С лека носталгия към старите детски филми

  • 14 389
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Затъжила съм се за един нормален детски филм!
Като гледам разни тъпи картуни с тия оцъклени нарисувани герои / героини,които говорят сложно.... мъчно ми е за днешните деца.

Сигурно е от ЕГНто, ( '74то) , но наистина ми липсват филми от детството ми и искам всичките да ги гледам пак! Сигурно ще умирам от смях на тях, или ще си кажа " Ах, каква глупост", но .. все пак искам. Сещам се за  Синьо лято , Арабела.. Господин Тао.. Рицаря на бялата дама... Ум белия делфин... Неочаквана ваканция....Призраци под виенското колело... Винету... Почти всяко лято , към края си мисля за Синьо Лято. " Тито, кажи на Хави, че посредника му е лайно". Това може ли да се забрави, кажете ми? ...Тито, Хави, Пираня, оная мръсница Бея,  Панчо.. егати.

Мисля си, има ли смисъл? Или днешните деца , както и моите бъдещи ще ми се смеят на тоя носталгичен порив и с досада ще гледат до мен, за да не ме обидят. Сигурно  Thinking

И все пак искам. Вие кои детски филми бихте показали на децата си!?

Пък ако някой даде и линк към някой от тия филми съвсем ще се разплача  Crazy


# 1
  • Мнения: 1 860
 Всяко поколение си расте с неговото си детство. Тогава това е имало, това се е гледало. Няма смисъл да ни е мъчно за нещо, което на нас ни е харесало, но не се знае дали и на децата ще им хареса. И сега има много свястни детски филмчета, анимации и песнички. Ако постоянно гледаме в миналото и искаме и децата  ни да растат със същите неща, то как тогава да вървим напред?  Hug

# 2
  • Мнения: 11 307
Ееееееееееех, а бяхме деца и имаше свястна телевизия!
В българските торенти можеш да намериш всички изредени от теб филми.
Май само Арабела и г-н Тао нямам на дискове. Всичко останало съм свалила и чакам подходящия момент да им го пусна.
Но има и канали, по които пускат и свестни детски филмчета.
Моите деца в момента следят по 2 немска един австралийски сериал за едно пачуърк семейство с неканени гост - елфи от помощниците на дядо Коледа. С всички възможни съвременни технически новости и невероятни детски магарии, каквито ние знаем и помним.
Така че не е само Картууннетуърк лицето на детските предавания.

# 3
  • Мнения: 4 390
Не знам дали се отваря от чужбина, но тук има - Барбароните, семейство Мейзга и Ум белият делфин

http://punk.centrum-group.com/kids/

Поредицата "Призраци..." е със следните заглавия: "Spuk unterm Riesenrad"("Призраци под виенското колело"),"Spuk im Hochhaus"("Призраци в блока") и "Spuk von Draußen" ("Призраците от Мечи поток"
Аз съм ги теглила преди време, ама нямам спомен откъде (май от линкос.бг). Бяха с много лошо качество, обаче.

13-те серии на Арабела ги има в Арената (ама тя пък от чужбина не се отваря), ама са без субтитри, или поне бяха доскоро.

# 4
  • Мнения: 3 425
Аз искрено се надявам детето ми да избегне Картун Нетуорк и Урестлинг(май така се казва побойниците)!!!Ех,мечти  Rolling Eyes

А как се казваше филмчето ....май чешко беше,в което миришеха цветята и летяха???

# 5
  • Мнения: 940
Ееееееееееех, а бяхме деца и имаше свястна телевизия!
В българските торенти можеш да намериш всички изредени от теб филми.
 
Чакай чакай сега ...къде  мога да намеря най вече Неочаквана ваканция  и Рицарят на бялата дама....търся ги от дълго и не съм попадала на тях,моля кажете-не съм ги гледала от детските ми години и ще се разтопя ако ги намеря Praynig Praynig Praynig


Цитат
Почти всяко лято , към края си мисля за Синьо Лято. " Тито, кажи на Хави, че посредника му е лайно". Това може ли да се забрави, кажете ми? ...Тито, Хави, Пираня, оная мръсница Бея,  Панчо.. егати.
А Синьо Лято направо си ми е останал на сърцето завинаги, невероятен отпечатък ,като си спомня само с какво вълнение го гледах и как си харесвах и Панчо и Хави Heart Eyes и колко много плаках когато старчока умря и накрая като се разделяха.... Cry

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ето от тук можете да си изтеглите Синьо лято - http://torrents.bol.bg/details.php?search=%D1%E8%ED%FC%EE+%EB%FF … %3A%29&id=623

# 7
  • Мнения: 695
скоро гледах "синьо лято" и " летящия Чесмир" изгледах ги на един дъх и много се изкефих tv.и на мен ми липсват тези филмчета

# 8
  • Мнения: 5 462
Чудесна тема !Какво съвпадение Лени , и аз днес си мислех от къде да си изтегля Арабела , Призраци под виенското колело , Жената зад щанда .....и многоооо други хубави детски и не само детски филми от моето детство.Между другото от септември по Евроком ще дават Синьо лято така че ако имате близки в България които могат да ви запишат всички серии и това е идея .И аз имам много от старите филми като например всички серии на "Войната на таралежите " , "Васко да гама от село Рупча " , "С деца на море " .......А относно любимите ми детски филми те са толкова много ....сега просто нямам време да ги напиша...

# 9
  • Мнения: 5 462
Момичета от къде да си изтегля някой от старите чехски и мисля че някой от тях бяха немски филми ?Имената на някой от тях съм изброила малко по горе .Имате ли представа от къде да ги изтегля - примерно въпросното филмче за Летящия Чесмир ???????

# 10
  • Мнения: 695
Момичета от къде да си изтегля някой от старите чехски и мисля че някой от тях бяха немски филми ?Имената на някой от тях съм изброила малко по горе .Имате ли представа от къде да ги изтегля - примерно въпросното филмче за Летящия Чесмир ???????
ще питам брат ми и ще ти кажа.той ги беше дръпнал от някъде newsm78

# 11
  • Мнения: 148
Затъжила съм се за един нормален детски филм!
Като гледам разни тъпи картуни с тия оцъклени нарисувани герои / героини,които говорят сложно.... мъчно ми е за днешните деца.

Темата е страхотна!
Напълно подкрепям мнението за картуните, за това на моите слънчица им пускаме и филмчета от нашето детство с тати като Синьо лято, Пипи дългото чорапче, С деца на море, Ум белия делфин, Ну погоди, Петимата от Моби Дик, Том и Джери, Аладин и вълшебната лампа, Призраци под виенското колело и др. Те много ги харесват и много им се радват, както когато ние бяхме деца. Много е приятно да споделиш с децата си същите преживявания, които си имал като дете!




# 12
  • USA
  • Мнения: 2 140
Момичета,а  колко време ви отне да изтеглите Синьо лято например?Аз за първи път опитвам и може би нещо не разбирам,но за 1 час само 4%.Възможно ли е?

# 13
  • Мнения: 695
Момичета,а  колко време ви отне да изтеглите Синьо лято например?Аз за първи път опитвам и може би нещо не разбирам,но за 1 час само 4%.Възможно ли е?
зависи от връзката и от къде ги теглиш,мосля,че напълно е възможно Peace

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
точно си тегля детски филмчета 3а малкото...как сте сьс субтитрите? пуснах тема 3а тях, че нещо не мога да се справя....ще се радвам, ако някой ме "светне" КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ПРОБЛЕМчЕТО Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт