Как се почиства сребро?

  • 1 688
  • 26
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Някой може ли да ми каже как лесно да почистя среброто от потъмняването, което се получава?

# 1
  • Мнения: 6 155
С червило или със сода  Peace

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Да уточня.Това което искам да почистя е колие, което е от сребърни топчета едно до друго захванати и ще е много трудно със сода, защото точно там където е почерняло най- много няма как та го трия със сода.Затова исках ако някой знае друг начин да сподели. Peace

# 3
  • Мнения: 2 019
отива6 в магазин,където продават сребро,там би трябвало да имат специален разтвор за по4истване

# 4
  • Мнения: 476
Най-добре да отидеш в някой магазин за сребро,там ще ти го почистят идеално,те си имат специална паста за тази цел!

# 5
  • Мнения: 649
аз такива неща давам само в магазин или при някой златар да ми ги почистят  Peace може да ги изчакаш и си ги взимаш веднага, ако не искаш да им ги оставяш там, също не е и много скъпо!

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
аз си почиствам среброто с паста за зъби Heart Eyes
Със содата много се надрасква.Намазвам си среброто с паста за зъби и с памучен плат търкам до блясък.Дори и след това почти не се налага да изплаквам.
Също с паста за зъби си почиствам и очилата за плуване.......

# 7
  • Мнения: 72
Аз обичам да ми го почистват в магазинче за сребро Wink Правят го с някакъв разтвор - топват бижуто в него и готово Simple Smile

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 15:38 от Kim11

# 8
  • Мнения: 5 391
Содата и аз не я препоръчвам, много надрасква и стават още по-захабени.

# 9
  • Мнения: 14 654
вариш нишесте, пускаш герданчето вътре докато е горещо и като го извадиш няма да има потъмнели места

# 10
  • Мнения: 2 495
Отиваш в магазин за сребро, там ще ти го почистят идеално със ултразвук или със специална кърпа-аз така си почистих единия пръстен, но за съжаление не стигнах до ултразвука, защото бързах.Опитай, безплатно е Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Най-често действам със сода или паста за зъби. Понякога си варя среброто във вода със сода, като капвам една няколко капки лимонов сок.

# 12
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Аз  си чистя среброто със сода и веро.

# 13
  • Мнения: 1 353
Содата и аз не я препоръчвам, много надрасква и стават още по-захабени.
Така е Peace.Аз един път попитах как мога да си чистя среброто в домашни условия и ми казаха да кипна сода,оцет и веро и да пусна вътре среброто.След като постои така 10-минутки да излъскам с паста за зъби.Пробвах на едни обеци и станаха като нови Peace

# 14
  • Мнения: 5 622
Ние ги почистваме нашите сребърни неща в уреда с ултразвук. За повечето неща става идеално. Имам, обаче едни обици, които потъмняха и не могат да се изчистят по никакъв начин. Сега ще ходя до магазина, от който са купени да им ги връча  Stop

Общи условия

Активация на акаунт