На какви групи сортирате прането?

  • 4 394
  • 100
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 052
Не отделям Мишовото от нашето. Пера по възможност така
- чаршафи + хавлиени кърпи + бельо + бели  - 60 градуса
- шарени - детски, мои блузки, панталони, поли, мъжови ризи, панталони - 50градуса
- дънкови + мъжки чорапи - 40градуса

но по-често пера мешани  Joy
А и много често откривам сред прането неща, които не съм слагала вътре аз, но и никой не си признава.
миналата седмица сред чаршафите имаше дънкови панталони - размер мъжки
тази седмица сред "шарените" имаше камионче  Joy (добре, че нямаше много поражения)

# 46
  • Мнения: 2 040
Бяло
цветно
детско

# 47
  • Мнения: 417
А какво правите когато някоя червена дреха пусне боя?Пробвах с някакъв препарат "Клири" но нищо не стана..... Cry

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
До годинката перях бебешките дрехи отделно - бездруго с такава скорост се цапаха, че всеки два дена имах пълна пералня детско.
Също делях на:
- бяло/много светло
- шарено
- червено
- тъмносиньо+черно
Събирах в различни торби и понякога минаваха седмици, докато събера една пералня от даден цвят. Досадно.

После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.

Сега бухам всичко на едно, включително черно, червено и бяло наедно, без притеснение, че дрехата ще пусне и ще оцвети всичко друго. Ако пусне - кърпичката 'хваща' цвета и всичко си излиза в оригиналния цвят.

Пера детско и възрастно заедно, чат-пат и гуменките детски пускам вътре, изобщо - никакви грижи.
Другия път вероятно ще пера детските с възрастните заедно от самото начало... нали се перат, в крайна сметка, какво значение, че ще се перат заедно?

Тъй че - тичай в Метро или добре зареден магазин за перилни препарати, купувай повечко такива Апачиаколоре-та и пери смело. Такива кърпички слагам сега почти винаги, даже да не съм убедена, че има какво да пусне цвят - за всеки случай. В края на прането кърпичката излиза червена, синя, сива... ако е оцветена - значи нещо е пускало цвят  Grinning

# 49
  • Мнения: 2 040
После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.

Сега бухам всичко на едно, включително черно, червено и бяло наедно, без притеснение, че дрехата ще пусне и ще оцвети всичко друго. Ако пусне - кърпичката 'хваща' цвета и всичко си излиза в оригиналния цвят.

За пръв път чувам за тия кърпички, но много ме заинтригуваха ...  и как няма като много лесно снабдявам мъжа ми с розово - лилави боксери  Laughing

# 50
  • Мнения: 4 621
Бели
Цветни
Капризни материи, които пускам на програма "ръчно пране"
Детски дрешки

# 51
  • София
  • Мнения: 2 901
После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.

Сега бухам всичко на едно, включително черно, червено и бяло наедно, без притеснение, че дрехата ще пусне и ще оцвети всичко друго. Ако пусне - кърпичката 'хваща' цвета и всичко си излиза в оригиналния цвят.

За пръв път чувам за тия кърпички, но много ме заинтригуваха ...  и как няма като много лесно снабдявам мъжа ми с розово - лилави боксери  Laughing

И аз съм впечатлена от тия кърпички! Дано запомня името - ще е асоцияация от Апчих-Ако-и-не-знам-си-какво  Joy

Мъжът на Ирена80 май няма да ходи толкова докаран обаче!  Joy

# 52
  • София
  • Мнения: 3 421
 Кърпичките са много хубаво и практично нещо, но една от основните причини аз да деля прането е факта, че пера на различни градуси отдените неща.

# 53
  • Мнения: 1 462
Всё в одном - всё в порядке!

Преди успявах да събера за цяла пералня бели чаршафи, ако съм имал гости примерно.  Но откакто си купих цветни чаршафи вече не се случва.

После открих цветоулавящите кърпички (Appachiacolore или нещо от сорта се казват, 2,60-2,90 лв в Метро за 10-12 бр. в кутия) и се родих.
Бог да те благослови!  Благодаря ти, че сподели.

# 54
  • Мнения: 22 721
Черно/тъмно-40 градуса или на програма за смесени тъкани 30 градуса
Цветно,като гледам да отделям червените,които пускам евентуално с тъмните-40градуса
Бяло-40 или 60,зависи от дрехите
Деликатно-на програма за вълна или деликатни на 30 градуса/сутиени,коприна,фини материи/
Пране на ръка-на програма за ръчно пране/пуловери,други за пране на ръка,според инструкциите/
Чаршафи,понякога с кърпи или хавлии в същия цвят-60 градуса
На детето перях до годинка отделно,без омекотител

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 12:02 от Деси-мама х2

# 55
  • Мнения: 22 721
Кърпичките са много хубаво и практично нещо, но една от основните причини аз да деля прането е факта, че пера на различни градуси отдените неща.
Peace

# 56
  • Мнения: 3 323
Пера всичко на 40 градуса!
Бяло + светли неща,
Тъмно!

# 57
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Шаренко за 40, и беличко за 60.

Няма значение какво е - кърпи, детско, дънки ... на едно.
И аз така....

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Светло и тъмно!

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Десега не бях чувала за тези кърпички. Значи това е тайната ви да пускате всичко на едно. Laughing  Ама моята природа е да се съмнявам и пак не вярвам, че бяло и черно пуснати в една пералня ще излязат като бяло и черно,а не "бозаво". Laughing Ще потърся и ще пробвам при цветното пране. Но бялото ще си остане в отделна пералня. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт