килограмите

  • 1 183
  • 17
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 1 900
 Sadкак свалихте килограмите след раждането бе хора.Аз немога да мръдна повече,бях наддала10ама си ги имах другите на мене си?Става вече повече от година и немога да сваля,апък ми е нужно поне 7,8 да ги няма.Споделете и вие Sad

# 1
  • Мнения: 495
ами залягам на разделното хранене, когато имам време - спортувам
едва ли ще ти кажа нещо ново - много вода, повече плодове и зеленчуци, ограничаване на сладко и мазно..., аз поне не знам други начини

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз ги свалих лесно. За две години качих 2 пъти по 15-16 кг, но до 8 мес на децата се бях възстановила. За мен начинът е глад. Бях минала на въглехидратна диета - ядях само по 3 кроасана на ден Mr. Green. Но може би си е и ген. Майка ми е с две деца, сестра й с 3, а носим един размер дрехи, въпреки възрастовата разлика. Успех Peace.

# 3
  • Мнения: 2 910
Аз се подложих няколко пъти на лунна диета, като едновременно се отказах и от хляба.
В "Красива мама" има най-различни диети. Там можеш да намериш най- достъпната за теб и да се подложиш на нея.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз съм така, с тази разлика, че трябва да смъкна поне 10 кг.
Да ти кажа с чудо няма да стане - трябва си тормоз: движение, без сладко, мазно, пици и т.н.
То човек и време трябва да има де....
Сутрин ставам, хващаме се сбебо, ходим много, но.....не мога без сладко, особено шоколад. Направо съм пристрастена. Та, и аз незнам как ще се справям... Ни самочувствие имам, ни воля...
Абе блазе им на тия с финия ген - и майка ми е такава: две деца и е като манекенка. Като сме заедно имам усещането, че хората вземат мен за майката Sad
Като пазя диета и най-леката да е, започва да ми прилошава. Направо съм трагичен елемент. Mr. Green

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз с  тези безброй разходки с беба свалих даже още 5.Сутрин закусвам мюсли/към 10-11 часа/,обядвам към 15-16 часа нещо набързо,но на вечеря си наваксвам.Обаче разходките свършиха работа при мен.Не се спирам 3-4 часа през деня и 1-2 вечер.

# 6
  • Мнения: 1 264
Пробвай следното:
вечер от 19 часа до другия ден до 12 часа на обяд се пие само вода с няколоко бучки лед (оставяш леда да се разтопи) или разледена вода.
В този интервал не ядеш и не пиеш нищо друго.
Трябва да изпиваш поне 1,5-2 литра на денонощие.
От 12 на обяд до 19 ч. - ядеш каквото искаш.
Така свалих 8 кг за два месеца. Бавно става, но резултатът е траен. Е.., аз избягвах за ям сладо и мазни храни, пържено, защото си мислех че така по-бързо ще отслабна.
Гадно е първата седмица докато организмът ти се настрои на новия режим на хранене.
И, разбира се, не бива по цял ден да лижиш.. Движи се колкото може повече.
 Peace

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Понякога и генът си казва думата. Качих 30 през бременността, оставих 9 при раждането. За десет месеца без диети, с мн малко спорт,  5-10 минутки сутрин вкъщи гимнастика, остават ми още 8кг. , т.е. свалила съм 11. Все още кърмя и мисля, че темпото ми е добре.

# 8
  • Мнения: 559
Аз през първите 5 месеца не мръднах, освен тези които свалих с раждането 8-9кг. Оставаха ми още толкова, и след 5-я месец започнах да слабея от самосебеси. И до ден днешен не се ограничавам какво да ям, защото все още се кърмим. Сега съм 1-2кг по-слаба от както преди да забременея. Май разходките и кърменето ми помогнаха да възстановя теглото си. Grinning

# 9
  • Мнения: 695
ограничих сладкото и хляба до минимум,след 19.00 гледам да не ям,пия много течности и така.. тук във форума има много полезна информация на тази тема Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Има някои мамчета, при които процесът на възстановяване е по-продължителен- и започват да се сравняват с приятелки и познати на принципа "леле- гледай Мими вчера роди- днес е в отлична форма, а аз.."
Не се измъчвай, миличка, всичко ще си дойде на мястото скоро- е, разбира се опитай да се придържаш към здравословното хранене, което така, или иначе води до желаната форма, но недей да гладуваш, просто дай време на организма да се възстанови постепенно  Hug  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 103
Бях качила 18-20 кг, с раждането свалих само 6, на 3тият месец си влязох в дрехите от преди бременността, сега вече съм 48 кг, но това си е конструкция при мене, така, че не се тормози , а лека полека ще влезеш в релси.

# 12
  • Мнения: 765
 Спри да ядеш хляб , сладко , тестени произведения , свинско месо , газирани напитки , бира и алкохол . Много движение и това е .  Качих около 24 кг. по време на бременността , след като родих изпаднах в депресия и паника , че ще си остана дебела . Аз диети никога не съм пазила и започнах да чета всичко за сваляне на килограми, накрая просто за по малко от 2 месеца спазвах опростената  диета , която написах и сега съм 53 кг . Преди да забременея бях 49 . 

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Отидох на диетолог.....това беше най-добрата ми инвестиция  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 000
След първото раждане ги свалих много бавно - след 15 месеца. И то чак като спрях да кърмя. А сега почти 5 месеца след раждането само едно кило ми е останало за сваляне. Нито упражнения съм правила, нито диети пазя. Единственото което може би помага е, че не ядем хляб.

Общи условия

Активация на акаунт