Брак по сметка?

  • 7 469
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 490
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?


 newsm78 newsm78 newsm78 трайни са те , ама избеляват ....

# 16
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?

ей това мисля и аз.. много точно казано !!!

# 17
  • Мнения: 13 512
Изкуствените цветя не изискват грижи,освен да им се обере праха, а красят дома .Нямат аромат, но можеш да си ги ароматизираш с някакви масла от време на време. Избледняват, но не увяхват..е,какво им  е лошото?

# 18
  • Мнения: 13 512
Траен е бракът по сметка до момента, в който за единия от двамата стане 'неизгоден'.

Ако финансовите постъпления са 'трайни', има логика и бракът да е траен, защото като няма чувства, няма и разочарование, а всеки предполагам си е свободен да си кръшка както си иска.      Какъв 'брак' само  newsm78

Аз пък познавам хора,сключили брак по сметка, който в последствие се е превърнал в един много здрав съюз.За кръшкане и дума не може да става-те имат общ бит и живот, а не всеки да си живее по своему.

# 19
  • Мнения: 677
Изкуствените цветя не изискват грижи,освен да им се обере праха, а красят дома .Нямат аромат, но можеш да си ги ароматизираш с някакви масла от време на време. Избледняват, но не увяхват..е,какво им  е лошото?
не са цветя-имитация са..

# 20
  • Мнения: 13 512
Имитация...да...но са винаги свежи, не увяхват.

# 21
  • Мнения: 677
е по тая логика вибратора е по-добър от оригинала..

# 22
  • Мнения: 765
Изкуствени или не тези бракове съществуват , а някои от тях се оказват по-успешни от много бракове сключени "по любов"  , но мисля че са много малко и то е защото неусетно се е появила любовта по някое време . Колкото и да е силна мотивацията не може да прекараш живота си с някой към който не изпитваш любов . Да , мога да си живея чудесно с кредитната си карта и ще се чувствам добре със себе си , но рано или късно ще започна да се оглеждам за някаква тръпка , така сме устроени всички ... то любовта понякога не е достатъчна да те задържи при някой , какво остава за парите...

# 23
  • Мнения: 1 517
Аз лично не виждам нищо лошо в браковете по сметка, стига да е изгодно и за двете страни. И точно, защото няма напразни надежди, тези бракове оцеляват по-дълго. Но пък я няма тръпката (в повечето случаи), няма емоция, няма го това приятно-тръпчиво усещане: "той обича ли ме още..."
  Няма нищо по-хубаво на този свят от естественото, така както Бог и Майката Природа го е създала.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 034
Не зная дали тези бракове са по-трайни. Имала съм възможност за брак по сметка, но не си се представям в ролята на стока, просто си е до характер. Парите са много важни в една връзка, според мен те са на второ място веднага след секса, но не съм сигурна дали ще мога да живея по този начин, но от друга страна като не съм пробвала, знам ли, като си отиде любовта това може и да се окаже по-доброто решение, ама пък кой ли ще ме поиска тогава newsm78

# 25
  • Мнения: 5 103
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78

# 26
  • Мнения: 8 917
Дори и така да е, за мен вече няма значение  - ще си "търпя" брака по любов Heart Eyes Mr. Green Peace

# 27
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
По сметка стриктно във финансов смисъл ли се разбира?  newsm78 Не мисля, че да се разчита само на любовта при едно такова важно решение като създаването на семейство е най-удачния вариант.

# 28
  • Мнения: 5 026
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78
За сега съм много доволна от избора си. Не се омъжих по сметка  Heart Eyes
 
Дори и така да е, за мен вече няма значение  - ще си "търпя" брака по любов Heart Eyes Mr. Green Peace
  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.

За това последното си адски права. Това го казват и старите хора. Браковете по сметка - ако така се възприемат от двете страни, наистина може и да са по-трайни. Всеки знае какво дава и какво получава насреща. Но какво ще кажете, ако един брак по сметка се разпадне, за да може например жената да създаде друг такъв брак, който е по-изгоден??? Една моя позната м.г. се омъжи за някакъв пич - с пари, готин, мил и какво ли още не. Абе, направо - мъж мечта. И сега се развеждала. Намери мъж с повече мангизи...
А за брака по любов - наистина безпаричието може да го убие. Всеки сам решава за себе си - дали да се омъжи/ожени по любов, по сметка, да живее без брак с някого или да няма трайна връзка, а няколко накуп.

Общи условия

Активация на акаунт