Пак питанка за кашите...

  • 548
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Въпросът ми е:изяждат ли си цялото количество каша,отговарящо ма месеците ,на които са вашите слънчица,защото моят юнак папка с около 60-70 грама по-малко.Известно време хвърлях остатъци от каша,после се отказах и му правя по-малко,на това количество той е пре-доволен!При вас как е?Имам ли основание да се тревожа?

# 1
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че нямаш. Всяко дете е с индивидуален капацитет - таблиците по кутии на кашите са примерен ориентир, но не и задължителен. Това са средни ориентировъчни стойности, изобщо не са показател. Нито тях съм гледала, нито стойностите на кутиите на АМ - съобразявала съм се винаги с апетита и възможностите на моето дете  Peace И те никога не са били по зададените схеми  Mr. Green Изобщо да не те тормози подобен въпрос - нямаш никакви основания за тревоги  Hug

# 2
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Разбира се, че нямаш. Всяко дете е с индивидуален капацитет - таблиците по кутии на кашите са примерен ориентир, но не и задължителен. Това са средни ориентировъчни стойности, изобщо не са показател. Нито тях съм гледала, нито стойностите на кутиите на АМ - съобразявала съм се винаги с апетита и възможностите на моето дете  Peace И те никога не са били по зададените схеми  Mr. Green Изобщо да не те тормози подобен въпрос - нямаш никакви основания за тревоги  Hug
Peace Точно така.

# 3
  • Мнения: 2 897
Блонди, Hug    bouquet

# 4
  • Мнения: 7 640
ооо, това по кутиите обикновено е над нужното количество.
Ти му предлагаш, то не иска повече- не се безпокой, гладен няма да остане Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 663
Разбира се, че нямаш. Всяко дете е с индивидуален капацитет - таблиците по кутии на кашите са примерен ориентир, но не и задължителен. Това са средни ориентировъчни стойности, изобщо не са показател. Нито тях съм гледала, нито стойностите на кутиите на АМ - съобразявала съм се винаги с апетита и възможностите на моето дете  Peace И те никога не са били по зададените схеми  Mr. Green Изобщо да не те тормози подобен въпрос - нямаш никакви основания за тревоги  Hug
и аз мисля така- не се тревожи newsm10

# 6
  • Мнения: 1 448
Като беше на 7-8 месеца ядеше количеството посочено за 4 месечни  ooooh! От тогава хич не гледам какво пише на кутията  Whistling

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ние никога не сме яли грамажите изписани на кутийте.Пием 130 мл АМ/и на него се мръщи/,каша ядем 130-150 грама.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Вече даже не чета какво пише по кутиите, защото на почти 10 месеца изяжда около 150 г каша.

# 9
  • Мнения: 992
Зори няма от какво да се притесняваш , малчо ако е гладен ще си хапне и другата част от кашата , ако не няма да яде . Аз на мирела й правя около 150 гр някой път и малко повече и си изжда цялото количество, но си е до дете

# 10
  • Мнения: 781
Изобщо не съм се съобразявала с писаното количество по кутиите. Правя обикновено малко повече, но моята дъщеря никога не е яла много. В момента е на 1г. и яде по 100 - 120гр. Няма от какво да се притесяваш. Детето ти яде толкова, колкото му е сладко.  Peace

# 11
  • Мнения: 8 917
Въпросът ми е:изяждат ли си цялото количество каша,отговарящо ма месеците ,на които са вашите слънчица,защото моят юнак папка с около 60-70 грама по-малко.Известно време хвърлях остатъци от каша,после се отказах и му правя по-малко,на това количество той е пре-доволен!При вас как е?Имам ли основание да се тревожа?
Не само, че ги изяждаше, ами искаше и още Mr. Green Но всяко детенце е различно Peace

# 12
  • Мнения: 5 026

Не само, че ги изяждаше, ами искаше и още Mr. Green Но всяко детенце е различно Peace
Ох, аз направо съм смаяна от апетита на моето момченце. Иска още и още...Давам му неоходимото за месеците му количество, но той иска още. Лаком ли е? Няма начин да не се засища с даденото му количество?!  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт