Сърчицата мънички туптят, а АПРИЛските коремчета растат !

  • 16 607
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
А, да, Stra4iatela, нали съм си разсейко. Вече дъвча сандвич  ooooh! Как не се сетих по-рано за него  Joy

Аз съм на 28 години и съм от Стара Загора. Това ще ни е първо детенце 1crib
Докторката каза, че ще слушаме сърчице на 18ти септември и тогава и снимчица ще направим и ще я пратя. Всъщност направо да си я прибавя в албумчето ли?

# 16
  • Мнения: 1 419
Здравейте и от мен  Hug
Най-накрая успях да стигна и до любимата темичка  Blush

Страчи, много хубаво име  Hug - Илит също имаше две добри предложения, ако искаш ги копирай и ги пази на дъното на първия постинг, за да ги имаме за архив за другите седмици  Peace Иначе, да не те спамя на Л.С. - моите години са 28 и ми е първа бременност. И съм от София, плюс съм вече +1,5 кг  Crazy. И май сме 26 априлки  Wink
Ааа, и да, вече трябва да се чуе и при вас сърчице   bouquet

Честито на всички нови сърчица  Heart Eyes

Зазу, не се шашкай, а почивай. При мен сеха беше абсолютно забранен и вече три седмици съм на сухо  Crazy Но и ме е страх да искам де Embarassed Ако трябва девет месеца ще изкарам така, само да са живи и здрави бебоците  Heart Eyes

Илит, ако е станало по-късно оплождане на второто яйце, може да се получава по-голямо разминаване. Ще се радвам много да има още едни близнаци април   bouquet

Пенелопке, как е повръщането?  Hug


За пишкането да се запиша - от самото начало ставам по 2-3 пъти, напоследък малко по-рядко, но до миналата седмица на всеки 2,5-3ч  Crazy Честото пишкане в ранната бременност се дължи на факта, че матката е ниско долу и макар и с все още малкия си обем вече притиска пикучния мехур. Това нещо постепенно отшумява, защото матката се вдига нагоре, като се връща с пълна сила в малко по-късен етап, когато коремчетата са порастнали доста и тогава пикучния мехур се притиска от бебчето/а  Wink

Аз да се похваля, изкарахме страхотна почивка и съм готова да повторим много скоро  Grinning - бяхме в Чифлика, хотела беше страхотен и обслужването, за моя най-голяма изненада беше много добро. На връщане минахме през прохода - гледката е невероятна  Heart Eyes А в личен план,  вече мога да лежа по малко и по гръб и по корем без това да ми причинява болки  Crazy Но ме боли около опашката и то в много странни положения. Ще трябва да се оплача на лекаря в петък  Embarassed

Тези, които се притесняват, че ще сме си само толкова, не се притеснявайте - към края ще сме над 100  Joy Тепърва ще се присъединяват бъдещи априлки  bowuu

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние в събота кръстихме Габи
ако ви се гледат снимки - http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=58113

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 37
 За началото на темата: на 27 години, от Пловдив, първа бременност.

# 19
  • Мнения: 9 990
Мацки, здравейте!
Аз съм вече по-добре, разминава ми лошото като че ли, но натежавам.Свалих си халката, че ме стяга и ми стана много мъчно.Разчувствала съм се, защото и малката само ми целува корема напоследък.Лошото е,че тя сега ми е болничка-гадният вирус, та ми се измъчи детенцето-днес цял ден е на гърнето.Аз пия превантивно вит З и се моля да не прихвана, но не мога да я изоставя и я гушкам, когато и е зле. Sad
Другата седмица се връщам на работа, а тя е на градина вече-трябва да я вдигна на крака!А и смятам да кажа в работата, че съм бременна и малко ме притеснява това-няма да се зарадват особено си мисля. Thinking
Друго при мен ново няма...

# 20
  • Мнения: 1 114
Здравейте и от мен! Аз последните 2 седмици се чувствах кошмарно-повръщаше ми се от сутрин до вечер, едвам изкарвах работния ден, лягах си с буркан кисели краставички до мен, но да чукам на дърво от вчера съм по-добре.Което пък ме притесни да не би нещо да не е наред..... На лекар ще съм чак на 10-и, че е в отпуска.

# 21
  • Мнения: 405
Здравейте,априлски коремчета  Simple Smile Днес тичах по задачи,нищо че съм отпуска първи ден! Дано бебчо да е добре!
През деня умирам за сън,но сутрин се събуждам с първи петли  Sad Вие как сте със съня нощем? Само аз ли съм сомнамбул Simple Smile

