гърнето

  • 480
  • 12
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 1 900
От кога свикнаха децата ви да казват ,че им се ходи  на гърне,т.е.как казваха и от  кога ,че има пиш ? Thinking

# 1
  • Мнения: 698
Около 2 годинки. След 2,5 нямаше и случайни аварии.  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Слагам малкия от 7 - 8 месечна възраст на гърне.

От началото на месеца - значи е бил на 1г. 4 м.  - вече ми казва , когато му се пишка  Grinning  - идва при мен и почва да си дърпа пишката   Hug Hug Hug

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
В началото на това лято - юни месец - махнах памперса и започна да си казва за около месец, а вече не му слагам и нощен памперс. Синът ми беше на 2 год. и 3 месеца, като започнахме обучението и всичко приключи успешно - без сътресения. Явно детето е било готово вече. Laughing

# 4
  • Мнения: 2 950
Ние още сме  памперси. Случва се един-два пъти на ден да се пипа по памперса и да вика о-о-о-о и веднага след това се изпишква - не остисква до гърнето. От време на време го носи сама и си седи на него, но не пишка вътре. Не я слагам на всеки час или нещо такова. Следващата седмица тръгваме на ясла и ще видим там как ще се развият нещата - предполагам, че с другите деца ще свикне по-лесно. newsm78

# 5
  • Мнения: 2 082
когато стана готова за това сама си показа-от около месец.преди я мъчех,но дори не искаше да сяда на гърне.яслата улеснява нещата,защото гледа от другите деца...

# 6
  • Мнения: 982
Аз малко се тревожа,детето ми е на 11 месеца и от месец пробвам да го слагам на гърне.Много безуспешно!!!!!Около 1 мин. седи,нищо не прави,а после започва да реве!Явно някъде греша,много трудно ми изглежда.Дайте някакъв съвет!

# 7
  • Мнения: 698
Аз малко се тревожа,детето ми е на 11 месеца и от месец пробвам да го слагам на гърне.Много безуспешно!!!!!Около 1 мин. седи,нищо не прави,а после започва да реве!Явно някъде греша,много трудно ми изглежда.Дайте някакъв съвет!

Рано му е на детенцето. Изчакай няколко месеца, после пробвай пак. Сама ще усетиш кога е готово човечето за гърне.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
На 11мес. го сложих на гърне и бързо свикна какво трябва да прави в него. Обаче преди около 1мес. беше много болен с разстройство и повръщане и забрави какво беше това гърнето. Аз ще се побъркам, защото изобщо не ще да го погледне!

# 9
  • Мнения: 8 505
На година и 9-10м.Честно казано,нямам никаква заслуга за приучаването и към гърнето,тя сама си реши кога да започне да го използва.До този момент аварии не е имало.

# 10
  • Мнения: 3 042
От около месец и нещо /1г10м/ слагам малкият на гърне. В началото го питах иска ли да седне и когато искаше сядаше и си вършеше работата. Когато не искаше не го насилвах. Много бързо свикна да казва когато ще ака /задължително казва/, а за пишкането доста често пропускаше. Напоследък много по често казва, когато има да върши нещо, но разбира се още има и доста пропуски.

Щерката седна за пръв път на гърне на 2г 4-5м и от веднъж вършеше всичко в него. Нямаше никакви аварии, дори и нощем. Всичко стана от самосебе си.

# 11
  • Мнения: 155
Започнахме да се учим, когато беше на две годинки и един месец. За около една, две седмици свикна и от тогава не сме имали издънки. Става дума и за дневния и нощния памперс едновременно.
Когато й се пишка се хваща отпред , когато и се ака отзад. Преди около две седмици започна да вика" пиш" и започва да подскача , а за акането "акааа" и пак тича към тоалетната.

# 12
  • Мнения: 8 917
Гери си казва от поне 2 месеца - т.е. като е била на годинка и 8 месеца. но засега - когато си поиска само Wink

Общи условия

Активация на акаунт