръчвам да се прави баницата с кори за баклава. Прекрасен резултат!  Grinning

# 441
  • София
  • Мнения: 38 417
Тънички са, малко се късат, но баницата става мекичка и всичко се опича.
Преди това правих с едни много дебели кори - "домашни", на сач или нещо такова, ами става твърда, колкото и да я поливам.

# 442
  • Мнения: 4 859
Ще пробвам задължително с кори за баклава,Благодаря за идеята.

Аз да споделя за бързата баница на свекърва ми само с майонеза и сирене.
Около 200 грама майонеза се разбиват със същото количество вода.Вземат се две кори,по цялата повърхност се мажат със сместа,в края се слага натрошено сирене и се навива на руло.Така с всички кори.Отгоре се залива с остатъка от майонезата,разреден с още вода,хубаво да покрие навсякъде и се пече.Като се извади от фурната се задушава.Хубава е и на другия ден студена.

По същият начин правя и със задушен праз вместо сирене.

# 443
# 444
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз правя баницата изключително елементарно:

Намазвам тавата с олио и почвам да редя листовете, като намачквам два и ги поставям един до друг, наръсвам още малко олио, след това намачквам още два и ги слагам в противоположна посока на първите два, наръсвам няколко лъжици смес от една кофичка кисело мляко + сирене (количеството е според предпочитанието) + сол + 3-4 яйца + черен пипер, и продължавам до края по същия начин, като най-отгоре наръсвам с останалата смес.

# 445
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Използвам кори,,Фамилия,, или кори за балклава.

Правя вита баница
Мажа тавата с масло
Приготвям смес от 4-5 яйца,1к.кисело мляко в което разтварям една ч.л.сода. добавям натрошено сирене.
Мажа една кора с разтопено масло,върху нея слагам втора,сипвам от плънката и завивам на руло.Подреждам в тавата .

Мързелива баница
В намазаната тава нареждам листите нагънати като хармоника.
Поръсвам с разтопено масло,отгоре изливам плънката.

# 446
  • София
  • Мнения: 19 221
За мен Сърбиянка са най-добри, също сръбските Мартин + и едни зелени - Гюзел, които май се оказват български за баклава.
Одринските също ми харесват, но става по-суха, трябва повече течност.
Златната царица нещо не ме кефят.
От ММ н е мога да се вредя да направя баница, а и напоследък заради инсулинова резистентност се въздържам, така че той си ги прави и той си ги изяжда.
Правила съм с майонеза и с цяла кутийка ми се видя малко мазна, с половин е по-добре. А с масло - най  Mr. Green

# 447
  • Мнения: 18 295
Между всеки два реда кори редувам разбито кисело мляко с яйце (и натрошено сирене) и олио (и натрошено сирене). На финала олио. Запичам до леко зачервяване и заливам с разбити три яйца с кисело мляко. Довършвам печенето. Рецептата е на баба. ММ внесе нов щрих в нея, като при вече готова топла баница полива с малко мед. Така става като десерт. Обикновено поливаме само половината баница, да има и сладка, и само солена част.

Общи условия

Активация на акаунт