Упорито разстройство!

  • 7 782
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 985
Здравейте.Вече една седмица Гергана има разстройство. Ака след всяко хранене, воднисто зелено. Първите три дни й давах оризова вода. След това ходихме на преглед и лекарката ни изписа ентерол на прахчета- по половин прахче сутрин и вечер. Успоредно с това й давам пак оризова вода и ORS на HIPP. Няма обаче никакво подобрение. Иначе детето си изглежда добре. В момента я храня само с кърма и каша- ориз и царевица на Фризокрем, дори нея я правя с оризова вода.
Имам съмнения, че може разстройството да се дължи на зъб, но много време продължава вече, а пък зъб не излиза. Аз си падам малко хипохондричка и какви ли не мисли вече взеха да ми минават през главата. Моля ви споделете, ако сте имали такъв проблем как сте го решили и каква може да бъде причината за  такова упорито разстройство. Освен това искам да ви питам по колко от това сокче на ХИП се дава на ден?
ПРедварително ви благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 1 680
Мила, Жорко на 9 м лежа в Инфекциозна болница, защото имаше разтройство. След това 5-6 месеца имаше раздразнена лигавица. Бях се побъркала, постоянно следях какво му се дава на Жорко за ядене и ни бяха диспансеризирали към гастроентеролог, като получавахме и специално мляко от здравната каса.

Накрая зарязях всички лекарства и му давах чай от джоджен, ентерол - 5 дни и след това 2-3 пак.смекта.
Задължителна е комбинацията ентерол-смекта т.к ентерола заздравява лигавицата , а смектата стяга акото.
успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: svetlaa
Мила, Жорко на 9 м лежа в Инфекциозна болница, защото имаше разтройство. .


А каква беше диагнозата на Жорко, мале ти сериозно ме уплаши. колко често акаше?

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На вашата възраст синът ми изкара един грип с разтройство, мъчи се повече от 2 седмици. Ние освен ентерол взимахме и смекта, една прахче ентерол на два пъти и едно прахче смекта на два пъти, общо четири давания на ден. Друго "запичащо" е печен банан (обелваш го и го запичаш леко на скаричка или във фурна), печена ябълга, супа (не сок) от моркови и ориз под всякаква форма. След това ни изписаха  лечебна храна, но ти щом още кърмиш може и да не трябва. Ако скоро няма подобревие е хубаво да занесете фекален секрет в ХЕИ, да се види дали не е някаква бактеиана инфекция.

# 4
  • Мнения: 800
пробвали със smekta дава се по1/2 пакетче 2 пъти на ден. Моя бебо имаше адско разтройство и една позната лекарка ми даде някакъв прах-веднага се оправи.
Ако имаш познат лекар в заразно помолиго да ти даде такова прахче.
Дано се оправите бързо!!

# 5
  • Мнения: 652
Eнтерол и смекта.
Супа от моркови - ако искаш ще ти напиша рецепта довечера. И на лекар за изследване на акото. Не спирай да кърмиш.

# 6
  • Мнения: 4 358
Една седмица разстройство не е много. Спазвай стриктно съветите на лекаря, сигурно ще мине още седмица преди да се оправи съвсем малката принцеса.

# 7
  • Мнения: 652
Забравих бе! Чай от шипки много помага. Слагаш съвсем малко захар, колкото да не е без хич. Пък е източник на вит С.

# 8
  • София
  • Мнения: 985
Много ви благодаря за бързите отговори момичета.
 Току що се обадих на лекарката след последното поредно пълнене на памперса. Тя каза да почвам да давам Нелидикс и да занеса утре едно шишенце от акото за изследване. Сега обаче пред мен стои въпроса как точно да го напълня това шише. Някой може ли да ме светне. Урина съм вземала с колекторите които продават дали и сега може да свърши работа.
Другият ми проблем е ужасно подсеченото дупе. Направо станаха ранички. Мажа ги вече  с какво ли не обаче нищо не помага. Дайте някоя изпитана рецепта.

