Подсечено дупе

  • 3 690
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 026
 От няколко дни бебо ака по повечко (предполагам това е причината) и като краен резултат-подсечено дупе!  Cry Мазах го с Бочко-според мен е добър аналог на други цинкови кремове, а съдържа и смрадлика. Мазах го и с Melkfett (това е някакъв мехлем с невен-беше ми го дала приятелка и му помогна при подсичане още като новороден). Моля за предложения с какво да мажа сладкото дупе? Казаха ми с хума? Да купя ли?  newsm78 Не ми се ще да го водя до педиатъра за такъв проблем.

# 1
  • Мнения: 481
Напръскай дупето с кърма и го остави на въздух да изсъхне. Действа много добре, а и самото стоене на въздух помага до някъде. А кърмата действа антисептично.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Казаха ми с хума? Да купя ли?  newsm78

Купи. Отдавна пропагандирам хумата като средство против подсечено дупе.
Има страхотен и много бърз ефект.
Измитото дупе проветряваш на въздух, после с пръст леко пудриш със суха хума и слагаш памперса. Без никакви кремове и мазила.
Много е просто и много ефикасно.

# 3
  • Мнения: 422
Аз тук във форума про4етох за един крем-Sudocrem
http://www.sudocrem.co.uk/
Наистина върши идеална работа.И аз преди мажех с Бо4ко и съм доволна,но пак имахме леко за4ервено.
С този крем на втория ден ве4е нямаше нищо.
А той е не само за подсе4ено, пише 4е става и за обриви от топло,за акне, за рани от измръзвне и тн.

# 4
  • Мнения: 2 039
Нашето дупе също се беше подсекло,обаче го мазахме с един правен в аптека крем и мина за 2 дни като с магия!

# 5
  • Мнения: 8 917
Правено в аптеката кремче или балсама на д-р Тайс Peace

# 6
  • Мнения: 4 053
при нас помогна само elokom mas
а и памперсите също смених

# 7
  • Мнения: 220
Пенатен крем. Peace

# 8
  • Мнения: 1 564
На нас ни помогна кремче "Павлодерм". Peace

# 9
  • Мнения: 329
От както се е родил ползвам само на Нивея .Той специално за дупето с високо съдържание на цинк и съм много доволна .Но по принцип при всяко дете е строго индивидуално

# 10
  • Мнения: 695
Малката много често се зачервява на дупето.миналата година беше толкова подсечена,че чак рани й бяха станали.мазах я с какво ли не и не минаваше.и с правен крем от аптеката,и с едно кремче на Бюпхен,чико и нивея абе с какво ли не.после я намазах с един крем който са го изписали на свекито за чуствителна кожа.намазах я само 2 пъти и й мина.сега когато се зачерви мацвам малко от кремчето и е готова.лекарството се казва Хлоркиналдол Н  ако искаш пробвай с него на малката много й помага Peace

# 11
  • Мнения: 190
Преварено на водна баня слънчогледово олио действа много добре.

# 12
  • Мнения: 8 505
Нашето дупе също се беше подсекло,обаче го мазахме с един правен в аптека крем и мина за 2 дни като с магия!

Само тези кремове помагаха на дъщеря ми Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Казаха ми с хума? Да купя ли?  newsm78
Купи. Отдавна пропагандирам хумата като средство против подсечено дупе.
Има страхотен и много бърз ефект.

И аз все споделям, че хумата е незаменима при подобни проблеми  Hug
Само че аз правя бани с разтворена във вода хума. Киснем дупето два пъти дневно.
Другото, което ни помага, е бабина рецепта- невен и зехтин. Невероятно бърз ефект, само за часове!

# 14
  • София
  • Мнения: 369
Как става мазането с невен и зехтин???  Ползват се цветовете накиснати в зехтин или е някакъв мехлем....

# 15
  • Мнения: 8 585
Аз тук във форума про4етох за един крем-Sudocrem
http://www.sudocrem.co.uk/
Наистина върши идеална работа.И аз преди мажех с Бо4ко и съм доволна,но пак имахме леко за4ервено.
С този крем на втория ден ве4е нямаше нищо.
А той е не само за подсе4ено, пише 4е става и за обриви от топло,за акне, за рани от измръзвне и тн.
Аз писах за този крем-много е добър и тук се ползва широко.
Вместо хума, може да ползвате бебешка пудра в малки количества (не върху крема, разбира се). Държи сухо и затова има чудесен ефект.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Как става мазането с невен и зехтин???  Ползват се цветовете накиснати в зехтин или е някакъв мехлем....

В момента ползвам течност някаква, една съседка ми я даде. Мисля, че точно така- киснат се цветовете, после се прецежда. Ама колко време и какво точно, не знам.
Бабата на моя мъж пък прави мехлем- със свинска или зайча мас, но пак не знам точно технологията  Tired Иначе такъв мехлем ме спаси от зверските рагади в началото на кърменето, действа безотказно  newsm10

# 17
  • Мнения: 1 058
Вземи си крем за подсечено дупе  на Мустела много е добър.

# 18
  • Мнения: 660
Казаха ми с хума? Да купя ли?  newsm78

Купи. Отдавна пропагандирам хумата като средство против подсечено дупе.
Има страхотен и много бърз ефект.
Измитото дупе проветряваш на въздух, после с пръст леко пудриш със суха хума и слагаш памперса. Без никакви кремове и мазила.
Много е просто и много ефикасно.

 Peace

# 19
  • Мнения: 1 313
Пудрата и крема на Нивеа са ми вършили работа.
Това за кърмата много ми хареса, дай Боже да имам възможност другия път да го пробвам

# 20
ние ползваме крем здраве по следния начин:малко крем в една лъжичка загрява се на котлона до пълно разтопяване и с олиото от крема се маже дупето,при нас действа отлично

# 21
  • Мнения: 2 197
Вярно е , че за всяко бебе си е индивидуално. Нашето имаше страхотни проблеми първите месеци. Мазах я скакво ли не - с Nivea за подсичане, серията на Mustela за подсичане , Lipoid, Ексипиал с бадемово масло, правихме бани със смрадлика, стоеше голичка да се проветрява, мазахме с някакви гадни български кремове  и нищо -седеше си червено и почти на рани. По съвет на педиатърката накупих от аптеката мазила за целия китайски народ (ако на някой нещо му трябва да пише - подарявам ги). В крайна сметка се оправи от Тридерм. Той е много силен и действа едновременно срещу 3-ма различни причинители на инфекции, маже се само 3 дена. Досега слава богу втори път не сме имали проблем (тя е вече на 5 месеца).

# 22
не забравяйте и стария Универтан мехлем, може и в комбинация с цинкова паста. смесен в съотношение 1:1

# 23
  • Мнения: 8 585
Простете,
Вие сте? Педиатър?

Общи условия

Активация на акаунт