На 29год.съм-първа бременност,от София

Спокойна нощ

# 22
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здрасти мили дами!
Аз съм Христина!От Варна!На 26 години съм и това ми е първа бременност! newsm68 newsm44
Откакто се теглих за последно-преди повече от 2 седмици,не съм мръднала и с един грам:)Надявам се това да е добре. Но аз специално много се радвам newsm44 newsm44 newsm68
Вече почти не ми е лошо.Само в случай,че съм многоооооооооооооооооооо гладна.Наблягам на плодовете и зеленчуците,а сутрин мъж ми ме буди с млечен шейк-я с пъпеш или бананани или друг плод.
нямам търпение да стане утре и да ида на ЖК.Да ми каже доки,че чува бебешко сърце вече. newsm17
Мили момичета,да Ви питам аз вас....
Кога за първи път се правят изследвания?
Задължително ли е да те гледат по време на бременност на вагинален ехограф?
Хич не ми се иска:((((
Иначе болките в прословутото ми ухо отшумяха, но аз имам още няколко дни да пия антибиотик.Появи ми се някакво бяло теченийце,което много ме дразни.Отдавна не съм имала такова.надявам се доки утре да каже какво да го правим:)
поздрави

# 23
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Мисля, че само до третия месец се гледа в вагинален, защото другия може и да не покаже нищо.
На мен ми казаха, че се в Шейново приемат за консултация след 12-та седмица. Мисля, че един месец след това или на първата дата за консултация се правят изследванията на урина, за Васерман, СПИН, кръвна група и т.н.

# 24
  • Мнения: 9 990
Момичета, вагиналният ехограф не хапе.С него се търсят също така и ранни аномалии, докато плодът е в начални седмици още.вагиналният не е опасен,накрайникът е по-малък и тънък от достойнството на мъжете ви, естествено не на всеки му е приятно да му пъхат нещо-но ако лекарят пипа внимателно-нищо не се усеща.С коремен също се вижда, но не така ясно и подробно.Не е задължително да те гледат с вагинален, зависи от лекарят и апаратурата, с която разполага.

# 25
  • Мнения: 1 419
Защо ви притеснява тоя вагинален ехограф, бе девойки?  newsm78 Аз даже предпочитам  Joy:
1/ се вижда пъти по-добре
2/ е абсолютно безопасно
3/ тоя гел дето го мажат по корема за коремния ехограф ми е ужасно гаден  Rolling Eyes

А иначе за по-напреднала бременност с коремен ли се гледа? Я да кажат майчетата с опит  Grinning

Хриси, благородно ти завиждам за шейкчетата  Flutter

Аз още не съм си взела направление за лекарката за ЖК  Blush Нали си ме гледа моя си лекар и ми е широко около врата.  Whistling Но ще трябва да ходя до тая пуста поликлиника, ако не тази седмица, то по-другата като се върна от командировка  smile3516

# 26
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
С напредване на бременността се гледа с коремен. По принцип за една бременност се полагат от Здравната каса 2-4 ехографа. На всеки път слушаха тоновете на друг апарат. Ако се налага нещо непредвидено също се гледа, но май се заплаща допълнително. Аз затова предпочитам платената консултация в Шейново. 

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
и аз да се включа днес! Няколко дни ми беше толкова лошо че въобще не припарих до компютъра, но днес съм вече на работа и няма мърдане. В интерес на истината предпочитам частните посещения при гинеколог. През първата ми бременост на ехограф ме гледаха само веднъж, защото от началото на 5-я месец имах контракции и разкритие и според наблюдаващия лекар не било необходимо допълнително да стимулираме контракциите с ехограф. Но аз ходих през това време два пъти на частен гинеколог за да бъда спокойна.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 097
Какво мислите по въпроса за болничните? От кога ще излизате в болнични?
Аз мисля, че преди 4-ти месец не върви- въпреки, че една колежка излезе още от началото на 4-ти или края на 3-ти месец в болнични.
Мисля и като дойде моментът, да си изляза и да не се връщам на работа до майчинството. Но още не съм решила кога ще е това. Нали ми е за първи път и много не мога да преценя кога как ще се чувствам.
Вече не ми се стои тук  Weary- по цял ден на един стол..... пред компютъра. Искам да се разхождам  newsm68 насам-натам и да не ходя на работа....  #Silly
Първо си мислех в началото на 6-ти месец да изляза в болничен, но сега като гледам наоколо, никой не стои до толкова напреднала бременност.
Иначе ехографът ми се струва напълно безопасен. А и на него за пръв път видяхме плодното сакче, а после тупкащото сърчице  yes, така че съм твърдо "за".

# 29
  • Мнения: 9 990
Как да не стои-стои-аз с първата си бременност си бях на работа, сега пак ще е така.
Незнам защо се замисляте за болничен още в първите седмици-то сега всъщност ако ви е лошо е по-трудно.След 4 месец нещата се регулират и би трябвало 5-6-7 месец да са ви най-хубавите-все още не е голям корема и не тежи.
Кой както си прецени, но работодателите и заради това не се радват и не поощряват особено млади майки-защото от самото начало си излизат в болничен.Реално се излиза 45 дена преди термин и ако бременността протича нормално-това е достатъчно.Ако просто не ви се ходи на работа-това е друг въпрос-подавате си молбата за напускане и готово. HugДа, но така пък си губите осигуровките и парите за майчинство.

Общи условия

Активация на акаунт