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Mila77
Много ви благодаря за бързите отговори момичета.
 Току що се обадих на лекарката след последното поредно пълнене на памперса. Тя каза да почвам да давам Нелидикс и да занеса утре едно шишенце от акото за изследване. Сега обаче пред мен стои въпроса как точно да го напълня това шише. Някой може ли да ме светне. Урина съм вземала с колекторите които продават дали и сега може да свърши работа.
Другият ми проблем е ужасно подсеченото дупе. Направо станаха ранички. Мажа ги вече  с какво ли не обаче нищо не помага. Дайте някоя изпитана рецепта.

Значи по аптеките искай стерилно шишенце за фекален секрет, те са едни мънички такива, струват стотинки. С дръжката на преварена лъжичка гребни от акото и го сложи в шишенцето (колкото грахово зърно). Ако утре ще го носиш на изследване, хубаво е утре сутринта да го вземеш, ако не си сигурна че детенцето ще се изходи, вземи секрет тази вечер и го дръж в хладилника до утре сутринта.
За дупето, отвара от смрадлика или крем Бочко със смрадлика - облекчава бързо. Ако имаш възможност оставяй дупенцето голо на въздух.

# 10
  • Мнения: 928
Цитат на: Mila77

Другият ми проблем е ужасно подсеченото дупе. Направо станаха ранички. Мажа ги вече  с какво ли не обаче нищо не помага. Дайте някоя изпитана рецепта.
Дупето мажем с Бактробан/много ефикасно/ и правим промивки с тетра.Има и още едно мазило-Тридерм,също е добро.Оставяй дупата без памперс по малко и ще се оправи по- бързо.

# 11
  • София
  • Мнения: 985
[quote="PetiaK]. С дръжката на преварена лъжичка гребни от акото и го сложи в шишенцето (колкото грахово зърно). .[/quote]

Ами акото е абсолютно течно. Просто разбирам че ака по напъването и по зеления памперс Sad  Sad  Sad

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Mila77
[quote="PetiaK]. С дръжката на преварена лъжичка гребни от акото и го сложи в шишенцето (колкото грахово зърно). .


Ами акото е абсолютно течно. Просто разбирам че ака по напъването и по зеления памперс Sad  Sad  Sad[/quote]
Оооо, ма то е доста зле бебчето, пробвай тогава да я държиш над нещо, гърне, чинийка, пък после ще миеш, ще се измъчиш обаче... За фекалния секрет е хубаво, ако може да се вземе от по-гъста част (и да е без слуз пробата), но ти понеже кърмиш, може би затова е и още по-течно... Дано ти се изходи поне малко по-гъстичко, ако не ще го държиш бебчето да ака с голо дупе. Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 771
Здравей Мила, съчувствам ти, защото ние в продължение на 1 месец бяхме с ужасно разстройство, акане по 7-8 пъти на ден, от които 2 през нощта. На края положението стана непоносимо, защото започнах да откривам и слуз, и кръв във памперса. През цялото това време пробвах какво ли не - Ентерола, Смекта, оризова вода за млякото, чай от шипки и никакъв резултат. Взехме фекална проба и тя се оказа без проблем. Проблема го решихме като започнах да давам мляко AL 110 на Nestle, което е без лактоза. Резултата беше мигновен. След преглед при гастроентеролог ми казаха, че разстройството може да се дължи на вирус. До момента продължаваме с това мляко вече трета седмица, проблем няма никакъв, ака по 2 пъти на ден, съвсем нормална консистенция. Лекарката препоръча да продължим с това мляко общо месец и половина и след това постепенно да се върнем към другото мляко. Дано съм ти била полезна.

# 14
  • Мнения: 76
И ние бая препатихме с тези редки л....,  че даже лежахме и в Инфекциозна болница. Оправихме се с AL 110 на Nestle и 7 дни сутрин и вечер по 1/4 Нелидикс. За дупето ни направиха "дупешки крем" - така го знаят лелките аптекарки.
Дано съм ти полезна. Бързо оздравяване

Общи условия

Активация на акаунт