Брак по сметка?

  • 7 466
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Казват, че това били най-трайните бракове. Дали е вярно? Има ли такива от Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте се оженили по сметка?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Има резон да са по-трайни - в тези бракове няма разочарование от половинката, каквото неизбежно има при браковете по любов.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не знам дали са по-трайни, наистина има логика в това да са, но аз нямам пример пред себе си. Или поне не знам за такъв.  newsm78

Относно съжалението - никога не съжалявам - все пак нямам силата да върна времето назад и да променя нещата - просто продължавам напред и се старая да се уча от грешките си.

# 3
  • Мнения: 3 164
Нямам идея дали е по-траен  Rolling Eyes, по-скоро е по-спокоен и уравновесен, нямаш излишни тревоги за утрешния ден(относно финанси, но кой знае дали и за останалите неща...) нямам нищо против такъв брак, стига да е в рамките на поносимото Crazy а и не винаги "по сметка"= на пари, всеки си прави в живота някаква "сметка", било то и емоционална Peace

# 4
  • Мнения: 1 416
Да, по-трайни са тези бракове, по мои наблюдения... И не толкова, защото нямаш очаквания, а туй като често оженилите се по сметка нямат избор, тъй като са зависими и неравностойни...
Не знам, на мен тези бракове ми е изглеждат пълна лудост, ама съм непоправима наивница, затова и мнението ми не може да бъде меродавно...  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 677
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?

# 6
  • Мнения: 2 013
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?

# 7
  • Мнения: 2 161
Казват, че това били най-трайните бракове. Дали е вярно? Има ли такива от Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте се оженили по сметка?
Съмърсет Моъм има разказ "Брак по сметка".Главният герой казва,че тези бракове са по-сполучливи,защото претенциите на партньорите един към друг са по-малки.Просто никой не очаква чудеса.Е,друг е въпросът,че в разказа на Моъм двамата герои в крайна сметка се влюбват един в друг по-късно Simple Smile

Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.

# 8
  • Мнения: 1 866
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Съмърсет Моъм има разказ "Брак по сметка".Главният герой казва,че тези бракове са по-сполучливи,защото претенциите на партньорите един към друг са по-малки.Просто никой не очаква чудеса.Е,друг е въпросът,че в разказа на Моъм двамата герои в крайна сметка се влюбват един в друг по-късно Simple Smile

Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.

Да, ако и двамата партньори са се оженили по сметка и са наясно с това. Друг е въпросът, когато само единият се възползва от другия.




# 9
  • Мнения: 2 161
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.






# 10
  • Мнения: 13 512
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?


Хъм...Дали Елена Тихомирова му е била любовница по любов или  по сметка?

# 11
  • Мнения: 2 161
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?


Хъм...Дали Елена Тихомирова му е била любовница по любов или  по сметка?
А,сигурно по любов!
Те всички манекенки и фолкпевици са едни безкористни...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Траен е бракът по сметка до момента, в който за единия от двамата стане 'неизгоден'.

Ако финансовите постъпления са 'трайни', има логика и бракът да е траен, защото като няма чувства, няма и разочарование, а всеки предполагам си е свободен да си кръшка както си иска.      Какъв 'брак' само  newsm78

# 13
  • Мнения: 811
Когато и двете страни са наясно-не виждам нищо лошо.
Това е договор-след като целта е изпълнена-двамата са свободни да решат как да продължат да живеят.
Имам лични наблюдения.

# 14
  • Мнения: 98
траен може би да - точно поради причините , изтъкнати от другите във форума , но щастлив!? - по мои наблюдения - не

# 15
  • Мнения: 490
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?


 newsm78 newsm78 newsm78 трайни са те , ама избеляват ....

# 16
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?

ей това мисля и аз.. много точно казано !!!

# 17
  • Мнения: 13 512
Изкуствените цветя не изискват грижи,освен да им се обере праха, а красят дома .Нямат аромат, но можеш да си ги ароматизираш с някакви масла от време на време. Избледняват, но не увяхват..е,какво им  е лошото?

# 18
  • Мнения: 13 512
Траен е бракът по сметка до момента, в който за единия от двамата стане 'неизгоден'.

Ако финансовите постъпления са 'трайни', има логика и бракът да е траен, защото като няма чувства, няма и разочарование, а всеки предполагам си е свободен да си кръшка както си иска.      Какъв 'брак' само  newsm78

Аз пък познавам хора,сключили брак по сметка, който в последствие се е превърнал в един много здрав съюз.За кръшкане и дума не може да става-те имат общ бит и живот, а не всеки да си живее по своему.

# 19
  • Мнения: 677
Изкуствените цветя не изискват грижи,освен да им се обере праха, а красят дома .Нямат аромат, но можеш да си ги ароматизираш с някакви масла от време на време. Избледняват, но не увяхват..е,какво им  е лошото?
не са цветя-имитация са..

# 20
  • Мнения: 13 512
Имитация...да...но са винаги свежи, не увяхват.

# 21
  • Мнения: 677
е по тая логика вибратора е по-добър от оригинала..

# 22
  • Мнения: 765
Изкуствени или не тези бракове съществуват , а някои от тях се оказват по-успешни от много бракове сключени "по любов"  , но мисля че са много малко и то е защото неусетно се е появила любовта по някое време . Колкото и да е силна мотивацията не може да прекараш живота си с някой към който не изпитваш любов . Да , мога да си живея чудесно с кредитната си карта и ще се чувствам добре със себе си , но рано или късно ще започна да се оглеждам за някаква тръпка , така сме устроени всички ... то любовта понякога не е достатъчна да те задържи при някой , какво остава за парите...

# 23
  • Мнения: 1 517
Аз лично не виждам нищо лошо в браковете по сметка, стига да е изгодно и за двете страни. И точно, защото няма напразни надежди, тези бракове оцеляват по-дълго. Но пък я няма тръпката (в повечето случаи), няма емоция, няма го това приятно-тръпчиво усещане: "той обича ли ме още..."
  Няма нищо по-хубаво на този свят от естественото, така както Бог и Майката Природа го е създала.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 019
Не зная дали тези бракове са по-трайни. Имала съм възможност за брак по сметка, но не си се представям в ролята на стока, просто си е до характер. Парите са много важни в една връзка, според мен те са на второ място веднага след секса, но не съм сигурна дали ще мога да живея по този начин, но от друга страна като не съм пробвала, знам ли, като си отиде любовта това може и да се окаже по-доброто решение, ама пък кой ли ще ме поиска тогава newsm78

# 25
  • Мнения: 5 103
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78

# 26
  • Мнения: 8 917
Дори и така да е, за мен вече няма значение  - ще си "търпя" брака по любов Heart Eyes Mr. Green Peace

# 27
  • The wild, wild west
  • Мнения: 145
По сметка стриктно във финансов смисъл ли се разбира?  newsm78 Не мисля, че да се разчита само на любовта при едно такова важно решение като създаването на семейство е най-удачния вариант.

# 28
  • Мнения: 5 026
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78
За сега съм много доволна от избора си. Не се омъжих по сметка  Heart Eyes
 
Дори и така да е, за мен вече няма значение  - ще си "търпя" брака по любов Heart Eyes Mr. Green Peace
  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.

За това последното си адски права. Това го казват и старите хора. Браковете по сметка - ако така се възприемат от двете страни, наистина може и да са по-трайни. Всеки знае какво дава и какво получава насреща. Но какво ще кажете, ако един брак по сметка се разпадне, за да може например жената да създаде друг такъв брак, който е по-изгоден??? Една моя позната м.г. се омъжи за някакъв пич - с пари, готин, мил и какво ли още не. Абе, направо - мъж мечта. И сега се развеждала. Намери мъж с повече мангизи...
А за брака по любов - наистина безпаричието може да го убие. Всеки сам решава за себе си - дали да се омъжи/ожени по любов, по сметка, да живее без брак с някого или да няма трайна връзка, а няколко накуп.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 391
Да, това баба ми го повтаряше непрекъснато "една жена трябва да бъде там където е искана, а не там, където иска".
Много съм мислила по въпроса, а и съм имала ситуации в реален аспект, които са предизвиквали подобни размисли, така да се каже. Но да не бъда разбрана погрешно- не смятам "рая в колиба" за правилна житейска концепция, но и свързването на двама души единствено по сметка би довело до същия резултат. По принцип не виждам нищо лошо и страшно един мъж да се грижи за семейството си- според възможностите си, естествено и ако те са по-сериозни е нормално да се появят съмнения за "брак по сметка" от доброжелатели на младото семейство  hahaha
Имам приятели, за които се твърди, че са под този знаменател, но с две ръце се подписвам, че се обичат и здраво семейство без любов няма   bouquet

# 31
  • Мнения: 463
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Подкрепям, но в началото е трудно човек да си направи сметката, защото е много влюбен и не мисли разумно. След пълното опознаване, което понякога може да трае с години, човек преценява да сключи брак, като вече си е направил сметката.

# 33
  • Мнения: 463
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Подкрепям, но в началото е трудно човек да си направи сметката, защото е много влюбен и не мисли разумно. След пълното опознаване, което понякога може да трае с години, човек преценява да сключи брак, като вече си е направил сметката.

kia, напълно съм съгласна, че е трудно - то какво ли е лесно в любовта и брака... Simple Smile

но мисля, че е добре човек колкото и да е влюбен, все пак да запази способността си да разсъждава и да си направи и сметката.

# 34
brak po smetka nqma da e traen    nqma da izdarji i 1 mesez kamo li s godini

# 35
  • Мнения: 25
Парите са много важни в една връзка, според мен те са на второ място веднага след секса...

Това ли са най-важните неща в една връзка, секса и парите  doh smile3555

Аз за брака по сметка, имам наблюденя над мои познати с такъв - ами ако единия се влюби ? bye bye bye
Ами ако влюбеният е този с парите ? Още по-зле за другия  hahaha 
Е може и двамата да имат пари но това пак не спасява брака, любовта е силно нещо както всички знаем  #2gunfire Joy

# 36
  • Мнения: 2 723
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Ако знаеш само колко си права ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 759
                      Браковете по сметка са по-трайни  Peace. И по-изчистени откъм ежедневни проблеми. В повечето случаи любовта идва с течение на времето и е по-зряла. Обикваш един човек защото го познаваш, уважаваш и т.н.т.

# 38
  • Мнения: 13 512
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление. Познавам такава двойка- жива да я оплачеш  жената,ама...така е -хитрата сврака- с двата крака. Joy Joy Joy Joy

# 39
  • Мнения: 2 759
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление.
                     То човек ако му е писано да се минава - ще се минава и без брак, във всякакви варианти. Пък ако като поживеете две години преди брака още не си разбрала откъде изгрява слънцето - никого не можеш да обвиниш. Щот те хората не се женят на първа среща, нали? Поне тия, дето търсят сметките.
                     От друга страна, сметка - сметка, ама жениха трябва да изглежда що-годе прилично и неккъв минимален коефициент на интелигентност да демонстрира, нали. Щот после ако децата приличат на него  newsm78?

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 22:55 от MechoPuh

# 40
  • Мнения: 2 829
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78

 Peace Peace

# 41
  • Мнения: 13 512
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление.
                     То човек ако му е писано да се минава - ще се минава и без брак, във всякакви варианти. Пък ако като поживеете две години преди брака и още не си разбрала откъде изгрява слънцето - никого не можеш да обвиняваш после. Щот те хората не се женят на първа среща, нали? Поне тия, дето търсят сметките.
                     От друга страна, сметка - сметка, ама жениха трябва да изглежда що-годе прилично и неккъв минимален коефициент на интелигентност да демонстрира, нали. Щот после ако децата приличат на него  newsm78?
Така е, но в случая за който говоря- момата много избърза, за да не го изтърве,че е много  богат Joy Joy Joy

# 42
  • Мнения: 335
В един момент почти всички бракове се превръщат в "брак по сметка".
Дори сключените "по любов".
По това време обикновено вече е късно за разводи.

# 43
  • Мнения: 765
В един момент почти всички бракове се превръщат в "брак по сметка".
Дори сключените "по любов".
По това време обикновено вече е късно за разводи.
Прозаично , но вярно , по-голямата част от браковете в крайна сметка се оказват просто договори , някои са сключили изгодни , някои не чак дотам , но всички си ги спазваме .

# 44
  • Мнения: 1 425
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.
  Peace
Страстта и любовта са до време (най-малкото физиологично си има граници). Уважението и отношението са си доживот. И недвижимите имоти също  Laughing

# 45
  • Мнения: 3 268
До време са,но имаш това време,с неговите трепети,безсънни нощи,желание,от което те свива корема,разочарования и болка.Съжалявам всеки,който не е преживял това време.

# 46
  • Мнения: 2 438
Всеки брак е в някаква степен по сметка, нали трябва все пак да има нагласи за нещата от бъдещия живот, пък дории за миенето на чинии /уф, че неромантично/ Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 2 723
По това време обикновено вече е късно за разводи.

За развод никога не е късно Naughty

# 48
  • Мнения: 335
За развод никога не е късно Naughty

Е, да - ако си си урЕдил следващия брак.
Знам за един дядо - искал да се жени на 92 (не знам по сметка ли е това: "Не искам да си остана сам...").
Новата баба веднага се съгласила, обаче близките на дядото - не.
Накрая те победили (сега често ми го разказват, понеже сме роднини "по право", с дядото, де).



# 49
  • Мнения: 2 556
Не мога да си представя как ще обикна някой, когото познавам и уважавам newsm78 Брака по сметка е добро решение за някои хора, но за мен е невъзможен. Ще се побърркам за нула време, ако съм в такава ситуация.

# 50
За мен брак по сметка не е задължително свързан с материални
пеидобивки.Мисля че брак по сметка сключват много хора,които избират
да живетя например не с някой с който днес им е гот, а на който могат да
разчитат и познават.Истината е че всеки си прави сметка,даже и много
влюбените искат да се женят за да притежават другия,това не е ли по
сметка?Всеки иска нещо,но важното е да имаш реалистични очаквания.
Сметките едва ли са най-лошото в брака,все пак трябва и да се мисли.
За мен е по-лошо да си давате едни обещания преди барака, а после
тези обещания да се компрометират,това е доста по-пагубно.

# 51
  • Мнения: 4 362
Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.



Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.

Това е и моето мнение!

# 52
  • Мнения: 239
Хубав е такъв брак,но да има и поне малко любов

# 53
  • Мнения: 73
Зависи от потребностите и ценностната система на човека!Всеки си знае....Аз лично не бих избрала подобна връзка,а какво остава за брак....

# 54
  • Мнения: 804
Може и да са по-трайни, защото обикновено липсата на средства води до дребнави разправий, вадене на кирливи ризи, намесване на "наш'те" и "ваш'те" и куп нелицеприятни драми, които могат да смачкат и най-голямата любов, ама все пак като я няма тръпката, то на ООД ми заприличва.

# 55
  • Мнения: 2 556
Радвам се, че се ожених за този, когото аз най-силно искам. Плюс това явно и той ме е искал достатъчно, след като ме е взел без никаква допълнителна изгода, освен мен самата.

Аз лично, ако живея с някой, който ме обича в пъти по-силно, отколкото аз него, гаранция ще се разведа, и то бързо. Така че не за всеки най-добрия избор е "който нея най-обича", защото въпросния обичлив господин може да е вманиачен психар или пък скучен чичка и т.н. и т.н. А това със съвместното съжителство само ще дразни все повече, вместо да предизвика нежни тръпки, у мен поне.

# 56
  • Мнения: 1 866
Аз не мога да разбера защо смятате, че в брака по любов непременно трябва да има парични несгоди и разочарования, а в брака по сметка - никакви проблеми. Проблемите в едно семейство могат да бъдат свързани и с други проблеми, не само с пари. Например може и много пари да има, но ако няма взаимно уважение, зачитане на личността на другия, взаимопомощ и т.н. какво ще стане с този брак? Да речем аз обичам много моя мъж, но един ден разбера, че той се е оженил за мен само заради парите ми. Трудно ще ми е да не го намразя. Липсата на каквито и да било чувства рано или късно си проличава. Иначе съм съгласна, че човек може и да се влюби в последствие. Това е идеалния вариант.

При всички случаи смятам, че любовта е за предпочитане. С мъжа ми сме имали много хубави и много тежки моменти, минавали сме през периоди на финансово благополучие и през такива на липса на пари, но точно любовта ни е направила така, че сме ги преодолявали заедно. А какво става когато някой се ожени/омъжи за парите на другия и после стане така, че тези пари по някаква причина свършат. Финансовото състояние е много непостоянна величина и е опасно да се разчита само на него като се създава семейство, какво остана за деца. 

# 57
  • Мнения: 2 270
Не виждам нищо лошо в браковете по сметка - всеки сам преценява за себе си!
Много често липсата на средства помрачават и най-голямата любов, а само с любов не се живее . . .
пък и голямата любов е силна и изпепеляваща, според мен е добре от нея да остане хубав спомен за цял живот, но не мисля че би излезнал траен брак . . . човек трябва да избира с кой ще изкара живота си (поне така се предполага) с разум

# 58
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз не мога да разбера защо смятате, че в брака по любов непременно трябва да има парични несгоди и разочарования, а в брака по сметка - никакви проблеми. Проблемите в едно семейство могат да бъдат свързани и с други проблеми, не само с пари. Например може и много пари да има, но ако няма взаимно уважение, зачитане на личността на другия, взаимопомощ и т.н. какво ще стане с този брак?
Peace Точно поради тази причина не бих избрала да себе си брак по сметка.

# 59
  • Мнения: 91
има един лаф-   тя се омъжи заради любовта си (към парите) Money, а той се ожени по сметка(за любов)  Heart Eyes    Laughing горе долу така звучи, като винаги ролите може да се разменят  Hands Clap  smile3503

# 60
  Моето мнение,че вече почти всички момичета търсят мъже с пари.Тои ако няма пари тя как ще се глези цял ден,че то магазинчетата трябва да посети и да и се вземът само маркови дрешки,че после кала ще иска.И накрая много яко го ядът с някои 60г. дядо но нали се перчат и се мислят че са Пички а нищо подобно.Те са ......... Sick Sick #2gunfire smile3527 Sick

# 61
  • Мнения: 2 759
                Саймън каза  Mr. Green. Само дето това не е откритие - жените винаги са сключвали брак по сметка, любовта я откриха преди някое и друго десетилетие.

# 62
  • Мнения: 4 362
                Саймън каза  Mr. Green. Само дето това не е откритие - жените винаги са сключвали брак по сметка, любовта я откриха преди някое и друго десетилетие.

Е хубо де,любов,любов,е колко ще е тая любов ,цял живот ли  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 2 759
...Е хубо де,любов,любов,е колко ще е тая любов ,цял живот ли  Mr. Green ...
                    Така си е... Десет деца само с любов не се хранят.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 820
Именно. Не упреквам хората, които сключват брак по сметка. Всяко нещо си има цена. И хората, които сключват брак по сметка, и тези, по любов, плащат съответната цена за избора си.

# 65
  • Мнения: 3 886
...Е хубо де,любов,любов,е колко ще е тая любов ,цял живот ли  Mr. Green ...
                    Така си е... Десет деца само с любов не се хранят.
Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 2 381
Именно. Не упреквам хората, които сключват брак по сметка. Всяко нещо си има цена. И хората, които сключват брак по сметка, и тези, по любов, плащат съответната цена за избора си.
Абсолютно правилно.  Peace

# 67
  • Мнения: 30
До колкото знам в някои държави все още изцяло по сметка се женят, даже родителите им избират човека  Laughing ама то като се замислиш те хората ве4че са зрели, гледат по-мъдро отстрани и понават и детето си и отсрещния, като преценят че си пасват най-вероятно ще е така а после и любов ще дойде loveuuu, пък и брака ще се запази по-дълго когато и двамата полагат усилие за това щото знаят какви са им задълженията а не само с очакванията да вървят напред и после да се разочароват взаимно  Banghead 

# 68
  • София
  • Мнения: 2 967
Има резон да са по-трайни - в тези бракове няма разочарование от половинката, каквото неизбежно има при браковете по любов.


Това е самата истина. Ти знаеш в какъв филм влизаш и нямаш ко знае какво очаквания.

