През колко време ви подновяват решенията от РЕЛЛК?

  • 1 107
  • 14
  •   1
Отговори
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Искам да попитам родителите, които са минавали тези комисии, защо се дава такъв срок от 2-3 години, при положение, че някои болести няма да се оправят? Дай боже всички да имат лечение!!!!!!!  newsm45               newsm17 newsm17 В нашия случай - РЕТИНОПАТИЯ НА НЕДОНОСЕНОТО! Опитах ме всичко, но лечение за сега няма. Първи път - решението 3 год., втория 2 години. Зададох въпроса и на комисията. ОТГОВОР - НАРЕДБА! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 1
  • Мнения: 485
Наистина-така пише в наредбата за оценка на намалената работоспособност- от 1 до 3 г.срок. При състояния без възможност за пълно или частично възстановяване на работоспособността се определя пожизнен срок на инвалидността.
Аз смятам, че при децата е добре да има срок,защото заболяването има своята динамика,от която зависи не само степента на увреждане на дадена функция, но и степента на компенсацията й.
Виж тук:
http://ivanrilski.org/predstavjane/institucii/telk.html

# 2
  • Мнения: 2 531
При нас се води- за динамично проследяване, и телка ми го дават за 1 г. Ауу какво събиране на документи падааа ooooh!

# 3
          Нашето решение е за 3г, но от ТЕЛК. Кирилчо е на 17 навършени години.

# 4
  • Мнения: 1 271
и нашето този път е за три до сега беше за две - и е на  пет и половина

# 5
  • Мнения: 888
А когато се явяват на ТЕЛК искат ли ви епикриза за да ви дадат нов ТЕЛК?
Защото на мен ми казаха,че без нова епикриза,т.е.,ако не сме лежали в болница-няма да ни дадат нов ТЕЛК

# 6
     Не знам, няма и една година от както минахме на Телк. Преди минахме на Релк. След последната комисия ние вече имаме 2 епикризи. Ние изтървахме доста от помощите, защото първата ни кофти диагноза беше на 4г, а едва в 7клас 1 лекарка- д-р Велкова ни каза по повод 1 направление - абе вие това дете защо не го прекарате през релк? Изплатиха ни с задна дата за 2-3г част от парите и така.  Не че ме топлят тия пари. От тях не напълнявам. Диагнози и епикризи имам да ги замерям.  Тогава нямаше интернет даже. За І път за аутизъм прочетох в 1 Бургаска книжарница в "Речник по психиатрия".

# 7
  • Мнения: 2 242
И ние сме с ТЕЛК - 2 години. До колкото съм запознат, за деца мисля, че е от една до три години. Идеята била, че децата се развиват и могат да настъпят промени в състоянието (не само подобрение, а и влошаване).
Не съм запознат дали трябва нова епикриза, но ми звучи нелогично. Ние никога не сме лежали в болница, а имаме ЕР на ТЕЛК. Основния документ за нас са резултатите от генетичните изследвания.

# 8
  • Мнения: 1 271
предполагам е различно
на нас ни искаха епикриза но той е в болницата за ДЦП всеки месец с направление и епикриза накрая и не беше проблем

# 9
  • Мнения: 18
Здравейте всички! HugЗначи -всичко е индивидуално , зависи от случейте,защото някой се подобравят по-бързо, а други по-бавно. Както и обратният случей влошаването.Итогава комисията предценява за какъв срок да издаде решението, но по закон е от 1 година до 3 години.А за епикриза не е задължително, защото има болести за който не се издават епикризи а само ренгенови снимки.Също и комисията предценява дали детето има нужда от чужда помощ или може да се справя само, както и процента на инвалидност.
Желая успех на всички, който им предстои да се изправят пред тази комисия, главата горе не сте само вие, има още безброй такива.УСПЕХ И КУРАЖ! thumbsup  Praynig newsm17

# 10
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Благодаря на всички родители, които ми писаха!
Днес с детето ми минахме комисия, вече ТЕЛЛК, дадоха и пожизнена .
Вече било така.Поздрави на всички!

# 11
  • Мнения: 3 537
Благодаря на всички родители, които ми писаха!
Днес с детето ми минахме комисия, вече ТЕЛЛК, дадоха и пожизнена .
Вече било така.Поздрави на всички!
Скоро една позната мина със сина си,но му дали само 3 години. newsm78

# 12
Здравеи Ели ние минахме ТЕЛК  преди 2 месеца но ни дадоха за 3 год срок а е с 100%с придружител откога дават пожизнен ТЕЛК

# 13
  • Мнения: 1 710
Скоро на наши приятели за детенце им дадоха пожизнен ТЕЛК, но той е на 16 години. Сложно е, защото всичко зависи от индивидуалната преценка на лекаря в момента и може би искат някаква навършена възраст. Нашият ТЕЛК сега е за 3 години, но всеки път искат епикриза, само с ЯМР и рентген не минава номера. Абе такава измислица са тия телкове, ама нейсе..........

# 14
  • Мнения: 380
Ние се явихме за преосвидеталстване през м, юли но ни намалиха с много процентите от 64% на 58% сега срока ни е за 3години

Общи условия

Активация на акаунт