Варненки мили, помагайте!

  • 1 151
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 447
Мили ми варненски съфорумки, от първи септември сме на курорт във вашия град. И тъй като това ни е първото море с дребната челяд, искам да ви питам туй-онуй, за да ми е по-спокойно.

1. Има ли бебешки магазини в района на "Бъкстон" и... една голяма улица, на която преди 2 години беше Пикадилито (предполагам, че още е там)? Или пък - в самото Пикадили продават ли памперси, кърпички, такива неща?
2. Има ли някакво заведение за бързо хранене от типа на Тропс къща - където да правят манджички и все пак да спазват добра хигиена? Аз че ще влача котлони и тенджери - ще влача, ама на човек му се иска поне една-две вечери да не прекара в готвене...
3. Къде можем да ходим с детето на плаж - да е относително чисто, не много населено и достъпно с кола?

Това са ми въпросите, ако се сетя още нещо, ще питам.
Много благодаря  bouquet

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бе аз ти казах  - зарежи Варна и айде на юг...Не, Варна. Търси сега угоди за Кико Crossing Arms

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 885
1. В Пикадили продават доста бебешки неща. Освен това междувременно има вече няколко Пикадилита, не разбрах за кое питаш  Blush
2. Тропс къща има и във Варна, на главната до х-л Черно море.
3. Според мен най-чистият плаж е в Слънчев ден, но входът с кола е платен. Градските плажове не са за малки деца, там водата май е най-мръсна. Достъпно с кола е на плажа на Писател под лифта, но водата е дълбока и трябва да наглеждате дребните непрекъснато.

# 3
  • Мнения: 3 447
1. В Пикадили продават доста бебешки неща. Освен това междувременно има вече няколко Пикадилита, не разбрах за кое питаш  Blush

Ами ние ще сме на ъгъла на ул. "Бъкстон" и една друга голяма улица, забравих й името Embarassed Та доколкото имам спомен отпреди 2 години, малко по-надолу по голямата улица имаше Пикадили  newsm78

# 4
  • Мнения: 446
Дона, не знам какви са ти представите за Варна, обаче съм изненадана от въпросите. Май от висотата на София изглежда, че във Варна бършем дупетата на децата с листа от дърветата, а пък съдовете от заведенията ги мият направо в морето, то и без това заведения няма кой знай колко ....
Сега сериозно, живея точно в района за който говориш, и като застанеш на стълбите на това "Пикадили" ще видиш четири магазинчета за бебешки и детски неща. Още малко по-надолу по тази улица, която се казва "Чаталджа" се намира едноименния пазар, на който не се наемам за преброя детските магазинчета. Готова храна можеш да купиш и от самото "Пикадили", включително неща, които са подходящи за дребни деца, при гарантирана хигиена.

# 5
  • Мнения: 3 447
Дона, не знам какви са ти представите за Варна, обаче съм изненадана от въпросите. Май от висотата на София изглежда, че във Варна бършем дупетата на децата с листа от дърветата, а пък съдовете от заведенията ги мият направо в морето, то и без това заведения няма кой знай колко ....
Прочетох си пак въпросите и честно казано, нищо обидно не видях в тях... ама знам ли, може да съм заслепена от софийско високомерие Thinking
Представите за Варна са ми отпреди две години, когато нямах дете и уви, не съм била толкова далновидна, че да проучвам бебешките магазини в района, ей тъй, за всеки случай.
И смятам, че е нормално, когато отивам някъде с дете на година и половина, да се интересувам от хигиената, особено през лятото, особено при бума на ентеровируси.
Но ти благодаря за отговора и полезната информация  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 399
Освен "Тропс къща", която се намира до х-л "Черно море", малко по-надолу по главната улица /на ъгъла на "Княз Борис" и "27 юли"/ има още едно заведение за бързо хранене - Българска кухня, май се казваше. Там също готвят добре.
Освен това, точно срещу пазара на Чаталджа има "Клас пиле". Освен печени пилета и дюнери, продават и чудесни супи  Hug
Можеш да поръчваш готвени ястия и за дома от "Гозбите на Косе" - тел. 322 226. Услугите на последните обаче, скоро не съм ползвала, така че не знам какво е качеството на храната в момента.

# 7
  • Мнения: 5 622
 Пикадили има на Брегалница, да не бъркаш името?  Thinking

Казали са ти вече, нещо като складовете за детски неща са на Чаталджа. Намират се в едни гаражчета, които са на първата успоредна под Генерал Колев, в посока пазар Чаталджа.

За храненето- освен Тропс къща (Аз лично не я харесвам и съм яла там само веднъж), има и още едно подобно заведение, според мен по-хубаво, което се намира малко след Тропс къща, пак на главната улица на центъра. КАзва се BMS Българска кухня и подминеш Тропс къща, в посока Валентина, BMS-а ти се пада в ляво, на ъгъла. НЯма да го подминеш  Wink

Храна можете да си купувате и за в къщи, от магазин Хъшове, в който продават само храна за дома. В някои от тези магазини може да се яде на място, в други е само за дома.

Такъв най-близо има на Ген. Колев, между пресечките Македония и Братя Миладинови. Пак се виижда...С питане ще го анмерите. На метри от Хъшове пък, се намира сладкарница Неделя, която е на ъгъла на Ген. Колев и Братя Миладинови  Peace
За плаж- ние ходим на една от буните, но така и не и знам името, не ги научих тия пусти буни от къде на къде се броя..коя е първа, коя трета.....  ooooh!

# 8
  • Мнения: 5 622
Можеш да поръчваш готвени ястия и за дома от "Гозбите на Косе" - тел. 322 226. Услугите на последните обаче, скоро не съм ползвала, така че не знам какво е качеството на храната в момента.

Читави са Косе, да. Аз харесвам супите им. Поръчваме от там от време на време. И други работи сме яли, но като големина порциите не са много големи и по-гладен човек, не биха заситили  Wink

# 9
  • Мнения: 3 447
Супер сте, благодаря Hug

Общи условия

Активация на акаунт