# 69
  • Мнения: 13 512
До колкото знам в някои държави все още изцяло по сметка се женят, даже родителите им избират човека  Laughing ама то като се замислиш те хората ве4че са зрели, гледат по-мъдро отстрани и понават и детето си и отсрещния, като преценят че си пасват най-вероятно ще е така а после и любов ще дойде loveuuu, пък и брака ще се запази по-дълго когато и двамата полагат усилие за това щото знаят какви са им задълженията а не само с очакванията да вървят напред и после да се разочароват взаимно  Banghead 
само че тов не а"белите държави"

# 70
  • Мнения: 641
Може и да са по-трайни, защото обикновено липсата на средства води до дребнави разправий, вадене на кирливи ризи, намесване на "наш'те" и "ваш'те" и куп нелицеприятни драми, които могат да смачкат и най-голямата любов, ама все пак като я няма тръпката, то на ООД ми заприличва.
Ако двама души се обичат, парите не са причина за разваляне на отношенията. Ако двама души се уважават и зачитат чувствата си, разправии за пари едва ли могат да станат. Трудностите лесно се преодоляват, ако хората са заедно и се подкрепят. Няма такова нещо, като “браковете по сметка са по-сигурни”. Парите са доста нетрайно нещо – днес ги имаш утре – не. И какво – в един момент се оказваш с човек, който не обичаш и без пари. Топлината, любовта и уважението не могат да се заместят с никакви пари и с никакви материални облаги.

# 71
  • Мнения: 1 329
А как се чувстват когато станат на 60год. и се обърнат назад, дали все още им харесва начина по който са живяли? Ако е да, тогава значи за тях този вариант е бил по-добър..обаче ако отговорът е не, тогава?

# 72
  • Мнения: 302
Ако двама души се обичат, парите не са причина за разваляне на отношенията. Ако двама души се уважават и зачитат чувствата си, разправии за пари едва ли могат да станат. Трудностите лесно се преодоляват, ако хората са заедно и се подкрепят. Няма такова нещо, като “браковете по сметка са по-сигурни”. Парите са доста нетрайно нещо – днес ги имаш утре – не. И какво – в един момент се оказваш с човек, който не обичаш и без пари. Топлината, любовта и уважението не могат да се заместят с никакви пари и с никакви материални облаги.


Ей това е и моето мнение! Благодаря ти, че го написа и вместо мен!  Hug

# 73
  • някъде
  • Мнения: 4 955
А как се чувстват когато станат на 60год. и се обърнат назад, дали все още им харесва начина по който са живяли? Ако е да, тогава значи за тях този вариант е бил по-добър..обаче ако отговорът е не, тогава?
Peace
Купуват си всичко, което искат, но дали лягат щастливи вечер? Tired

# 74
  • Мнения: 2 759
...Ако двама души се обичат, парите не са причина за разваляне на отношенията..
                   Странно, предвид че последните 50 години това е една от най-честите причини за развод. Явно хората не се обичат както едно време   newsm78...

# 75
  • Мнения: 2 652
Често такива бракове завършват със смърт на единия от съпрузите. Дори със смърт и на двамата.
За справка вж. Ана Никол Смит & Хауърд Маршал.

# 76
  • Мнения: 2 759
Често такива бракове завършват със смърт на единия от съпрузите. Дори със смърт и на двамата.
За справка вж. Ана Никол Смит & Хауърд Маршал.
                   Ти пък що посочваш младоженец над 90-те, и се опитваш да намекнеш, че е починал от неестествена смърт  newsm78?

# 77
  • Мнения: 2 652
Често такива бракове завършват със смърт на единия от съпрузите. Дори със смърт и на двамата.
За справка вж. Ана Никол Смит & Хауърд Маршал.
                   Ти пък що посочваш младоженец над 90-те, и се опитваш да намекнеш, че е починал от неестествена смърт  newsm78?

Що? Това си е абсолютно типичен пример за брак по сметка. И нищо не се опитвам да намекна. Не разбрах какво значение има на колко е години човека, нали се е оженил!?

# 78
  • Мнения: 2 759
...Не разбрах какво значение има на колко е години човека, нали се е оженил!?...
                 Ами връзката е, че независимо дали се е оженил по любов или по сметка - все пак е над 90 години, което ще рече че не му остава още много, пък ако ще и ерген да си остане  Crossing Arms.

# 79
  • Мнения: 223
не съм се омъжила по сметка,но едно време моята баба са я омъжили така и то без да обича дядо ми,била е само на 17г..казвала ми е ,че после го е заобичала Thinking,дядо ми има доста имоти,вече е старичък,но там където живеят сега също бих казала,че струва доста пари мястото,къщата и т.н.майка ми се е омъжила по любов,но си е търсила нещо от нейната черга(съжалявам че пиша така,не мислете,че се хваля)е аз не се омъжих за богат мъж и имотен,но пък той изкарва добри пари и си живеем добре.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт