За какво мечтаят децата ви

  • 1 061
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 531
Вчера дъщеря ми , която е на 4г, най-неочаквано ми каза ,,мамо знаеш ли за какво си мечтая-да се возя в шейната на дядо Коледа и да му помагам да прави подаръците.Дали ще е съгласен да ме вземе ако го помоля?
Честно да ви кажа незнаех какво да и отговоря, дали да и кажа че може да го попита, или да скалъпя някоя лъжа?А тя говореше с такъв ентусиазъм, че предизвика искрен смях в мен.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Много хубава мечта.
Аз се канех да пускам подобна тема, защото моята дъщеря има две много смешни мечти.
Едната беше свързана с 4-я и рожден ден. Не знам защо но беше решила, че като стане на 4 год и ще стане изведнъж голяма като възрастните. Като разбра че не е така беше много разочарована и заяви, че най много и се иска да стане голяма като нас - за да стига самостоятелно всичко, което сме качили нависоко с цел опазването му от нея и брат и.
Другата и мечта е доста материалистична. Заяви ми, че си мечтае някое момченце да си загуби меча и тя да го намери и да го вземе да си играе. Това е камък в моята градина и моето несъгласие да и купувам мъжкииграчки и да и позволявам да се облича като момче.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Много хубава тема... Аз съм малко краткопаметна. Малката има много мечти, но сега се сещам само, че когато беше по-малко искаше да влезе в телевизора и да участва в някоя приказка. Мечта си и да поживее и на морското дъно, повлияна вероятно от Немо.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Големият ми син мечтае да изобрети летяща кола.  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Да бъде лъв, да живее в джунглата, всички животни да я слушат, защото ТЯ Е ЦАРЯТ!

# 5
  • Мнения: 5 877
Мечтаеше да порасне, за да може да дъвче дъвка - мечтата й се осъществи.
От време на време мечтае да стане на 4 годинки. Понякога иска домашен любимец.
Иначе непрекъснато си фантазира, иска разни неща, но думата "мечтая" я употребява рядко, основно когато й е домъчняло за някого.
Онзи ден направи нещо много хубаво, което не знаех, че може - страшно й се зарадвах и я питах каква награда иска -
"прегръдка".  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 5 531
Понякога децата ми ме изненадват много с мечтите си и понеже аз не съм очаквала да чуя точно това от нея, ми стана много смешно и приятно.А баткото мечтае да си построи сам космически кораб  и да види звездите.

# 7
  • Мнения: 3 034
Преди да отиде на море, мечтаеше да се роди бебето, за да го гушне, да му пее и да му каже колко много го обича.
Утре като се върне, ще разбера за новите и мечти.

# 8
  • Мнения: 2 353
1. Да има кон.
2. Да й родя бебе.
3. Да порасне голяма "защото мама ми каза, че е хубаво да си пораснал".
  Преди мечтаеше за куче, но сега вече го има. Най-важното е, че го постигна сама с много ядене Simple Smile

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мечтите на моя син са безброй. Когато получи нещо, той казва: "Ох, колко дълго съм си мечтал за това!". А "това" е примерно, шоколадов кроасан или книжка.  Joy Joy Joy
Днес дойде при мен и ми залепи една дълга, много мазна целувка. Аз приятно се изненадах, защото той не е много по ласките и попитах на какво дължа тази чест. А той ми отговори:
- Нали по цял ден мечтаеш за целувки?
 hahaha

# 10
  • Мнения: 2 353
  Йеее! Василиса, късметлийка си ти Grinning

# 11
  • Мнения: 1 937
Голямата мечтае да е свободна.

А това, по нейни собствени думи, означава "да прави неща, които я карат да се чувства добре".

И по възможност да са зелени на цвят!?!

Имам обяснение - Родопите и мулето Деси (за което твърдях, че е катър)!

Омагьосана е!

Малката - по-земно (овнешка му работа) - просто да се ожени за Краси, вечра беше за Дани, а утре - бог знае!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Моята дърщеря е мечтала за обувки с връзки!! - а аз незнаех Embarassed. Вчера ходихме за маратонки но нищо не харесах и за първо време й купих  с връзки - ами то детето скочи до небето сякаш да сега не е имала обувки ... Спа с тях и т.н. , но наи ме беше яд на мене си 4е не съм разбрала по-рано желанието й. Винаги купувах с лепки и ластици да и е по-удобно в детската градина и то какво било..

# 13
  • Мнения: 6 315
За момента си мечтае за истинска китара, но има време - мъничък е още.

# 14
  • Мнения: 491
Моят все си мечтае всички да сме на едно място - мама, тати, бабите, дядовците, кучето от село, котето на другата му баба, братовчедите му, приятелите от блока и от яслата, кръсницата, колелото(което е на село) и мотора (който е в къщи) , и така - всичко да му е на едно място, че да ме ну е тъжно за нищо.

Общи условия

Активация на акаунт