Лек за коликите

  • 3 335
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Мили Майчета,
сега се сещам за кошмарния ми период около месец през които имахме колики. Искам да помогна на всички като ви препоръчвам горещо едно лекарсто Lefax. Производство на Bayer немско е. Съдържа в един мл. суспенция 41, 2 мг Simeticon. Същата съставка е и Espumisan, но е по концентрирано дава се само по 1-2 капки преди или след кърмене, а за тези които са на шише може да се прибави към млякото. Една разфасовка е 50 мл. стига някъде за около 4 месеца и струва 7, 60 EURO. Препоръчвам ви го защото наистина има ефект, действа и е доста по ефтино. Единственото затруднение е че можете да го поръчате само от Германия или Австрия от познати.

# 1
  • Мнения: 1 030
2 флакона Лефакс дадох, но ефект никакъв. Не мисли, че това, което помага на едни, ще помогне и на други. При коликите всичко е индивидуално. Аз лично давах и Инфакол - това са също симетиконови капки, но английски - като че ли имаше някакъв малък ефект, но май причината беше, че бебето порасна и коликите понамаляха

# 2
  • Мнения: 8 585
Колики= :

*гладно бебе-недостатъчна кърма, хранене "на поискване" ( на всеки час, например).
*прехранено бебе, пиене на разпенено мляко, много отворени биберони (ентусиасти, които дупчат по 7-8 допълнителни отвора на биберона).
*неправилни техники на хранене и позиция на бебето.
*лактозна непоносимост->НАН Сензитив млякото решава проблемите за тези деца.
*претоплено бебе= жадно бебе=неспокойно бебе.
*неспокойно бебе=плачещо бебе=поглъщащо въздух=лошо и често хранене=колики.
*намазано от главата до петичките бебе (със свинска мас, други мазила, бебешко олио)=бебе със сърбеж=неспокойно бебе (бебетата не могат да се чешат)=плачещо бебе=поглъщащо въздух бебе=колики. Не се "омазват" бебетата. Не се мажат с нищо без нужда, всъщност.
*истински колики-в 5% от децата.

Инфакол=Алмагел

# 3
  • Мнения: 2 427
Birdie,браво,много добре си го казала Peace.Коликите са последствие от неправилно хранене,рядко от непоносимост към млека.Аз горещо препоръчвам за децата на изкуственно хранене Хумана.Няма нищо по-добро до момента от адаптираното мляко Хумана.
За деца с колики,което може да е освен това и гастро езофагиален рефлукс,се продават и специални матраци ,които държат телцето на бебето повдигнато и по този начин не позволяват на храната да се върне от стомашния тракт в хранопровода и по този начин да предизвиква болки,както когато тялото на кърмачето е в хоризонтално положение.
Важно е да се спазват стриктно часовете на хранене, така че бебето да успява да огладнява достатъчно за да си поема количеството храна,нормално за храненето в милилитри.Да се храни през час,два и да е непрекъснато гладно.Има деца които се хранят по-малко и точно след 30 минути вече се дерат от рев ,защото освен това че са гладни са и раздразнени ,са и изморени от непрекъснатото сучене.
Същата е и причината за това бебетата да не спят спокойно през нощта-кофти хранителен режим.Аз съм убедена,че дете което се храни правилно спи спокойно цяла нощ.

# 4
  • Мнения: 8 585
Хумана, НАН, Адапта са трите най-добри АМ на пазара.
Не знам защо почти никой това не го знае, ако съдя по това какви млека избират за бебетата.

По неписано правило два часа се смята за долна граница под която не бива да се хранят бебетата (нито да се кърмят). С изключение първите дни след раждането, когато могат да се поставят на гърдата много по-често с цел да се насърчи кърменето, предпази гърдата, и детето да поеме "първото" мляко, което е богато на мазнини и калории.
Кърменията на "поискване" през час (които толкова рекламират редица неинформирани тук) са една от най-важните причини за прехранване на децата, преяждане, газове, или поглъщане на въздух от празна гърда. Освен това се нарушава и пълненето на гърдата, тъй като времето за напълването и не е достатъчно. Това става предпоставка за нервност и ранно отбиване.

Нощните хранения СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ за бебетата до 3-4 месечна възраст. Спирането или ограничаването на нощните хранения е непрофесионален подход. Много деца не наддават добре на тегло именно И поради "препоръките" да не хранят децата след 00 часа вечер. Децата САМИ решават кога вече НЕ ИСКАТ да се хранят след 00 часа.

# 5
  • Мнения: 1 079
не съм  съгласна за НАН  - от  него  започнахме  да повръщаме  още  на  първия прием  Sad. какво ще  кажете  за  Аптамила ?За  коликите  помага  затоплена  пелена на коремчето   а  най- добре  е да се  постави  бебо  върху  мама  по  корем така  и  то се  успокоява  и  мама си  почива при  нас  имаше  ефект ,  когато  го  поставех  върху  мен  по  гръбче и  си  слагах  ръката  на  коремчето  ,защото  бях  твърде  изморена  да  правя  каквото  и  да  е  друго така  се  успокояваше и заспиваше , като  се  има  предвид  и  доказаната по  - късно  диагноза  незаменимо трябва  да е  при  деца  с  обикновенни  колики .Също  така смятам , че  е  безумно  един  лекар  да  казва  кои  са  най-  добрите  млека  -  ако  едно мляко  е  повлияло  на  едно  детенце добре  това  означава ли  че  така ще  е  с  всички  останали  -НЕ .Най -  добрата  храна  това  е  майчината  храна ако  не по  -  добре  дайте  първо  хипоалергенно мляко а  каква  марка детенце  само  ще  покаже .

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 20:36 от catch

# 6
  • Мнения: 8 585
Говорим за добри продукти на пазара. От личен опит. Може и да не са съгласни всички...не е задължително.

"ако  не по  -  добре  дайте  първо  хипоалергенно мляко а  каква  марка детенце  само  ще  покаже ."
Това с хипоалергичното мляко е абсолютно неприемливо.

# 7
  • Мнения: 1 079
Обяснете защо  е  неприемливо даването  на  хипоалергенно  мляко .Ако  желаете  разбира  се .

# 8
  • Мнения: 468
Не искам да споря с никого, просто да споделя това, което аз знам.
За коликите - причинитe могат да са много. В общия случай симетикон съдържащи капки /при нас Инфакол имаха най - добър ефект, не знам защо/, топло на коремчето+масаж /на корема/, другите неща Birdie ги е описал отлично. И още нещо - спокойна мама - безпокойството /независимо от причината/ на майката се предава на бебето, то става неспокойно, плаче...
За млеката - Хумана наистина се смятат за едно от най - добрите адптирани млека, но СЪСТАВА НА АМ ХУМАНА ПРЕДЛАГАНО В БГ НЯМА МНОГО ОБЩО СЪС СЪЩОТО, ПРОДАВАНО В ЕС. Имам кутия със Хумана от Италия /37 евро!/ и съм съпоставяла със състава на тукашната Хумана /става дума за формула 2, след 4 месеца/ - разликата е огромна! Е ако някой може да ми обясни ЗАЩО ще съм много благодарна. Мисля, че и с другите марки е така... за съжаление.

# 9
  • Мнения: 8 585
Обяснете защо  е  неприемливо даването  на  хипоалергенно  мляко .Ако  желаете  разбира  се .
Защото едно здраво дете няма нужда от лечебни млека.
И защото всички хипо-алергични формули давани на здрави деца имат повече обратен,алергизиращ, ефект.

# 10
  • Мнения: 1 079
Добре  това  го  приемам но  имате  ли  обяснение  ,защо  здравите  деца  на  девет  или  на  пет  месеца  проявяват алергии ,имаше  случай  и  при  две  годишно  дете .Приемете  че  при  някои  от  тях  не  става  въпрос  за  грешки  в  храненето  и  нямат  фамилна  обремененост . newsm78

Общи условия

Активация на акаунт