Спиране на противозачатъчни и бременност?

  • 3 059
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички.Аз от 3г.пия Диане 35 и този месец ги спрях за да пробваме за друго бебче.Посетих гениколога си и той каза, че няма причина да не мога да забременея.Но на скоро чух ,че след толкова дълга употреба на противозачатъчни след спирането им, забременяването ставало много трудно.Та това ми е въпроса,дали има връзка между двете неща?Много благодаря!  bouquet

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За трудно не знам, но е добре да се изчака с бебеправенето и да наблегнете на друг вид контрацепция. Поне няколко месеца. Това са хормонални препарати все пак и е добре да се нормализират хормоналните нива преди бременност.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 845
За трудно не знам, но е добре да се изчака с бебеправенето и да наблегнете на друг вид контрацепция. Поне няколко месеца. Това са хормонални препарати все пак и е добре да се нормализират хормоналните нива преди бременност.
И аз бих те посъветвала същото.Преди да забременея с двете си деца съм пила по няколко месеца противозачатъчни.И двата пъти ги спрях за около три месеца и тогава направихме бебетата.Все пак организма ти трябва да се "изчисти4 от тези хормони. Peace

# 3
  • Мнения: 4 053
За трудно не знам, но е добре да се изчака с бебеправенето и да наблегнете на друг вид контрацепция. Поне няколко месеца. Това са хормонални препарати все пак и е добре да се нормализират хормоналните нива преди бременност.
И аз бих те посъветвала същото.Преди да забременея с двете си деца съм пила по няколко месеца противозачатъчни.И двата пъти ги спрях за около три месеца и тогава направихме бебетата.Все пак организма ти трябва да се "изчисти4 от тези хормони. Peace

и тогава става наистина лесно newsm53

# 4
  • Мнения: 1 425
Въййййй. Shocked Shocked ShockedМи че ние вече почнахме с опитите.А да ли ако забременея/дай боже Praynig/ ще имам проблеми с плода?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 845
Въййййй. Shocked Shocked ShockedМи че ние вече почнахме с опитите.А да ли ако забременея/дай боже Praynig/ ще имам проблеми с плода?
За това трябва да питаш лекар,аз лично идея си нямам какви биха били възможните проблеми.Но ако бебето не се е получило,по-добре изчакайте още месец-два.Ако пък е станало-тогава като отидеш на гинеколог кажи докога си взимала хапчетата. Peace

# 6
  • Мнения: 4 053
Въййййй. Shocked Shocked ShockedМи че ние вече почнахме с опитите.А да ли ако забременея/дай боже Praynig/ ще имам проблеми с плода?

знамли,ама мен ме предопредиха точно за това да почакаме поне 2-3 месеца newsm78
пак питай докторите,успех

# 7
  • Мнения: 581
Пък аз съм чувала, че след спиране на противозачатъчни хапчета, най - често се забременява с дете от мъжки пол.   Успех в бебеправенето  bouquet

# 8
  • Мнения: 826
Въййййй. Shocked Shocked ShockedМи че ние вече почнахме с опитите.А да ли ако забременея/дай боже Praynig/ ще имам проблеми с плода?

Не се притеснявай,дори и да си забременяла,няма  рискове за бебо. Wink

Това с из4акването след спиране на хаповете се прави с цел за постигане на нормална и редовна менструация,няма отношение към хормоните....... Peace

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Въййййй. Shocked Shocked ShockedМи че ние вече почнахме с опитите.А да ли ако забременея/дай боже Praynig/ ще имам проблеми с плода?

Не се притеснявай,дори и да си забременяла,няма  рискове за бебо. Wink

Това с из4акването след спиране на хаповете се прави с цел за постигане на нормална и редовна менструация,няма отношение към хормоните....... Peace
хахахах
Ми как се постига редовната менструация- май бая хормони са намесени в тая деятелноста а? Wink

# 10
  • Мнения: 826
Yosarin,
из4акването се прави с цел нормализиране на истинската менструация,не защото тялото трябва да из4исти от хормони. Laughing
Нали знаеш,4е цикъла който идва,когато сме на хап4ета не е истински? Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 640
напротив, забременява се по-лесно

# 12
  • Мнения: 1 425
Благодаря Ви момичета много ме окуражихте.Днес бях пак на преглед тъй като ми закаснява вече с 5дни и той ми каза че обикновенно първия месец след спирането на хапчетата може да имам проблеми с цикъла.И че след като ми дойде нормалната менструация ще мога лесно да забременея. PraynigА също ми каза че в единия яйчник съм имала водна киста,която сама щяла да се спука,трябвало да изчакам.Някоя от вас имала ли е подобно нещо?  bouquet

# 13
  • Русе
  • Мнения: 856
berina , и аз като теб 3г. съм пила Диане.Започнах опитите веднага.Не стана от първия месец тогава ми закъсня с  6 дена.Забременях на втория месец след спирането на хапчетата.

# 14
  • Мнения: 1 425
berina , и аз като теб 3г. съм пила Диане.Започнах опитите веднага.Не стана от първия месец тогава ми закъсня с  6 дена.Забременях на втория месец след спирането на хапчетата.
Много се радвам за теб.Дано всеки,който иска да има като твоя късмет!

Общи условия

Активация на акаунт