Някой посещавал ли е Баптистка църква?

  • 4 961
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Имате ли информация какво точно представлява?Какви са убежденията?В какво вярват и какво отричат?Къде в София има такава?

# 1
  • Мнения: 25 569
Не, и нямам желание!  Naughty
Това опит за реклама на въпросната църква ли е? newsm78

# 2
  • Мнения: 8 917
Имате ли информация какво точно представлява?Какви са убежденията?В какво вярват и какво отричат?Къде в София има такава?
Откъде се присети за това Wink?

# 3
  • Мнения: 4 621
Не Naughty И чесно казано не искам да знам Hug

# 4
  • Мнения: 352
Моя братовчедка ходи отдавна в някаква такава.Родителите и се притесняват какво представлява.Това че трябва да си плаща т.нар."десятък" нещо ми струва нередно.Църква ли е или секта?

# 5
  • Мнения: 8 917
Моя братовчедка ходи отдавна в някаква такава.Родителите и се притесняват какво представлява.Това че трябва да си плаща т.нар."десятък" нещо ми струва нередно.Църква ли е или секта?
Това с "десятъка" замирисва на секта. Да бяга, докато е време Close Peace

# 6
  • Мнения: 213
Доколкото знам е американска протестантска църква - там има доста църкви, които искат десятък.
Но не знам в какво точно вярват (то всъщност това определя дали едно нещо е секта или не - ако питаш нашата църква всички извън лоното й са направо антихристи).
Също така е възможно църквата да си е много читава, но "клона" в БГ да не е.

# 7
Не и молбата ми е, ако с иправославна християнка въобще да не се интересуваш от това. Не си мъти главата с излишна информация

# 8
  • Мнения: 8 917
Доколкото знам е американска протестантска църква - там има доста църкви, които искат десятък.
Но не знам в какво точно вярват (то всъщност това определя дали едно нещо е секта или не - ако питаш нашата църква всички извън лоното й са направо антихристи).
Също така е възможно църквата да си е много читава, но "клона" в БГ да не е.

Освен нашата православна християнска църква ням друга официално призната - т.е. всичко останало са секти Peace

# 9
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Освен нашата православна християнска църква ням друга официално призната - т.е. всичко останало са секти Peace

Е ... не е точно така ... Мисля, че в България са официално признати Арменска апостолическа църква, ортодокс (православно християнство) и Римо-католическа църква. Това само от християнските църкви.

# 10
  • Мнения: 8 917
Освен нашата православна християнска църква ням друга официално призната - т.е. всичко останало са секти Peace

Е ... не е точно така ... Мисля, че в България са официално признати Арменска апостолическа църква, ортодокс (православно християнство) и Римо-католическа църква. Това само от християнските църкви.
Не мисля, че е така newsm78 Thinking Не споря, защото не претендирам да съм запозната, но не съм чувала за нещо подобно Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моя братовчедка ходи отдавна в някаква такава.Родителите и се притесняват какво представлява.Това че трябва да си плаща т.нар."десятък" нещо ми струва нередно.Църква ли е или секта?

Родителите и ако се притесняват, да говорят директно с дъщеря си - това е най-добрия начин, мисля.
Десятък се прилага в протестанстките църкви с цел издръжка на църквата като организация - всяка църква се издържа по някакъв начин, включително и православната.
Доколкото знам Баптиската църква е официално призната протестантска такава в БГ, но повече не мога да ти кажа - не ядат деца, де!  Peace

# 12
  • Мнения: 213
Освен нашата православна християнска църква ням друга официално призната - т.е. всичко останало са секти Peace

Е ... не е точно така ... Мисля, че в България са официално признати Арменска апостолическа църква, ортодокс (православно християнство) и Римо-католическа църква. Това само от християнските църкви.
Ами зависи - според българската православна църква права вяра е една - сичко друго е секта. Както казваше православната баба на моя позната-католичка: "еми ний сме християни пък вий сте католици"
Според конституцията - имаше някаква комисия, която допуска извъшрване на релиозна дейност на други църкви като арменска, римокатолическа и съответно други вероизповедания. Таз комисия именно определя кое е "секта" - т.е ако не е регистрано като църква значи формално погледнато е секта.

# 13
  • Мнения: 1 492
Не е в София, но можеш да придобиеш малко представа от тук http://pdbc.hit.bg/html/pagebg_2.html

Общи условия

Активация на акаунт