Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 574
  • 275
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 390
Тони, много ми се щеше да започнем да прескачаме яденето в 3 защото половин час сучем, дремем, пищим, после поне половин час се гърчи милата от колики, писка и не спи а аз трополя из стаята с нея на ръце и пея фалшиво. Нашия тати вече почти се изнесе да живее в хола, че не може да се наспи горкия (аз не съм от мамите които искат мъжка солидарност при нощното бдение, работата на нашия тати е почти по цял ден да шофира, а пък недоспал шофьор ........... сещате се, предпочитам да имаме жив тати - пред буден тати.). Ох, и на мен ми се събирет някакви 4 часа нощен сън, до сега дремвах през деня, като дойде бабата ама вече край ........... от утре ше се спасявам сама  Neutral Face
утре ще идва една приятелка да ни види, а майка и ще гледа неиния бебок ............. искам майка и да дойдеее, мрън

# 46
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Извеждате ли дечицата си в това студено време? Аз не смея. До сега сме излизали само няколко пъти в по-топлите дни, без количка, за малко.

# 47
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mtz
Извеждате ли дечицата си в това студено време? Аз не смея. До сега сме излизали само няколко пъти в по-топлите дни, без количка, за малко.


Всеки ден сме навън, понякога и по 2 пъти, с космонавта и количката, много добре спим на студено

# 48
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Цитат на: evpraksia
Цитат на: mtz
Извеждате ли дечицата си в това студено време? Аз не смея. До сега сме излизали само няколко пъти в по-топлите дни, без количка, за малко.


Всеки ден сме навън, понякога и по 2 пъти, с космонавта и количката, много добре спим на студено


Ние още нямаме количка  Embarassed , таткото иска да ни води в чужбина и е решил, там да я купуваме. Ама това ще е към февруари, март догодина, живот и здраве, а до тогава  Rolling Eyes . Аз искам да купим някоя портативна, сгъваема, за да я вземем с нас, ама трябва да си избера марката и модела, а все не остава време.

И все пак, не са ли още малки за такива снежни дни? Май се шашкам повече, отколкото трябва.

# 49
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mtz

И все пак, не са ли още малки за такива снежни дни? Май се шашкам повече, отколкото трябва.


Не са малки, а и щом не духа и не е мъгливо, не виждам проблем, щом са добре облечени. Знам, че до минус 12 градуса няма проблем за извеждането, ще се разровя да извадя една стара тема за извеждането.
Аз в началото като не можех да си изкарвам количката и я развеждах с порт-бебето, нося си го на рамо и после сядаме на някоя пейка на слънце да поседим, удобно е, но не е като количката.

# 50
  • Мнения: 317
И аз не смея да го извеждам всеки ден.Извеждах го през слънчевите дни, и то първо на балкона за няколко минути, и само веднъж с количката на разходка...а сега в тези облачни и влажни дни не смея...

# 51
  • Мнения: 3 663
О, и ние всеки ден сме навън Simple Smile В повечето случаи за около час, а понякога и по повече Simple Smile Днес обаче в тоя сняг едва ли ще излезем Sad Много влажно ми се струва, не за друго. Иначе студът май много им харесва на бебетата Simple Smile Таня спи страхотно навън Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 663
Цитат на: 2 в 1
Нашия тати вече почти се изнесе да живее в хола, че не може да се наспи горкия

А у нас е точно обратното - тати живее в спалнята, а ние двете в хола Simple Smile ТОй обаче работи нощна смяна и представяш ли си какво щеше да е, ако трябваше да съжителства с бебка Simple Smile

А тя тази нощ ме побърка! 6 нощи вече не яде и тая нощ като писна още в 4 часа ...  #Puppy dog  #Puppy dog  Рева до 6.30 и тогава заспа.. не ме питайте колко ми се спи Sad Обаче устисках и не и дадох да яде, а сутринта си яде съвсем нормално, та си мисля, че най-вероятно са били гадните колики пак... а ако е така по-добре, че не съм и дала храна, че не ми се мисли какво щеше да стане....

Абе момичета, вие наспивате ли се поне малко ?? Аз направо умирам за сън и имам чувството, че една седмица да ме оставят да си спя само няма да ми стигне....  #Puppy dog

# 53
  • Мнения: 317
ходя като зомби ,  от недоспиване..., но пък се приучваме вече към ставане чак сутринта...трудничко е , но ще успеем...стискайте палци...
А и тези колики ..няма отървия от тях... Cry , до кога незнам....като ги няма ..спинкаме си , бодърстваме си , усмихваме се ...много сме кротки...но появят ли се ела та гледай Shocked
А и нашия тати е на път да се премести в хола... Sad

# 54
И ние така.Когато няма колики сме спокойни и дори прави опити да гука. Laughing  Laughing .Таткото спи при нас и не му давам да се мести.Не е случил на жена,това е.
Малкият не го извеждам сега. Няма къде да го разхождам.Когато няма сняг се ядва,ама сега - не.
Чакам да направиме 1,5 ,за да го извеждам с кенгуруто.Пък и малко в център да слезнем за разнообразие.

# 55
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Аз май свикнах на безсънието, спим по някой и друг час нощем на почивки с таткото, ако малкта има проблем и плаче, ако е спокойна си дръпваме по 6 часа сън, напълно достатъчно предвид ситуацията.

Вие започнахте ли със сокчетата? Правите ли си ги сами? Аз се чудя дали да меля ябълките с корите или не бива?

# 56
  • Мнения: 317
не е ли рано за сокчета? Shocked Нашта докторка ни вика на консултация на 15 януари...и тогава щяла да ни консултира за сокчета , а тогава ще сме на 2 месеца и 10 дена....

# 57
  • тук-там
  • Мнения: 5 689
Ами знам ли, япочва свно зависи от педито. На нас ни казаха, че се залед 1-виа месец, а имат значение и кг, ние бяхме 5.200 на консултацията.

# 58
  • Мнения: 317
О вие сте били големки Simple Smile , ние бяхме 4300 кг , може би затова не ни ги препоръча...

# 59
  • София
  • Мнения: 754
За наспиване е трудно да се говори. Така ми се иска и на мен да направя един 6-часов сън без да се събуждам, но явно ще трябва да почакам за тази екстра. Моята мома си прави по-дългия сън като заспи към 19-20ч. и докарва до 4-5 часа сън, после се събужда на 3 часа за папане. За сега няма да й махам нощното хранене, имайки предвид теглото й и за това ще си ставаме. Добре, че принципно мога да издържам и с по-малко сън, та положението не е чак толкова трагично. Иначе нашия тати е солидарен с нас, събужда се като имам нужда от помощ и го прави с удоволствие, но принципно гледам да не го притеснявам.
А вашите дечковци къде спят? Лори през деня спи в хола в портбебето на количката или на дивана. Като тръгнем да си лягаме я слагам в креватчето й, но после като се събуди си я оставям при мен, защото по-лесно я приспивам като си я гушна. Като гледам май си й харесва да спинка при мен, пък и на мен си ми е приятно да си я гушкам.
За излизането, ние излизахме предните дни няколко пъти, но сега с този сняг се въздържам поне за момента. По-натам може и да я извеждам, защото и тя спинка като бубица навън Grinning
Имаме си и подарък кенгуро на Чико, но с това студено време не знам кога ще го ползвам!?

Общи условия

Активация на акаунт