Септемврийките щасливи посрещат бебчета красиви!

  • 13 734
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 137
Честито на обебилите се мами. да са им живи и здрави малките съкровища.

аз въпреки, че не пиша ви чета всеки ден и ми е много мило и радостно от хубавите новини.

Момичета,

да ви попитам колко време може да отнеме падането на тапата. аз от вчера сутринта съм с кърваво течение като вода примесена с кръв. през деня вчера стана парцалесто, но днес сутринта пак беше като вода с кръв. вчера притичах до болницата и ми казаха, че не са води, нямам разкритие. аз представях тапата като слуз с кръв, а не такава каквато е при мен. а чак утре съм на консултация и не знам какво да правя.

# 31
  • Мнения: 514
Никол 5,границите са от 120 до 160,по принцип като се размърда и трябва да се увеличават,а моят като че ли напук не мърдаше и те си стояха само 130-135,раздвижи се само веднъж и те веднага се качиха до 140-150,така че мисля че са малко високи твоите стойности,но щом д-рът нищо не ти е казал,значи няма нищо страшно! HugВсичко ще бъде наред,ще видиш! Hug
Лилиша,според мен трябва да отидеш в болницата,не е нормално това,което описваш,в този срок на бременност,щом имаш кърваво течение,не мисля че трябва да си стоиш вкъщи?! newsm78Успех и скоро да се похвалиш с бебче!

# 32
  • Мнения: 169
Здравейте момичета!
Имам няколко предложения за следващите теми, снощи докато заспивах ми се завъртяха из главата и реших да ви ги напиша:

СЕПТЕМВРИЙЧЕТА без зъбки вече никнат като гъбки!
СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ бонбончета сладко смучат биберончета! (или   Все повече СЕПТЕМВРИЙСКИ бонбончета сладко смучат биберончета)
Горди СЕПТЕМВРИЙСКИ мами посрещат бебчета засмяни!
Всяко СЕПТЕПТЕМВРИЙЧЕ сладко ще се гушне с мама и със татко! (или    Всяко СЕПТЕПТЕМВРИЙЧЕ сладко ще се срещне с мама и със татко!)

Ако някой иска може да ги промени и подобри.

bandi, ще стискаме палци във вторник, ако преди това не ни изненадаш!
Lilisha, може би е по-добре да отидеш още днес на пеглед и при твоя лекар(ка), за да се успокоиш.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 11:15 от tonitta

# 33
  • Мнения: 252
Честита дъщеричка на мама Марианка     bouquet
Да й е  жива  и здрава и да радва много щастливите мама и татко  Hug
Честит  имен ден на  Сашко н мама Мерци , малко на  патерици   bouquet

Лилиша, да не те  плаша , ама като чуя за кръв  при бременност  и направо ме втриса. Незнам , кой ми е втълпил, че това е  най-опасното  Rolling Eyes Вчера си говорих с  жанадарк на нея  са  й правили туширане на  шийката, за да се  предизвика разкритие и след  прегледа е  прокървяла малко, но полсе е  спряло. Може  би все  пак  в  някои случаи е  нормално... Стискам палци всичко да е  наред Simple Smile

За тоновете на бебето искам да споделя , понеже докато бях в  болницата за  2 дни , ни ги мериха доста често  ... Тоновете варират, поне  при мен беше така , а ни казаха, че  няма  нищо притеснително. Когато бебето спи са  много ниски падат  до  130-125. Когато сме  развълнувани от нещо, може и физически да сме се  изморили, сърчицата на бебоците също, като нашите,  бият  по бързо, над  150 -160. Докато бях в  болницата  имах и двата случая. А също така  може тоновете да варират , да  имат  голяма амплитуда, да скачат  от  130 до 150 и повече, това , както ми обясни моя  док е  признак за започващо раждане Simple Smile

На края  да  кажа, че  Леси ми писа днес сутринта. Каза , че  беб е  много кротак и повече  спинка и не  плаче много Simple Smile Обаче операцията много я  боли, започнала е да се  раздвижва , но каза, че е ад  Rolling Eyes
Изпраща много поздрави на всички ви  и честити момиченцето на  Мари-анка  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 388
Здравейте,момичета!
Преди малко говорих с докторката,която ще ме изражда и се разбрахме в събота сутринта да отида гладна и жадна,за да  ме включат на система Sad точно това,от което най-много се страхувах ми дойде на главата,винаги съм го знаела,че от това което най-много се страхуваш рано или късно те настига.Тя ми каза,че ако всичко върви както трябва бебка ще излезе до обяд-ох,направо ще се побъркам от мисли,емоции,страхове и какво ли още не ooooh! Whistling!Не съм предполагала,че ще съм толкова неподготвена емоционално и такъв страх ще изпитвам,може би защото знам какво ме чака и за каква болка става въпрос Tired(без да плаша някой,защото при всеки е различно)!
Алексал и аз като бях на тонове,бебето като риташе ,тоновете се покачваха до 180,а имаше момент,в които бяха 130,но доки не каза,че е нещо притеснително.Забелязах,че и моята бебка се движи по-бавно и плавно,не както преди време-буйно,но мисля,че все пак това се дължи на тясното местенце,с което разполага в момента и голямото дупенце Heart Eyes.
Лилиша така,както ми описваш и моята тапа с предната ми бременност изглеждаше по същия начин,а нямах разкритие-3 дена се влачих с такава розова вода,но на 4-я родих и все пак моя случай може да е бил по-различен-отиди пак да те прегледат за твое успокоение,че и аз като другите момичета като чуя кръв и ми настръхва косата Shocked!

# 35
  • Мнения: 2 123
Валентин, с нетърпение очаквах да се включиш. Абсолютно напълно си представям как се чувстваш. /Предполагам, че след днешния ми преглед и аз така ще се чувствам. / Страхът е много трудно контролирана емоция, така че не търси причина и тълкувание за това, което чувстваш  Hug ние сме бременни и настроенията ни се менят като времето напоследък  Grinning Може пък изведнъж да те обземе будистко спокойствие. Освен това за етапа, в койт осе намираме, всичко може да се случи изведнъж... Има ден и половина до събота!!!Малчуганът може да реши да дойде по-рано! Дори д ане стане така, поне знаеш, че чакането ще свърши съвсем скоро - и при всички положения раждането ще отмине - с болки, без болки след 2 дни ще е зад гърба ти  Heart Eyes

# 36
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МОМИЧЕТА!

ЧЕСТИТИ ВАСИЛЕНА И КОНСТАНТИН НА МАМА ЛЕСИ И МАРИАНКА. НЕКА ДВЕТЕ СЛЪНЧИЦА РАСТЪТ ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО ЩАСТЛИВИ. МНОГО ДА СЛУШКАТ МАМА И ТАТКО.  bouquet
walentin много, много успех ти желая и не се страхувай. Аз сащо много се страхувам но се мъча да се отървавам бързо като ме обземе страх, защото много ме подтиска.  love001Не се тревожи, ще видиш, че всичко ще мине добре. ще стискам палци... newsm10
Банди успех и на теб.  Хайде ще чакаме новинки.
Дас честно да ти кажа и мен ме избиват някакви такижа чувства. Понякога ми се плаче без причина, понякога ми е много весело и така на настроения съм.
Ирини страхотна темичка. БРАВО!  Hands Clap
 А, сега да разкажа как съм. Ами много странно се чувствах точно на самия ден (26-ти) когато влезнах в 9-тия, незнам защо. Емоции... Иначе общо, взето сам добре. Понякога чувствам лека болка в кръста или като походя повечко и ми се стяга доста корема. От няколко дена ми се случва, както си варвя да ми прилушава. Направо ми пречернява... newsm78 Незнам нормално ли е. Усещам, че си имам контракцийки, но не са болезнени, може би са предварителни. Никога не сам имала болезнени и макар да ви се стори странно, незнам как ще разпозная болезнените, родилните. newsm78 Това е. А, и кръвното е малко по нисичко...

И аз мисля, че тоновете на бебето се менят от неговото настрение.

 Аз бая се бях позагубила но всичко изчетох сега преди да ви пиша. smile3522

Ивелина ти при коя лекарка ходиш?

# 37
  • Мнения: 1 303
Здравейте!
Браво на Леси и Мари_анка,че всичко е минало с успешен край.Да са им живи и здрави бебчетата!
Аз вчера бях на преглед-пак вагинален-още съм с 1 см разкритие.След прегледа-след 2-3 часа започна доста често да ме стяга корема,даже и болезнено,доходи ми се до тоалетна...май този преглед не е съвсем безобиден-явно се раздразва матката..  д-ра все пак подготвя разкритието,той ми каза ,че навлиза в цервикалния канал и че после може да има капка кръв-аз нямах де..Днес нищо не ме боли засега.Имам още 19 дена до термин,наистина ще съм доволна да отида да раждам поне с 3-4 см разкритие-тогава веднага ще ми сложат упойката.
Хайде лек ден на всички,поне е хладничко вече
П.С Валентин,ти сигурно имаш вече доста разкритие-т.е сигурно си стиганала до 3см с тези чести контракции от преди..Може да се "пазариш" с лекарката преди да ти сложат системата да ти сложат упойката и тогава ще е песен..мисля.Или ще искат да видят първо как ще тръгнат контракциите и тогава упойка..

# 38
  • Мнения: 693
Честити нови бебчета да са живи и здрави за радост на мама и тати а на мамчетата бързо въстановяване  Praynig
walentin стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено защо толкова те плаши болката нали ще си с епидурална или аз съм се объркала опитвай се да мислиш не за самото раждане а за времето след това когато ще се радваш на рожбата си
Леко раждане на всички мами и чакаме с нетърпение после да разказвате как е минало раждането и как са първите дни с бебчовците
При нас нищо ново вече почти всичко сме купили и сега чакаме края на септември ако не ни изненада по-рано бебчо вече доста ми опъва корема и понякога дори боли но и на него сигурно не му е лесно в тази теснотия  Sad

# 39
  • Мнения: 280

Честити бебчета на мама Лесси и мама Мари_анка!Да са им живи и здрави.Бързо възстановяване!   bouquet  bouquet  bouquet

Успех Валентин - системата само ще помага, така че усмивки и чакаме Simple Smile
При мен има малко умора и болки в таза.
До скоро Heart Eyes и чакам разказите на Лесси и Мари-анка

# 40
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравейте сладуранки!
Виждам, че тук цари голямо оживление, появиха се и някои септемврийки дето бяха зачезнали Wink, браво на тях.
Валентин, от една страна имаш време до събота да тръгнат нещата от само себе си, ако все пак не стане, има голяма вероятност след системата да не те боли толкова много, както не веднъж съм споменавала два пъти ми предизвикваха раждането с Ели, та първия път имах контракции като за раждане, поне така ги отчиташе апарата, и лекарите казаха че по-силни няма как да станат пък аз нищо не усещах, е не съвсем нищо , но съм имала по-болезнен М, и то в пъти по-болезнен. Не е задължително да е кошмарно, иска ми се да ти вдъхна кураж и в крайна сметка ще са само няколко часа а после ще се отървеш от всички неприятности съспътстващи бременността, и като награда ще видиш своето съкровище.
Ирини, прегледа наистина е неприятен, но приключва доста бързо и ако си максимално отпусната хем лекаря по-бързо се справя хем не е така неприятно.
Доника, много съжалявам за бабата на мъжа ти, но наистина това е живота, и аз съм на мнение, че мястото ти не е на гробищата сега а за бебчо смятам че ще изчака татко си.
Ивелина, относно прахта според мен избора за това дали е течен или на прах зависи от това дали пералнята е с горно зареждане или с предно, за тези с горно според мен е по-добре да е течен.
Сега обещания отчет от мен. Бебето е добре, доносено е. Другата седмица ще ме прегледа гинекологично и ако има индикации ще се опита да прогнозира кога горе долу ще е събитието, ако не ще чакаме, но още като ме видя каза че до две седмици ще родя, дано. Ами това е за сега. В очакване съм на хубави новини.

# 41
  • Мнения: 199
Здравейте и от мен и малката принцеса  Grinning

Нямам възможност да изчета всичко, което се е случило докато ме няма, но виждам че бройката на родилите мами вече решително нараства! Така че честито и от мен на всички и стискам палци на останалите - малко остана  Hug

Ние се чувстваме чудесно, радваме се на съкровището вкъщи! Цари голяма любов и умиление  Grinning
Скоро ще кача и снимки на бебката!

Преградки на всички!  Hug  Hug

# 42
  • Varna
  • Мнения: 288
Хайде и аз да се похваля с нещо Simple SmileУтре си прибираме баткото който е от един месец при баба си и дядо си в Силистра.Толкова много ми е домъчняло,че сигурно ще го насиня от гушкане HugДнес пак ми изпя по телефона "Мила моя мамо"и ми изпълни душичката(на мама певеца).Надявах се докато дойде време да си го вземем вече да си имаме бебе,но нищо така пък момченцето ми ще е по в центъра на събитията като тръгне да излиза и другото ми малко мъжленце.
 Ами това е от мен,споделих си радостта Wink

# 43
 newsm18 ДОБРЕ ДОШЛА В КЪЩИ БЕБЕ ДУНДИ. ЧАКАХМЕ ТЕ. БАРЗО ВЪСТАНОВЯВАНЕ И МНОГО, МНОГО ЦЕЛУВКИ НА МАЛКАТА ТИ КУКЛА. baloni mamma baloni

Накой ден като имаш повече време, разкави за раждането, че ми е много интересно. Да ти кажа честно много се изненадах че си родила въпреки че го очаквах. Още жеднаж да нацелуваш малката.  love001  love001  love001

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валентин, просто не се шашкай - ти изглежда си запазила някакви преувеличено страшни спомени за раждането си и болката!
Смело ще го кажа като родила с форцепс даже -е болката  е поносила! Но човек трябва да се мобилизира, да не се паникьоса и да му е ясно, че и да се скъса от рев - по-добре няма да стане, а да си седне на д-то и да се опита да преодолее болката.
Това е като когато ти е студено - ако мислиш за това и се опитваш да се тресеш от студ - ще умреш от студ, а ако се опиташ да се отпуснеш и да мислиш за друго - няма и  да забележиш студа.

Аз като раждах не съм се отпускала да рева и да викам - но имаше родилка за втори път - тя виеше като за умиране. Лекарката изглежгда се притесни да не се стресна - първескиня все пак и ми каз - "Виж не се притеснявай - вие сте на едни сантиметри разкритие, но ти се бориш с боката,  а не я оставяш да те обземе".
Та така - няма страшно, зависи от вашата нагласа.
Болка има, но когато ми изграждаха зъб без упойка върху жив нерв - беше дори по-зле!
ЗАтова мамите дето ще раждат нормално - моля не се шашкайте, но същота така знайте, че от вас зависи - дали ще се панирате и ще ревнете и завиете като, че ли ще ви колят, или ще се мобилизирате и ще се опитате да надвиете неприятните емоции и да ги преодолеете.

И знам какво ще кажат някои - праг на болката... Ама този праг зависи от личната мотивация на човека и бих казала, че с право глезените - тия дето си угаждат и не знаят какво е да понесеш малко изпитание или неприятни емоции - те страдат наистина повече. НО дори и те при една добра мотивация могат да си спестят много неприятни преживявание и да останат с добри впечатления от раждането си.

Желая на всички бързо и безпроблемно раждане!

п.п. не знтам кое точно наричате туширане - но надали е по-болезненео от първия полов акт, така, че погледнете го така и не се притеснявайте - сигурна съм, че топлата мисъл, че скоро след това може да има бебе ще ви накара да преодолеете страха от болката /Иринии - това особено за теб - дано се справиш геройски и всичко да мине бързо и леко/

Общи условия

Активация на акаунт