Моля за помощ за нощното хранене

  • 998
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте,
бебчето ми е на месец, кърмим се.Буди се през нощта към един часа и след това към четири или пет и аз му давам да яде.Проблемът е, че всички ми казват да спирам с нощното хранене, за да му почива стомахчето Thinking. Аз смятам, че ако го залъгвам с вода,положението е същото, даже по-зле.Мисля, че е добре за него да папка когато поиска.

Права ли съм или не?
Моля за съвет.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 3 550
Права си. На този етап от бебето ти се очаква да наддава, а затова е нужна храна (кърма). Има време за режими.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Моят мъник е на 2.5 месеца и още си имаме нощно хранене. Като заспи в 9 се буди към 3, после към 6-7. Ако заспи по-рано, като снощи в 7 се събуди в 1 после 4, 7 ... Не мисля да му спирам нощното хранене, нека сам се откаже. На вашата възраст се хранехме през 3 часа бе пропуск, сега правим една 6 часова пауза и на 2 пъти през деня по 4 часа. Води се по бебето ако искаш да го кърмиш по-дълго  Wink

# 3
  • Мнения: 695
Алекс сама спря да яде през ноща някъде към 1,5-2м

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
И моята беше спряла сама към 1,5 месеца, но когато тръгнах на работа на 4,5 месеца пак започна да се буди нощем.

Ако бебето се буди нощем и е толкова мъничко, значи то има нужда от това. Не го лишавай от храната, която то тогава усвоява много по-лесно. Стомахчето му е много мъничко и кърмата много лесно се усвоява. Когато то се изпразни, то изпитва дискомфорт, който е огромен за него - на този етап то на практика само спи, ака и яде. Ако тези, хора, които те съветват да го оставиш да му почива стомахчето, изпитват такъв дискомфорт, биха станали и отворили хладилника посред нощ.

Тук ще се включат и майки, които пък ще ти кажат, че бебета им не са се будили нощем - но всичко опира до бебе. Твоето явно има нужди.

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не давай вода пре3 нощта...бебето се буди, 3ащото е гладно...трябва му мляко, а не вода....малкото ми шоки и до сега се буди пре3 нощта понякога, когато не е вечерял като хората, напапва се Laughing и си спи после до сутринта....

# 6
  • Мнения: 239
На мен също ми казваха да махам нощното хранене от самото начало. Сама реших, че е твърде малък, за да го лишавам дори от едно хранене. И педиатърката казваше, че е още малък. А пък той взе, че сам се отказа в края на втория месец от храненето в 12-01. След това постепенно сам си се отказа от храненията в 3-4 часа и 21-22ч. Сега правим пауза от 10-12 часа през ноща.
Така, че и моят съвет е както на другите, не го залъгвай с вода, нека си папка детето. Пък нищо чудно само да се откаже. Въпреки, че има и бебета и до годинка, може би и повече си се събуждат през ноща.
Ако моето само не се беше отказало, аз нямаше да имам смелостта да го мъча с вода.

# 7
  • Мнения: 816
Най-голямата стимулация за образуването на млякото е точно кърменето през нощта. Така че не го спирай, поне още няколко месеца.

# 8
  • Мнения: 922
Моят скромен опит сочи, че докато не пробие и последното зъбче, нощното хранене не бива да се маха принудително Peace
Успехи и търпение Grinning

# 9
  • Варна
  • Мнения: 224
Не слушай никого - само бебчето си. Продължавай с кърменето когато и по колкото пожелае. Когато порасне малко само ще си регулира съня. Ние заспиваме в 22ч. и се будим в 5ч. и после продължаваме да папкаме на 3 часа. Преди всичко кърмата се усвоява най-лесно от стомахчето.

# 10
  • Мнения: 11 818
Кърми винаги когато бебето иска, не тярбв ад аго лишаваш от това. А то ще си взима точно толкова колкото му е нужно, не се тревожи за стомахчето, от кърмата по-хубаво няма! Успех!

# 11
  • Мнения: 3 760
Браво на теб!!!
Чудесно усещаш нещата. Продължавай все така!
И чети този форум и библиотеката към него - за по-голяма увереност!   bouquet

# 12
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
бебчето ми е на месец, кърмим се.Буди се през нощта към един часа и след това към четири или пет и аз му давам да яде.Проблемът е, че всички ми казват да спирам с нощното хранене, за да му почива стомахчето Thinking. Аз смятам, че ако го залъгвам с вода,положението е същото, даже по-зле.Мисля, че е добре за него да папка когато поиска.

Права ли съм или не?
Моля за съвет.Благодаря ви предварително!

Права си Peace Слушай бебчето си и ще знаеш винаги какви са неговите потребности Peace

# 13
  • Мнения: 4 242
Разбира се че си права!
Като се има предвид че стомахчето на бебето ти в момента е колкото орехче, кърмата която побира се преработва и усвоява за максимум час, от какво трябва тогав ада си почива това стомахче?
През останалите часове бебето ще гладува => ще започне да не наддава добре=> кърмата ти ще намалее поради недостстъчна стимулация на гърдите => педиатъра ще каже давай АМ понеже не ти стига кърмата=> до 2-3 месеца ще последва отбиване. Защо е нужно всичко това при положение че може да се следва естествения ход на природата?

# 14
  • Мнения: 577
ние до ден днешен продължаваме да се кърмим по няколко пъти нощем,така че не бързай,щом си иска детето значи има нужда от теб и близоста ти.

Общи условия

Активация на акаунт