Кърмата ми намаля!Да започна ли отново нощните кърмения?

  • 1 295
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 385
Синът ми стана на 4 мес. и от близо месец не го храня през нощта, тъй като той си спи. Последното кърмене е в 21-22ч вечерта и после чак в 6ч сутрин. Кърмата ми намаля и след тежко изкаран вирус. Да започна ли отново нощното хранене, тъй като той наддава малко на килограми?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 648
Как разбра, че е намаляла? Добре е за лакатацията да кърмиш между 4 и 6 сутринта!

# 2
  • Мнения: 4 053
при положение,че бебчо си спи през ноща,не виждам смисъл да го насилваш да яде,
ако е гладен-няма да спи,нали Wink

# 3
  • Мнения: 385
Как разбра, че е намаляла? Добре е за лакатацията да кърмиш между 4 и 6 сутринта!
Бебчо е неспокоен и след кърмене иска още. Усещам гърдите си по-меки и малки отпреди. След кърмене изцеждам по-няколко капки, а преди по 20гр. На консултацията за 20 дни е наддал 150гр. само!

# 4
  • Мнения: 111
От собствения си опит мога да споделя, че когато и моят син започна да прескача нощните кърмения гърдите ми се препълваха ужасно първите няколко дни, или може би седмица, но след това се нагодиха към този режим и сега се чувствам добре, не се препълват така и лактацията ми е добре установена. Вярно, че гърдите стават по-меки от началото, но това не бива да те притеснява. Защото това не означава, че ти е намаляла кърмата, а че лактацията вече е установена. А това, че ти е наддало бебенцето само 120 гр. за 20 дни мисля, че не е притеснително, защото след 3-я месец наддават по-по малко - така ми каза нашата педиатърка. Ако  все пак се опасяваш, че не ти стига кърмата, започни да се изцеждаш след кърмене, за да дадеш сигнал на организма, че се нуждаеш от повече производство на мляко. Но не бързай все още да дохранваш с АМ.
Ами това е от мен, дано да съм ти била полезна. Успех!

# 5
  • Мнения: 11 816
При нас случаят беше аналогичен - в 4-тия месец дъщеря ми наддаде само 400 гр. именно защото спеше по цяла нощ, понякога дори по 11 часа е стигала. Аз също усещах, че кърмата ми намаля и като тяб усещах и нея, че е неспокойна. Така, че не е вярно, че щом спи толквоа много не е гладно! Ето какво направих аз: Още като се излезнахме от консултация, където педиатърката започна да ми говори за дохранване и адапте аз твърдо реших, че няма да го допусна. Започнах да кърмя дъщеря ми още - вечер, ако не съм си легнала още - напр. към 11.30-12 я кърмех и към 4 или 5 си навивах часовника и пак се кърмихме. Като реално аз НЕ съм я будила, просто я взимах леко и я поставях на гърдата и тя веднага започваше да яде, спейки, в един момент спираше и аз отново я поставях да спи. След 1 седмица отидохме да ни претеглят и резултатът беше 300 гр. за 1 седмица! После нещата се нормализираха и сега тя сама се буди към 6 часа.
Така че не се предавай лесно. Опитай така! И не се притеснявай, че ще развалиш съня му!  Успех!

# 6
  • Мнения: 385
Още като се излезнахме от консултация, където педиатърката започна да ми говори за дохранване и
И при нас така. По препоръка на педиатърката започнах претата, а много исках да продължа само на кърма, но и много се притеснявам за наддаването!

# 7
  • Мнения: 11 816
Не е задължително да слушаш педиатърката! Прочети, информирай се и направи своя избор, само ти може да решиш кое е най-доброто за товето дете! Знам, че много майки не слушат педиатрите си и дори се налага да ги лъжат, за съжаление.. но може просто да й кажеш какво мислиш и тя да те подкрепи. С моята сме така, аз реших, че нямам сили да я лъжа всеки път какво давам и й казах истината.. тя ме подкрепя.
Още веднъж - успех.. и вслушвай се в себе си и най-вече в детенце, то ще ти покаже най-добре!

# 8
  • Мнения: 2 274
След като детето се е научило да спи през нощта, не говръщай...Има много начини да увеличиш кърмата си и без нощното кърмене. Успех!  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 760
На твое място бих започнала да предлагам гърда поне веднъж (, а и по-често) в интервала 3-8 часа сутринта... За целта дори не е нужно да будш бебето.
На 4 месеца моята принцеса спеше по 12-13 часа... Даже пусках тема... В резултат ми намаля кърмата, така че започнах да си я храня нощем и не съжалявам!

# 10
  • Мнения: 532
Те бебоците пак се връщат към нощните хранения - при скокове в растежа, при зъбоникнене ....

Това, че към 3-4 месец си спинкат по цяла нощ, не означава, че след месец нама да започнат пак да се събуждат - по горните причини.

И точно заради тях е добре майката да запази лактацията.

А нощните кърмения най-добре стимулират - заради високите нива пролактин тогава. Sissi, е написала прекрасно как да се нахрани бебето без да се буди.

Още:

1. Може да се намалят или да се спрат храненията с твърда храна /бебето е много малко/ и да се мине само на кърма - напълно достатъчна е кърмата до 6 месеца. По-честото кърмене през деня и гладното, сучещо бебе също ще стимулират много добре лактацията. Ако поради намаляла лактация бебето се дърпа през деня - техниките на кърмаческа стачка - кърмене в сънено положение, на тихо, тъмно място, смяна на пози за кърмене и т.н.

2. Лактогонни средства - чай за кърмачки Хип, билков бг лактогонен чай /от аптеки, здравни магазини/, купичка овесени ядки, бирена мая на таблетки /от аптеки, хранителна добавка - само витамини и минерали и силно лактогонна /.

Добавката АМ ще предизвика отказ от гърдата и неминуемо отбиване в рамките на 20-30 дни. Техниката на сукане от гърда и биберон е много различна. По-лесно е от бибата и бебето започва да суче така и гърдата - слабо, вяло, изсуква само насъбралото се мляко, не помпи както за заработване на млякото - и кърмата си отива - няма търсене, няма и предлагане.

Даването на адаптирано мляко преди 6 месец крие и риск от алергизиране на бебешкия организъм.

Мисля, че лесно ще успееш с кърмата.

Успех и да те видим при дългосрочните кърмачки!  Heart Eyes Mr. Green

# 11
  • Мнения: 532
Извинявай, това за АМ съм го написала, защото ми се смесиха в главата две теми.

# 12
  • Мнения: 4 181
не мисля, че трябва да почваш захранване.
пробвай съветите на момичетата. Освен това имай предви, че всяк друга храна се усвовява в много малка степен от организма, тъй като храносмилателната система още не е развита. така че "компетентното" ти педи, ако очаква да наддава повече от пюрета, това просто няма да стане.
А ако само наддаването те притеснява, успокой се. Кърмените бебета наддават на периоди.
Алекс се е случвало да не наддаде нищо за 2 седмици, после 200 грама за 6 дни.
затова в други страни ги мерят само на 3 и 6 месеца, а не като при нас.
пий и достаъчно течности Peace

# 13
  • Мнения: 4 242
Лично аз през третия месец започнах да храня дъщеря си нощем без тя да се буди и да си иска. Правеше чудесни 10 часови паузи и се понаспахме добре, но кърмата ми намаля а тя наддаде само 200гр за цял месец. Решението взех моментално, макар всички около мен да ме обявиха за луда, кърмих преди да си легна към 12-1ч после си навивах часовник за 4ч и 7ч и така скоро нещата се нормализираха.
Вярно че че така или иначе при зъбоникненето бебетата започват да се будят нощем, за това не ми пречеше, дали месец-два по- рано или по- късно все тя.

# 14
  • Мнения: 8 917
при положение,че бебчо си спи през ноща,не виждам смисъл да го насилваш да яде,
ако е гладен-няма да спи,нали Wink

Peace Гери беше на такъв свободен режим и израсна едно голяяямо  кърмаче - да ни е жива и здрава  bouquet. Не го буди и не се затормозявай с подобни мисли - всичко е ОК Peace

# 15
  • Мнения: 385
Много съм притеснена и объркана. Започнах пюретата с голямо мое съжаление. Чувствам се виновна затова, че не наддава, но с вашите съвети виждам, че това не е фатално. Притеснявам се как да обясня на близките си, че съм решила да спра пюретата. Страх ме е от липса на подкрепа и обвинения.

# 16
  • Мнения: 11 816
Важно е съпругът ти да те подкрепя! Всички останали нямат значение! Детето си е ваше и вие решавате кое е най-добре за него!

# 17
  • Мнения: 532
Ами пюретата са консервирана храна.

Питай около теб какво предпочитат - прясно сготвена питателна храна или консерва "копърка" Mr. Green

Кърмата е "бяла кръв", а още й викат "жива течност" - съдържа майчин белтък /от какъвто се е изграждало бебето 9 месеца/, живи клетки антитела - имунна защита, храносмилателни ензими, огромно количесвто витамини и минерали в най-точната пропорция, измислена от природата точно за твоето бебе, растежни фактори и мноооого други безценни неща.

Колкото и да се мъчат да хуманизират кравето мляко, никога няма да достигнат абсолютния връх - майчината кърма.

Кога бебето ти ще яде кърма, ако не сега?!?!?

Ранното захранване е една остаряла педиатрична практика в България, която съвсем скоро ще се промени. Целяло е работничките бързо да отбият и да се върнат на работа. Ранното захранване води до намаляване на кърмата /заради по-малкото на брой кърмения и все още не твърде добре установена кърма/ и последващо отбиване /заради намаляването на количеството кърма/.

Ранното захранване води още до стомашни проблеми при бебето, храносмилателни недостатъчности и алергии и други в по-късна възраст.

Закъде бързаме ... питам аз? Защо си вземаме главоболия на главата - с пюрета, затопляне, лъжички, после колики, разстройства, обриви, лекари и т.н.

А може да е толкова просто - вадиш гърда и си гледаш кефа ... /извинете за тийнеджърската дума/

А това е и най-здравословното за бебето и единственото, от което се нуждае до навършени 6 месеца.

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.

# 18
  • Мнения: 385
месеца"

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.
Благодаря на форума и на всички участници в него. Наистина има много ценна  информация и в анкетите, и в Библиотеката. За късното захранване научих още докато бях бременна от курсовете на "9 месеца". Препоръчвам ги на всички бременни, и майки! От шаш и паника, бях дала на бебчо няколко лъжички пюре. Спрях ги,подкрепена и от съпруга си! Дано имам достатъчно кърма и занапред!

# 19
  • Мнения: 111

Ранното захранване е една остаряла педиатрична практика в България, която съвсем скоро ще се промени. Целяло е работничките бързо да отбият и да се върнат на работа. Ранното захранване води до намаляване на кърмата /заради по-малкото на брой кърмения и все още не твърде добре установена кърма/ и последващо отбиване /заради намаляването на количеството кърма/.

Ранното захранване води още до стомашни проблеми при бебето, храносмилателни недостатъчности и алергии и други в по-късна възраст.

Закъде бързаме ... питам аз? Защо си вземаме главоболия на главата - с пюрета, затопляне, лъжички, после колики, разстройства, обриви, лекари и т.н.

А може да е толкова просто - вадиш гърда и си гледаш кефа ... /извинете за тийнеджърската дума/



 newsm10 newsm10

# 20
  • Мнения: 111
месеца"

Виж и в Библиотеката - има доста статии. Дай на мъжа си да прочете, мисля, че ще разбере. Попаднали сте на този изключителен форум - следвайте правилната посока.
Благодаря на форума и на всички участници в него. Наистина има много ценна  информация и в анкетите, и в Библиотеката. За късното захранване научих още докато бях бременна от курсовете на "9 месеца". Препоръчвам ги на всички бременни, и майки! От шаш и паника, бях дала на бебчо няколко лъжички пюре. Спрях ги,подкрепена и от съпруга си! Дано имам достатъчно кърма и занапред!

Ееей, браво!!! Поздравления!!! Ще видиш, че след време няма да съжаляваш за постъпката си.
Моят син сега е в процес на зъбоникнене и няма да ти кажа колко по малко яде....по едно време ми се ревеше. Беше наддал само 250 гр, будех го и нощем, но нещеше  и това си е. Бях искушена да го тъпча с пюрета, за да не е гладен / въпреки, че сме на почти 8 месеца/, но той пак не искаше. Накрая го оставих така...давам му кърма когато си поиска, пюренце колкото поиска / обикновено 20-30-гр/ и това е. И въпреки това неядене е толкова енергичен, жив и весел, почти е проходил... Joy
Така,че голяма работа като не наддава по лекарските календари.
 sneji_73  много добре е го е написала. Няма за къде да се бърза!!!

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 12:35 от vesimir

# 21
  • Мнения: 111
 smile3529
Благтодарна съм за този прекрасен сайт, който просвети много от нас  и ще продължи да го прави....

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 12:39 от vesimir

# 22
  • Мнения: 245
мдамммм, кърменето е много добре за бебочетата. дори и да ви намалява кърмата, не се давайте. и по 10 мл да изяжда, все е нещо. Мишо кара близо 2 месеца жълтеница и за 50 дни наддаде 800 грама. това са първите месеци. каза ни докторката да дохранваме. започнах с кисело мляко няколко дни и спрях. давах му само ако сме дълго време навън и започна да наддава. но все още си го кърмя сутрин и вечер, защото е на ясла и няма как да го кърмя през деня. и макар и да си мисля, че нямам кърма, Мишо спи непробудно. нощното кърмене го спрях още първите седмици, защототрябваше да го будя и той се сърдеше. НЕ СЕ ДАВАЙТЕ!!! newsm62 smile3501 newsm62

# 23
  • Мнения: 385
Искам да благодаря на всички ви!  HugСтрах ме е да го кажа/напиша/ , за да не урочасам нещата-но мисля че кърмта ми се възстановява! Praynig Малкия наддаде около 240 за 10-ина дни, мисля че е добре. Thinking Чудя се дали да продължавам да го кърмя и през ноща, тъй като той си спи, но ме е страх да не ми спре пак newsm78 Благодаря за съветите -помогнаха ми, не го захраних все още! Дано издържа още!

# 24
  • Мнения: 1 030
мдамммм, кърменето е много добре за бебочетата. дори и да ви намалява кърмата, не се давайте. и по 10 мл да изяжда, все е нещо. Мишо кара близо 2 месеца жълтеница и за 50 дни наддаде 800 грама. това са първите месеци. каза ни докторката да дохранваме. започнах с кисело мляко няколко дни и спрях. давах му само ако сме дълго време навън и започна да наддава. но все още си го кърмя сутрин и вечер, защото е на ясла и няма как да го кърмя през деня. и макар и да си мисля, че нямам кърма, Мишо спи непробудно. нощното кърмене го спрях още първите седмици, защототрябваше да го будя и той се сърдеше. НЕ СЕ ДАВАЙТЕ!!! newsm62 smile3501 newsm62

Деси, според лентичката нямате 9 месеца. Как така НА ЯСЛА?

# 25
  • Мнения: 245
mousy Simple Smile ами таткото учи в германия, моята мама е в Гърция и не исках да си губя работата, та го дадох на ясла към Дом майка и дете. сутрин си го водя, вечер прибирам, събота и неделя си се гледкаме. някога през седмицата решавам, че не му се ходи на ясла и си го взимам с мен на работа. но се случва рядко. като стана на 5 месеца и половина го дадох и,  да ти кажа, харесва му. пък и там имат разни бънджита, активни гимнастики, проходилки и тем подобни бебешки истории и по този начин си спестявам да ги купувам заради няколко месеца. сутрин и вечер само кърмя. надявам се да си имаме второ и да мога поне него да си го изгледкам на спокойствие. 

            ааа, и това, защото по закон яслите не приемат под 9 месеца. но жена, която работи в ясла каза, че не приемат под година и нещо, защото много трябвало да им се слугува. не знам дали е така действително. но се оправдават, че няма места в яслите

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 04:25 от Desi_GB

Общи условия

Активация на акаунт