Стигнахме и ние драмата с яслата

  • 571
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Здравейте момичета.
Знам ,че темата е дъвкана много, ама ако някой има желание нека ми даде едно рамо за утеха.
Малката тръгна на ясла. Записах я в частна и първите два-три дни стоях с нея.Днес и е втори ден сам-самичка.Всъщност и братовчед и , който  е с 5 месеца по-малък тръгна с нея, но той няма никакви проблеми. Вчера рева само като си тръгвах. Днес както очаквах започна да се уговаря още от вкъщи- "мамо, ти не ходиш работа", "аз не искам хода детска градина" и т.н. Утре сигурно ще е още по-тежко- предполагам, че ще започне да реве от вкъщи. Колко време ще трае това?Знам ,че е индивидуално, работила съм в детска градина и обикновено тези периоди траеха по около седмица , но там децата бяха по-големи. При толкова мънички не знам как е.Вчера като съм си тръгнала не е плакала , но не е играла, не е участвала в заниманията , само е седяла настрани.А по принцип е общителна и любознателна. Какво да и казвам- обяснявам,че всички големи деца ходят на градина, а родителите на работа , но не помага.Хайде, споделете опит Embarassed

# 1
така беше и при мен когато голямата трагна парвите 2-3 седмици е така рев а после не искат да си трагват

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Около две седмици беше при нас кофти периодът.По едно време почваше да плаче още от вкъщи CryМного е гадно, но минава.Успех  bouquet

# 3
  • Мнения: 268
Когато Ави тръгна на ясла адаптивния период беше малко по-дълъг. Първите няколко дни беше до обяд, след това се хранеше там още няколко дни, започнах да я оставям да спи в яслятя и я взимях към 14.30 и в края на третата седмица оставаше по цял ден. Тогава беше на 1г. и 9м. Естествено имаше уговорки още от вкъщи, че не иска да ходи, плачеше първите 2 минути като я оставя и така около 1-2 седмици. Най-голям ефект за избягване на големите истерии и дълго плакане имаше, че всички й казвахме, че мам е на работа, за да има парички за бонбонки и всеки ден като я взимах й носех 2 бонбонки - калинки- тогава й бяха любими. Сестрите ми разказваха, че е спокойна, просто непрекъснато е питала "Къде е мама", за да й кажат, че е на работа и ще купи "бонки". Цялата групичка й отговаряше в хор Laughing. След втората седмица ходеше с желание и дори събота и неделя ме молеше да отидем при децата в яслата. Разбира се периодите на нежелание за ясла се повтаряха от време на време, но нищо страшно. Просто си промрънква от време на време - ако мине номера Wink. Последните два дни на яслата ме изпращаше до вратата с целувка и най0сладкото "чао-чао", което съм чувала Hug Понеделник ни предстои първи ден на градина и пак трябва да си измислим някоя "кодова думичка", но вече не се притеснявам толкова много. Така,че успех и горе главата! Не е толкова страшно Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Fighty, до колкото знам сме в една ясла/градина. В момента децата са много малко там. Тази сутрин една част заминаха на лагер /барабар с моята/. Предполагам, че през септември, когато се съберат всички и стане "по-шумно", ще и е по-интересно и няма да се сеща толкова за теб.

# 5
  • Мнения: 565
Лекси, как се казва твоето детенце?
Наистина са много малко, освен това са само момчетии, има две момиченце, но те не са много -много общителни и Кайа не може да намери за кого да се закачи.Иначе умира за каки- ако има една , която да си хареса мисля,че ще мине много по -леко.
А ние на 9ти заминаваме за една седмица до Хърватско, притеснявам се дали ако е започнала да свиква това няма пак да ни върне в изходна позиция Embarassed Но пък вече сме направили резервации, не можем да не отидем.До тогава живот и здраве ще е изкарала вече 10 дни самичка в яслата.....ох, айде да минава този период.
А при нас подкупа е "парички за книжки" Казвам и че отивам на работа , за да изкарвам парички за книжки:)

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Fighty, моята е Цвети. От 1-ви август не е била на ДГ. За съжаление от 15-ти септември ще е в  училището т.к. ще бъде в подготвителна група.
Не се притеснявай. Моята до сега е била в общо 3 градини /т.е.- имам база за сравнение/ и разказва и споделя. Знам, че е на много добро място. Просто твоето детенце е свикнало да бъде с теб и му трябва малко време, за да приеме раздялата.
А това, че ще пътувате според мен е дори добре. Тъкмо нещата ще станат по-плавно и постепено. Противник съм на идеята, че свикването на децата в ДГ трябва да става "удърно" т.е. без прекъсвания и с целодневен престой от самото начало /както се опитваха да ме убедят учителките в първата ДГ на Цвети/. Не ги послушах и не сбърках.

# 7
  • Мнения: 565
Много ти благодаря.
Жалко, че няма да се засекат в градината. Дано пътуването не ни дръпне назад.Наистина съм спокойна( доколкото може да е спокойна една майка в такъв момент), защото това , което виждам до момента в детската градина наистина ми харесва.
Благодаря ти още веднъж:)

# 8
Моето малко мишле Алекс го пуснах на ясла на 1,4 м наистина беше най-малката в групата.Трудно ми беше,макар че тя въобще не плака ходи цял месец от 8.30 до 11.30 едва след това почнахме да я оставяме да спи там.Но след месец и половина започна да приплаква и аз винаги се измъквах крадешком от яслата, за да не усети че излизам.Проблеми там не е правила,участвала е активно в игрите с децата, научи се да си бърше личицето, да ходи на гърне,опитва се да се храни самичка.Но най-лошото е ,че започна да се разболява, защото има недобросъвести майчета, които си пускат децата на ясла, дори с температура и сиропите, една даже и с инжекциите, представяте ли си?!Направо съм бясна.И ето 2 пъти влизахме в болница, сега плащам на жена да я гледа 2 месеца вкъщи,за да укрепне организма и.От 1.10 пак ще я пускам но със голям страх.Бог да ни пази!

Общи условия

Активация на акаунт