През колко време ходите на консултация при бременност?

  • 10 298
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
по веднъж всеки месец и когато влязох в 9 всяка седмица

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Ходих веднъж месечно до началото на осмия,а после на 2 седмици.Ехограф - един в началото и един в края/но ходих и на частен кабинет+още 3 ехографа/.

# 17
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
на две седмици докато влезнах в деветия - сега трябва да ходя веднъж седмично но доктора ми е в отпуска и първият преглед в деветия ще е пак на две седмици

# 18
  • Мнения: 359
През 1 месец като излязох в болнични за бременност и раждане през 20дни т.е. 2 пъти, а за ехографът по здравна каса се полагат 3 общо за периода на бременост и ако си ги използваш по-рано няма за накрая, при мен така стана и ходих на частно.

# 19
  • Мнения: 4 621
До девети месец ходих веднъж месечно, в деветия всяка седмица Peace

# 20
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
В началото ходех веднж в месеца, след 7-ия мес. през 20 дни, а в 9-ия -почти всеки ден, заради усложнения.

# 21
  • Мнения: 260
Аз съм в 23г.с и до сега ходя на консултация всеки месец.
Мерят ме колко кг съм,с един сантиметър мерят и коремчето.
Всеки път ми вземат и кръв от пръста заради хемоглобина. preggo

# 22
  • Мнения: 2 677
Аз от 17 годишна ходя при един и същ гинеколог в кварталната поликлиника. Имах много проблеми - хормони, операции... Sad По едно време се бях отчаяла, че няма да имам щастието да забременея. Но когато това стана,   Hug , реших сама за себе си, че няма да е удачно тепърва да сменям гинеколога и да обяснявам на някой, който не ме познава за всичките ми проблеми. Затова човекът до ден днешен следи бебока.
Досега ходих един път месечно. Всеки път ме гледа на видеозон, мери кръвно, обиколка на коремчето, килограми... Страшно внимателен лекар, отделя ми по един час! Не е поискал нищо в замяна. Явно трябва да попаднеш на правилния човек, но аз често пъти се чудя, защо толкова много жени се натискат да ходят на консултации в частни кабинети и да наливат грешни пари.  newsm78
В понеделник (04.09.) пак съм на консултация и влизам в деветия!  Peace Ще видим как ще протечат прегледите занапред.  Hug
Поздрави и успешен ден!  Joy

# 23
  • Мнения: 8 505
В началото всеки месец.После за 2м 4-5 пъти.В последния месец-всяка седмица,а в дните от термина до влизането ми в колница-всеки ден Crazy

# 24
  • Мнения: 695
ходих всеки месец.ако всичко е наред с бременността не са и необходими по-чести преглиди Peace

# 25
  • Мнения: 5 790
До 9-тия месец ходих на около 30 дни. Като влязох в 9-тия, първите две седмици ходех по 1 път в седмицата, а след това - по 2  пъти. Лекарят ме познаваше и ме помнеше отлично, защото си ходех на частно. Всеки път ме е гледал на ехограф.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 403
О, не. Карах много лека бременност, бях на работа до последно почти и чак накрая ме викаха направо всеки ден за тоновете на беба- а когато влязох в 9-ти месец- седмично.

# 27
  • Мнения: 742
Ходих на консултация всеки месец, а когато излезнах в болничен - през 20 дни. Почти всеки път ме гледаха на ехограф, мерене на корема, теглене, мерене на кръвно. Карах много лека бременост.
Подобно на авторката, се чувствах пренебрегната, т.е не достатъчно обгрижвана и се уговорих с друг доктор за раждането. Когато наближи момента-моята докторка ме разведе из отделението - за да се запозная с обстановката, обясни ми всичко как протича...беше много внимателна и любезна и мен ми стана доста сконфузно, че съм я  "предала"
Все пак родих при доктора, с който имах уговорка -  а лекуващата само почерпих Hug

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 268
Ходех веднъж месечно, като влязох в деветия- всяка седмица, а като ми мина терминът- на три дни  Grinning

# 29
до 9-ти месец ходих през 30 дни в 9-ти всяка седмица а сега 4 дни преди термина през ден за записи на беб4о поради ниско разположена глави4ка и плацента още от 8-ми месец.Бебока оба4е е голям инат и май както е трьгнало ще го пренося  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт