Лош дъх на 10 месечно бебе - нормално ли е?

  • 1 737
  • 5
  •   1
Отговори
От 2-3 месеца бебчо има лош дъх, преглеждаха му гърлото не е от това! Ако сте чували нещо подобно моля споделете, може би трябва да не направят изследвания? Нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 7 474
На моето дете се случваше като и расте зъб  Tired

# 2
  • Мнения: 902
Ако й расте zъб е въzмопжно, но на мене бебка ми е имала два пъти лощ дъх. И двата пъти иамше афти в устичката(пъхат всичко в устата малките раzбойници, а са чувствителни и реагират веднага на микробиЩ)Афтичкитве са съвсем ситни бели точици в устната кухина и под еzичЕто,понякога са придружени от обрив на дупето. Това е една своеобраzна гъбична инфекцийка, която много бебета имат чЕстичко даже. Иzписаха ми Дактар zа в устичката(мехлемчЕ подсладено ) и Антифунгол zа дупенце. Но аz установих чЕ обрива на дупенце минава най добре от българския крем "Здраве" който мама ми прати от БГ

# 3
  • Мнения: 728
При голямата ми дъщеря винаги, след поява на лош дъх се оказва, че е болна.

# 4
  • Мнения: 1 047
Освен това,може да се дължи на бактерии в устната кухина.
Нашата щерка имаше такива (не мога да си спомня на каква възраст беше тогава),като езика й беше много обложен и бял.
И ние мазахме с "дактарин".
Сега като голяма,понякога също има лош дъх.Личната каза,че е следствие на малкото течности които поема.Склонен съм да й вярвам,защото тя изкарва цял ден без вода.Като я подсетим да пие,близва малко и не иска повече.Карал съм я насила да пие,а тя вземе,че повърне.Чак в чудо сме се видели.

# 5
  • София
  • Мнения: 245
При дъщеря ми се е случвало, когато е била болна. Също така, ако детенцето не приема достатъчно течности е възможно да е от някаква степен на обезводняване, но токава дъхът придобива миризмата на ацетон.

Общи условия

Активация на акаунт