Тенджерка за преваряване на вода

  • 7 192
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
     Ако може измисли друг вариант, а не теджерки. Пробвах в емайлирана, но покритието пада при определена температура и във водата плуваха люспички. Също мисля,че не е добре да се вари водата в метален съд дълго.

Сп. мен най-добрият вариант е в стъкло и в микровъновата например.   

   

# 16
  • Мнения: 962
А аз също преварявам в тенджерка предназначена само за бебо.И после пресипвам водата в шише 1,5л.Захар слагах само докато изчезна жълтеницата,от тогава захар не слагам.

# 17
  • Мнения: 5 183
Пропи вода едва като го захраних. Захар не съм и помисляла да слагам ... Пробвала съм го да пие преди това - никакъв интерес, въпреки 4е беше лято.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 056
Мила Yany,
не знам дали влизаш във форума "Кърмене и захранване" и доколко си склонна да кърмиш бъдещото си детенце, но ако решиш, влез там и прочети в библиотеката или намери с търсачката теми по въпроса, има много.
Най-важното все пак, което искам да ти кажа, е, че даването на водичка на кърмаче не е нужно(особено пък подсладена). Това е отживелица!!!
В кърмата има 88%(тази цифра съм запомнила,но може и да греша) вода и ако кърмиш на поискване т.е. когато бебето поиска да му даваш да си суче, то от вода няма нужда.
Виж, ако си решила да спазваш режим ( newsm11), то поне не слагай захар.
Моят син е отгледан така и до ден днешен е така и вода не пие (сега, понеже е лято му преварявах за всеки случай, но отказваше).
И още един довод за не-даването на вода,сокове и чайчета - те пълнят стомахчето на бебето, без да достамят нищо полезно на организма за сметка на кърмата. 30 гр.вода = 30 гр.по-малко кърма.
Виждам, че вече си отгледала едно дете и може би в моята уста това не звучи убедително, но аз да си кажа!

# 19
  • Мнения: 959
Винаги съм ползвала само термокана.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Варя я в тенджерка, която мия после с веро. Друг е въпроса, че няма кой да я пие - правя я само за асортимент. В началото слагах на 100 мл 1 ч.л захар заради жълтеницата. Днес купих Девин, розов етикет - да видим дали ще я пие.

# 21
  • Мнения: 801
и аз ползвам бързоварна/термо - кана

# 22
  • Мнения: 1 666
От един нов комплект тенджери си отделих една с вместимост около 1,5 литра и само нея си използвам за преваряване на вода. Не я ползвам за друго. Водата ни обаче е много твърда и са натрупва много варовик, затова след всяко преваряване на вода я изтърквам хубаво, а веднъж седмично я чистя с един препарат на "Dr. Fresh", който е точно за съдове за храна и се изплаква много бързо и лесно.
Захар никога не съм слагала.

# 23
  • Мнения: 209
Благодаря ви  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 44 088
Аз преварявам в стъклено канче с отбелязани милилитрите в микровълнвата. Докато стерилизирах всички и нея я слагах в стирилизатора. От 6тия месец само мия с бебешки съпун, а от скоро вече и с веро. Преварявам веднъж на ден колкото ми трябва, той повече от 200 гр никога не е изпивал, сега преварявам и водата за кашата и попарата - общо около 500-600мл. Веднъж на ден. Държа си я в каничката и си сипвам когато ми трябва. Само я похлупвам с чинийка да не влизат прах трохи и кой знае какво друго.
Иначе - ако преваряваш на котлон - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО В ЕМАЙЛИРАН СЪД!


!!!Захар никога не съм слагала във водата - вредно е!!!!
И още....минерална вода не се преварява. А до годинка изобщо не е редно да пие нито изворна, нито минерална - само преварена- това по принцип. Wink

Последна редакция: пн, 28 авг 2006, 13:04 от bubu_to

# 25
  • София
  • Мнения: 679
За преваряване на водичката на бебка използвах стъклена кана от йенско стъкло. За преваряването поне 5-10 мин. Захар не съм слагала, но и вода не искаше да пие, а аз и много не предлагах. Постоянно държах едно шише с вода за пред бабите, че само пееха, но ние твърдо давахме само кърма. След 7-8 месец започнах да предлагам вода по усърдно. Девин изворна предлагам без преваряване след 6 месец.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Купих си малка тенджерка 1,5 л и в нея само преварявам водичката.След всяко ползване я мия с веро,а на 10 тина дни я изтърквам с някакъв абразивен препарат.След като изключа котлона изсипвам водата в термос и едно шише/да имам и студена/.

# 27
  • Мнения: 182
 Ползвом си една от моите тенджери, но по малка. Преварявам по веднъж на ден за 15 минути и правя и чайче, но и ние на сме от тезидето пием вода, явно за сега си я набавя с кърмата. Иначе захар слегам по малко защото иначе хич не ще да пие даже и чайчето против колики не го иска ако не е подсладено.

# 28
  • Мнения: 8 917
Ползвах една емайлирана тенджерка само за тази цел  Peace

# 29
  • Мнения: 197
Преварявах водата в об. малка тенджера, която беше само за тази цел. От 6-ия месец  давах бутилирана, изворна. Но и до сега малкия пие по 20-30 мл дневно, основното си доставя с кърмата. До  3-я месец пиенето на вода беше голямо мъчение, а захар въобще не съм слагала. До колкото знам се прави 5% разтвор т.е. 5г захар в 100г/мл/ вода. Захарта мисля, че се слага за да се излъже бебето да пие.

Общи условия

Активация на акаунт