Не мога да разбера бащата на приятеля ми какво иска

  • 8 853
  • 148
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 895
И въобще, този човек ми се струва странен с мислите и действията си, нетипично е за баща, по-скоро майките се държат така, когато става въпрос за съвместно съжителство на младите newsm78
Всъщност майка му ми се струва много по-разбрана. В началото дори когато искахме да живеем заедно той говори първо с нея и тя беше съгласна. Не знам, и на мен ми е странен баща му. Още повече, че точно той го е учил сам да се справя, а пък сега точно обратното иска.

Приятелят ти е крайно време да се възприеме като едно цяло с теб, а не с баща си.
О, той го прави и то от много време Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 9 086
Тогава защо се съобразява с нелепите желания на баща си Thinking

# 17
  • Мнения: 7 379
Ами съвсем лесно разбираем е бащата на приятеля ти. За мен поне. Не съм особено в час с всички аспекти на вашата история, но от това, което съм чела съм останала с впечатлението, че двамата сте много млади, все още учите и сте финансово /той явно частично/ зависими от родителите си. Тогава къде е чуденката? Естествено, че при това положение баща му счита, че е рано за сериозна връзка и обвързване. Напълно нормално е от него да се очаква да завърши образованието си, да си намери добра работа и чак тогава да се обвърже. И на мен не би ми било приятно да ми се губи синът ми с дни и седмици, да се чудя ходи или не ходи на училище, какво става с него аджеба. А утре да дойде и да ми сервира, че девойката му е на 19 и чака бебе.  
На мен пък не ми е ясно само едно: ЗАЩО баща му ще те харесва,а не той.Няма да сте и първите,които ще живеят заедно още преди да са завършили,а някои даже са имали и бебета и са си ги отгледали живи и здрави.И какво от това ,че девойката е на 19 и може да има бебе.Според мен всеки сам си решава кога,с кого и как ще живее.Намесата на родителите просто е недопустима .Много често в прекалената грижа се допускат грешки ,които разбиват живота на децата.И мен не ме харесваха и какво отгледахме си децата и живеем години заедно без проблеми в отношенията помежду ни.Просто мъжа ми не даде да се месят и то категорично.
             Така,че решавайте сами двамата - ако можете и имате сили да се справите действайте смело,но ако се колебаете чакайте ,но не забравяйте,че времето лети.Да не си пропилеете младините в съобразяване с външни хора та дори и родителите ви.  bouquet
Нормално е да иска баща му да се включи в семейния бизнес - даже съвсем очакваемо.

Това, че са загрижени за него (вас) и искат да помагат не означава непременно, че се опитват да ви контролират (макар че и да е така, също е разбираемо и очаквано нещо - на 20-20 и нещо човек може и да мисли, че е възрастен и може и знае всичко, но не е точно така... ако ме разбираш). Не приемай загрижеността и обичта за опит за контрол и налагане.
Не съм съгласна,че е нормално непременно да участва в семейния бизнес.Ако баща ми продава домоти /не,че съм против този вид труд/ трябва ли и аз да правя същото ако имам желание да се реализирам на друго място.Трябва ли заради сем.бизнес да се откажа от себе си.
              На 20-20 и нещо човек не е възрастен,но е с ПРАВАТА на пълноценен гражданин и с отговорностите си /това между другото става на 18/.Така,че тази обич и загриженост изобщо не ми допадат.Имам спомени ,че доста по-малка съм била самостоятелна и не съм била съгласна с НАЧЕРТАНОТО от майка ми и баща ми бъдеще.Не съм се месила и в живота на дъщерите ми колкото и да не съм била съгласна с някои неща.И сега се убеждавам,че не съм сгрешила.За това не приемам прекалената "загриженост" под формата на финансова принуда. Mr. Green

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 10:29 от Didia

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Защо да не му купят апартамент, ако имат желание и възможност? "Аз всичко сам с тези две ръце" не е лошо нещо, но все пак - можете ли вие двамата да си купите сами апартамент? Не? Тогава какво лошо има да купят на младежа такъв?
И ако купят - защо да не живее там, вероятно и ти с него?

Това, че са загрижени за него (вас) и искат да помагат не означава непременно, че се опитват да ви контролират (макар че и да е така, също е разбираемо и очаквано нещо - на 20-20 и нещо човек може и да мисли, че е възрастен и може и знае всичко, но не е точно така... ако ме разбираш). Не приемай загрижеността и обичта за опит за контрол и налагане.

Зависи от родителите.....има такива дето цял живот ще ти натякват "помощта" си и от личен опит - по-добре без такава помощ, отколкото с нея.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Зависи от родителите.....има такива дето цял живот ще ти натякват "помощта" си и от личен опит - по-добре без такава помощ, отколкото с нея.
Е... тези родители от Бухтичените описания не ми звучат от този тип. Нормални загрижени родители.

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 935
А бе, те да си имат едно на ум Thinking

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не знам защо го приемаш като опит за контрол. Едва ли някой ще хвърли 50 000 евро, за да си прави кефа да прави напук на детето си. Просто родителите му се стремят да направят най-доброто за него и да му подсигурят един приличен старт в живота. От това по-хубаво - здраве!

Разбирам и това, че баща му иска синът да наследи бизнеса. Кое е странното? Какъв контрол за бога? Цял живот градиш нещо и естествено е да искаш да го оставиш на детето си. Е, ако той е независим, амбициозен и има други стремежи, ще седне, ще обясни, ще се разбере с баща си. Ще му е криво на човека, но ще разбере с времето кое е най-доброто за момчето. Ако приятелят ти харесва бизнеса на баща си и не е доволен от позицията си там и отношението - да седне и да обясни аргументите си, как той се вижда там и кое би го устройвало.

И пследно, едва ли целта на бащата е да ви раздели. И никой тук не предлага това. Но аз пак ти казвам - меко казано ще ми е неприятно синът ми, който е студент, живее у нас и аз го издържам да ми спи насам-натам по два-три дни, пък било то и да се чуваме по телефона. Аз не съм пъдар и очаквам от него едно нормално и отговорно отношение както към мен и баща му, така и към училището. Няма да искам да го контролирам /това на никой не е приятно/, но ще ми се иска да знам, че разумно подрежда приоритетите си.  

И приятелят ти вместо да влиза в клишето "искат да ме контролират, няма пък нА", да вземе и да помисли малко, да се разбере интелигентно и разумно с родителите си, а не да се запъва като магаре на мост. Така белким докаже, че е възрастен и разумен човек, може да носи отговорност за себе си, а по-нататък и за семейство. Де да знаеш, може пък да успее да убеди родителите си.

# 22
  • Мнения: 6 895
На колко години беше приятелят ти? (теб те помня)
Нормално е техните да се грижат за него. Нормално е да иска баща му да се включи в семейния бизнес - даже съвсем очакваемо.
Колкото мен е голям и той, на 20 ще станем скоро.
Да, нормално е да иска да се включи в семейния бизнес, знам това. Но не ми се струва нормално, че е недоволен, че синът му работи на друго място. Още повече, че това е работа за лятото в общи линии, не се обвързва с нея за цял живот.

Че са против да живеете заедно също има резон - при положение, че не сте финансово независими и двамата... а ти подмяташ за бебета... Погледни на нещата от тяхната гледна точка, все пак. Едно е да се 'случи' бебе, друго е да се планира такова при положение, че ще ви издържат родителските тела.
Аз бебетата ги подмятам само във форума, не се притеснявай Simple Smile Пред тях никога не е ставало въпрос. А и в предната тема си казах, че бебе сега няма да правим.

Защо да не му купят апартамент, ако имат желание и възможност? "Аз всичко сам с тези две ръце" не е лошо нещо, но все пак - можете ли вие двамата да си купите сами апартамент? Не? Тогава какво лошо има да купят на младежа такъв?
И ако купят - защо да не живее там, вероятно и ти с него?
По принцип ако искат да ни купят лично на нас или на него апартамент нямам нищо против. Знам, че не можем сами да го направим. Притеснява ме това, че баща му може да не се съобрази с нашите желания относно апартамента и да се разпорежда с него както той си реши. Не знам дали е основателно това притеснение, но все пак го има.

Опитай се да се поставиш на тяхно място. Опитай се също да сте в максимално добри отношения - ако ще са ти свекъри и ги харесваш, това е най-доброто разрешение за минимум проблеми.
Именно, точно заради това се чудя как да запазя добрите отношения и все пак всички да са доволни. Иначе не знам, разбирам по принцип, че са загрижени, но на притятеля ми например не му е приятно да работи при тях. Не знам до колко е правилно да работи на друго място, но той това искаше и аз не съм му се бъркала в решението.

# 23
  • Мнения: 6 895
Тогава защо се съобразява с нелепите желания на баща си Thinking
Ами той не се съобразява особено, нали точно заради това отиде да работи на друго място. А остана да живее у тях, защото решихме, че за момента това е най-доброто решение.

Зависи от родителите.....има такива дето цял живот ще ти натякват "помощта" си и от личен опит - по-добре без такава помощ, отколкото с нея.
Е... тези родители от Бухтичените описания не ми звучат от този тип. Нормални загрижени родители.
Мен точно това ме притеснява. Не знам от кой тип са и ми притеснява да не разбера когато е вече късно.

# 24
  • Мнения: 4 546
това, че иска да му купи апартамент може да значи също, че иска да му покаже, че не е шега работа да живееш сам, камо ли със семейство.
а за това, че не иска да работи в семейната фирма - ами разбираемо е да не му е много приятно. сигурно има идеята, че един ден ще предаде работата на сина си. въпреки това, приятелят ти не е длъжен да работи за баща си. най-малкото, да поработи и другаде, да види дали е доволен, а при баща си винаги може да се върне, предполагам  Wink
иначе те разбирам, че не ти е приятно един явно власетен човек да се меси във вашите отношения. но докато не можете да сте самостоятелни не виждам как да се избегне това.

# 25
  • Мнения: 6 895
Не знам защо го приемаш като опит за контрол. Едва ли някой ще хвърли 50 000 евро, за да си прави кефа да прави напук на детето си. Просто родителите му се стремят да направят най-доброто за него и да му подсигурят един приличен старт в живота. От това по-хубаво - здраве!
Не знам наистина, но вече почти така ми се струва. Иначе защо ще го прави? Имаме къде да живеем, не сме на улицата и в момента не ни е нужно друго жилище. Всъщност ако трябва да съм точна той не му е казал, че ще купува апартамент, а по-скоро го е попитал "ако аз ти купя апартамент ще живееш ли в него?". А на мен това ми звучи направо като "при мен ли ще живееш или при нея?".

Разбирам и това, че баща му иска синът да наследи бизнеса. Кое е странното? Какъв контрол за бога? Цял живот градиш нещо и естествено е да искаш да го оставиш на детето си. Е, ако той е независим, амбициозен и има други стремежи, ще седне, ще обясни, ще се разбере с баща си. Ще му е криво на човека, но ще разбере с времето кое е най-доброто за момчето. Ако приятелят ти харесва бизнеса на баща си и не е доволен от позицията си там и отношението - да седне и да обясни аргументите си, как той се вижда там и кое би го устройвало.
Това и аз го разбирам, за мен не е проблем да работи там или нещо подобно. Той просто не искаше и пак повтарям, че работата му в момента е за лятото. Няма намерение да гради кариера там или нещо подобно.

# 26
  • Мнения: 4 621

Ами съвсем лесно разбираем е бащата на приятеля ти. За мен поне. Не съм особено в час с всички аспекти на вашата история, но от това, което съм чела съм останала с впечатлението, че двамата сте много млади, все още учите и сте финансово /той явно частично/ зависими от родителите си. Тогава къде е чуденката? Естествено, че при това положение баща му счита, че е рано за сериозна връзка и обвързване. Напълно нормално е от него да се очаква да завърши образованието си, да си намери добра работа и чак тогава да се обвърже. И на мен не би ми било приятно да ми се губи синът ми с дни и седмици, да се чудя ходи или не ходи на училище, какво става с него аджеба. А утре да дойде и да ми сервира, че девойката му е на 19 и чака бебе.

Но пък не виждам и ти какво общо имаш с решението му да работи другаде, а не в семейната фирма. В този смисъл това не е твой проблем. Аз бих стояла настрани от това. Момчето само трябва да реши къде иска да работи и щом иска да създава семейство от него се очаква поне аргументирано и интелигентно да убеди баща си, че прави разумен и добър за себе си избор.

Колкото до жилището - ами да му купят, щом толкова имат желание. Къде е тук драмата? Казано ли е, че няма да дойде ден, в който да ви е по-удобно да се преместите там? Задължително ли е да живеете в твоето жилище во веки веков?



 
  202uu Това е и моето мнение!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ами на мен не ми звучи така, затова и се опитвам да ти обясня гледната точка на родителите му.  Grinning Ти каза, че искаш да се опиташ да ги разбереш. Ако баща му искаше момчето просто да не живее при теб, щеше да му постави ултиматум. А той е попитал съвсем друго, нали? Явно човекът разбира, че синът му просто се опитва да е независим, има нужда вече от повече "въздух" и предлага алтернатива. Не бъдете толкова крайни, а обмислете какво предлага по-възрастният човек, с повече опит и съвсем добронамерено, доколкото разбирам.

Според мен тук проблемът не са родителите. Ако искаха безусловно подчинение и строг контрол, друг щеше да е подхода. Искат да помогнат в разумните граници и да запазят добрия тон. По-скоро приятелят ти търси под вола теле и сякаш е въпрос на чест да докаже колко е независим. Това е характерно за младостта ви - да сте ярки, агресивни, да сте в опълчение. Но кому е нужно? Ако спокойно обмислите, прецените, покажете, че сте склонни към диалог и разбирателство, може би най-накрая ще ви повярват родителите му и ще видят, че показва зрялост и на него може да му се има доверие. А с отказа си да влезе в комуникация той показва точно обратното.

# 28
  • Мнения: 9 086
Абе според мене всички трябва да седнат на една маса и да си кажат всичко, право куме в очи, вероятно за всичко си има разумно обяснение, но понякога хората се разбират погрешно именно защото не всеки обяснява действията и постъпките си Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 612
Много интересна ситуация.
И аз преди съм попадала в такава.
Много е важно Вие двамата да се разбирате и да решите как ще живеете от сега нататък.
Ако продължавате да се съобразявате с неговите родители ще Ви се качат на главата.
Трябва да започнете да си извоювате свободата.
Говоря от личен опит!
И колкото по-рано - толкова по-добре.
Имам приятел, който е на почти 30 години, а родителите му го командват непрекъснато.
За всяко нещо им иска разрешение и т.н.
НЕ ДОПУСКАЙТЕ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ И С ВАС!

Общи условия

Активация на акаунт