Витамини за бременни!

  • 32 249
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
А какво ще кажете за пиенето на поливитамини от група В - вредно ли е да се пият?

# 31
  • Мнения: 1 353
Няблягай на плодове и зеленчуци. Иначе аз съм пила неоксид това е антиоксидант. Виж в аптеката листовката и прецени.

# 32
  • Мнения: 1 986
 Аз пия също витамините на HIPP,но само временно-старая се да наблягам предимно на качествена храна-повече плодове,зеленчуци,кисело мляко,лимони много ям...Според моя доктор,ако показателите от изследванията са добри,не е необходим приема на допълнителни витамини Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз пиех Витарал.Някакви олекотени бяха,пих ги през цялата бременност без прекъсване

# 34
  • Мнения: 566
при наличието на толкова естествени витамини в плодовете и зеленчуците сега, неразбирам защ ти са изкуствени такива. пази си ги за зимата.
предозирането,както и липсата на витамини също е вредно

# 35
Аз пия Фалвит (вече за кърменето).
Мисля, че трябва да се подсилиш, ако имаш нужда. Аз ям постоянно плодове, но нищо не помагат. Все пак са си бая нитратни, а аз нямам откъде да вземам от производители.

# 36
  • Мнения: 3 405

И аз го пия, много е вкусен. От Пре натал ( огромни хапчета  ) ми се повдига само щом ги видя.
Но това не значи, че не са добри.

Знаете ли дали се прави почивка при приема на витамините? Т.е. дали се пият да речем 10 дни, после почивка, след това пак да се взимат.

# 37
  • Мнения: 949
Сега до колкото разбрах има нови-"О,мама" или нещо подобно.

# 38
Аз пия HIPP natal и съм мн .доволна!В една опаковка са 2 шишенца и стигат за 20 дни,по 20мл на ден.След това се прави по4ивка от 15 днни и отново се запо4ват.Моят генеколог ми изписа и ZYMAFLUOR от 1 мг.Те са за зъбките на беб4ето и зе вземат заеднио с витамините.                                                                                             

# 39
  • Мнения: 8
 Бременна съм във 9 месец,а от втория пия Центрум-Матерна.Изключително съм доволна от тези витамини.Аз живея в Германия и мога да си ги купя от всяка аптека.Смятам да ги пия поне още 6 месеца след раждането.
А тези изказвания на българска аптекарка,че не били добри за мен са пълна глупост.Няколко лекари тук ми ги препоръчаха,а и аз се уверих,че са добри.
Колкото до калция-даже го пиех допълнително,също и магнезий.
Ако ги има в БГ ти препоръчвам да ги пиеш.

# 40
  • Мнения: 1 303
Аз пиех Пре-натал
Преди това Матерна-не ми понасяше и ми се гадеше,но това с голямото  количество калций е щуротия,която май в Шейново разпространяват.Аз лично търсих някакви статии по въпроса в интернет,но не намерих.Дневната доза Калций за бременни е 1500 мг,в матерната има едва 250...колко още трябва да се изяде под формата на сирене и мляко за да се достигне максимума..

# 41
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
На мен  доки силно ми препоръча Неоксид!!!
незнам нищо за него
пишете ако имате повече инфо

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 127
Казаха ми да пия желязо и магнезий ,защото вече съм в 8ия месец.Някой пие ли,ако може да ми каже как точно се казват,защото питах в една аптека и незнаеха какво да ми дадат имало различни разфасовки или нещо такова. newsm78
Питах моя лекар а той ми каза да продължавам да си пий Топ Левюра.

# 43
# 44

Общи условия

Активация на акаунт