кисело мляко с бисквити за6мес бебе?

  • 19 452
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Аз давам кисело мляко от 6 м. Но не като основна храна, а за следобедна закуска с плод и бисквити. Все още си пие АМ. На година и 5 месеца е.

Обаче - НЕ слушай педката. Говори абсолютни глупости. Това Не е причина да започнете кисело мляко. Давай си пюретата, и това е. Малко по малко. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 7 033

ти пак ни6то не си видяла. какво 6те каже6 zа гроzде и сирене на 2 месеца  Shocked и се радва 4е детето раzбирало от гастрономия 6том го яде

Ами да го полеят и с малко червено винце, кажи им на хората, може да не се сещат Grinning

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 10:39 от buni

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 726
скоро спрях да кърмя и давам АМ, киселото мисля чак след годинка. скоро дадох и бисквити, но не с мляко, а бисквитена каша, малката много я харесва

# 18
  • Мнения: 6 164
 #Crazy Декември да смениш педиатърката!

# 19
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Значи не съм единствената майка дето е давала бебешки храни до 2-годишна възраст  Crazy И въпреки всечко малката вече е на 5 и половина годинки и си иска сутрешното мляко  Mr. Green само че е Верея, а не АМ  Laughing

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз давам кисело мляко от 6 м. Но не като основна храна, а за следобедна закуска с плод и бисквити...

И аз така  Peace

# 21
  • Мнения: 355
Адаптираното със сигурност е по-добър вариант. Хубаво е киселото мляко, но да знаем в коя кофичка какво има, а сега нищо сигурно няма. А пък ако е домашно квасено може пък да е много тежко, ако съществува въобще такова понятие. Имам предвид, че ще е с много висока масленост. Иначе и на мен ми звучи съблазнително кисело мляко с бисквити, но смятам да поизчакам още някой и друг месец.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
. А пък ако е домашно квасено може пък да е много тежко, ако съществува въобще такова понятие. Имам предвид, че ще е с много висока масленост.

Ще повторя за -найсти път - децата се нуждаят от тази "висока масленост", тя е нужна за растежа на мозъка! По тази причина на малките деца се дават само пълномаслени млечни продукти

# 23
  • Мнения: 8 585
Не се дава чисто кисело мляко преди 11-12 месечна възраст.
Не се дават хляб, попари, фиде, макарони преди 12 месечна възраст. Това са глутенови храни с висок риск.
Ще си спестите много беди.

# 24
  • Мнения: 243
Не се дава чисто кисело мляко преди 11-12 месечна възраст.
Не се дават хляб, попари, фиде, макарони преди 12 месечна възраст. Това са глутенови храни с висок риск.
Ще си спестите много беди.
И за попарата ли е рано? newsm78 На нас ни казаха да я започваме, но аз още се чудя честно казано...Вижда ми се много да включа този месец и месно пюре, и попара.

# 25
  • Мнения: 8 585
Не се дава попара на 5 месечно дете. Не се дават хлебни храни до 11-12 месец (хляб, фиде, макарони, кус-кус). Не се дава чисто кисело мляко също до тази възраст.
Не се дава и месно пюре на 5 месечно дете.
На 5 -5.5 месеца започваме да се захранваме с плодово пюре (не сокчета!, не "кисел") в 16-17-18 за около 2-2.5 седмици. От личен опит-крушата се харесва най-много. Дава се или ябълка, или круша, или смес.
След 3-4 дена можете да прибавите чисто оризово бебешко брашно или да редувате тази плодова смес с млечна каша от същото оризово брашно+ АМ, което пие детето.

Месо се дава към края на 6, начало на 7 месец, след като са въведени в 12-13-14 часа (като второ външно хранене) 3-4 вида зеленчуци (картоф, морков, тиквичка).

# 26
  • София
  • Мнения: 10 825
Не се дава попара на 5 месечно дете. Не се дават хлебни храни до 11-12 месец (хляб, фиде, макарони, кус-кус). Не се дава чисто кисело мляко също до тази възраст.....

Хубаво е когато всички тези неща ги каже и едно медицинско лице   bouquet

# 27
kak да приготвя киселото мляко

Последна редакция: вт, 05 сеп 2006, 02:14 от Vivi

# 28
  • Мнения: 8 585
Не се дава кисело мляко на деца до 11-12 месечна възраст. С изключение на специални детски кисели млекца, които са вид десерт и имат надпис " над 6 месечна възраст".

# 29
  • Мнения: 3 042

Първо пиши на кирилица!

Второ задай въпроса малко по-конкретно. Какво значи това "как да приготвя" - да сквасиш мляко ли или вече готово да приготвиш за да го дадеш на детето? И на каква възраст е детето?

Общи условия

Активация на акаунт