предстои ми лапароскопия

  • 2 829
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами в такива случаи човек си претегля плюсовете и минусите при такава операция. Ако плюсовете са в повече, да не се притеснява от евентуални сраствания.

# 16
  • Мнения: 7 716
Ами точно това казвам и аз. Пухи беше бременна допреди месец.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 272
Ееее, тогава разбирам /къде бяха тия човечета дето си стискаха ръцете/

# 18
# 19
  • Мнения: 1 029
И аз мисля, че няма нужда от нея...Може да са открили нещо и затова да я правят? newsm78

# 20
  • Мнения: 5 391
А защо в Русе? Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, момичета и аз бих искала да се включа в темата.Пухи не се притеснявай всичко ще бъде ок ,няма нищо страшно от този вид операция Embarassed,аз самата е претърпях декември месец точно преди Коледа сега се чуствам добре JoyПри мен беше ендометриозна киста и то доста голямичка Rolling Eyesсамо скромните 9см плюс множествено сраствания,и тук е мястото да попитам наистина ли е вярно това което казва Лали,че ако не се забременее до няколко месеца пак ще се появат.Аз наистина нямам никакви планове за деца в близките 2-3 години Stop,обичам децата но не съм готова за това!Аз моята операция съм е правила в Шейново при Д-р Попов,до момента съм доста доволна само дето имам от време на време някакви прорязвания в оперирания ми яйчник предимно тез болки са когато съм в овулация не зная дали е нормално ако има някоя от вас подобни преживявания ,моля споделете!Пухи а на теб ще стискаме палци baby_neutral  и помни няма нищо страшно ние ще сме с теб newsm44

# 22
  • Мнения: 7 716
Никол, не се притеснявай. Всичко е много индивидуално. Може би при теб няма да се получи отново.
При ендометриоза лапароскопията е наложителна.
Обаче ако имаш сериозен партньор, не отлагай забременяването.

# 23
  • София
  • Мнения: 56
Благодаря ти Лали Wink за бързият отговор.Аз имам сериозен партньор но нашите планове са за по нататък и двамата сме все още млади и не сме готови да гледаме бебче,разговаряли сме по тоз въпрос и двамата имаме единодушно мнение,че трябва да сме готови да подсигурим прекрасен живот на едно малко и прекрасно създание newsm07 ,а на този момент нямаме всичките тез неща!Остава ми да стискам палци да не се получи всичко на ново,по принцип като цяло хич не съм и притеснена да става каквото ще няма какво да му мисля.Аз съм казала когато му дойде времето тогава,в краен случай ако трябва и инвитро ще правя,дай боже да не се стига до там,а и против осиновяването също не съм подкрепям хората които го правят! Hug
Пухи забравих да ти кажа мога да ти дам координатите на една мацка която е от Русе и зная ,че там си е правила лапарото!  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 716
Никол, не искам да те плаша, но ендометриозата е доста коварно заболяване.
Понякога може да обхване яйчниците и да се наложи да се премахнат.
Това че са ти махнали киста, не означава, че няма да рецидивира.
Искренно те съветвам, ако приятеля си е сериозен да обсъдите въпроса за забременяване. Да не дойде време, когато ще съжаляваш за тези пропуснати години /като мен/.
На колко сте години?
Имай предвид, че пари все няма ка имаш.
И КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ИМАШ, ВСЕ ЩЕ ТИ СЕ ВИЖДАТ МАЛКО.
Ако можеш да си платиш сметките, ще искаш да отидеш на море на Синеморец на бунгалце.
Ако можеш да отидеш на бунгалце, ще искаш на Слънчев бряг на хотел на плажа.
Ако можеш да отидеш на Слънчев бряг, ще искаш в чужбина.
И т.н.
Човешкото око е ненаситно.
Но всичко е преходно.
Истинското и вечното е детето и майчината любов, обичта между партньорите.
Щастието да си обичана и да обичаш.

# 25
  • София
  • Мнения: 56
Много ти благодаря за съветите Лали със сигурност си права,но не знам наистина не го искам това нещо сега!Ходя на контролни прегледи и уж всичко е ок за сега ,за напред не знам как ще да е newsm78 дано да продължава в същият дух както е сега newsm03.По принцип и двете ми тръби са напълно проходими няма проблеми с тях, едната знам че е торбовидно раздута в следствие на ендометриозата която е обхванала само яйчника ,но срастванията са били много и навсякъде!Моят гинеколог ми препоръча да си направя операцията при Д-р Попов,а иначе аз ходя при Д-р Йончев от Шейново, всъшност той ми откри ендометриозата и той ме прехвърли веднага при Попов!За сега имам овулация,дай боже и за напред да е така newsm53!От все сърце желая на всички сладурани които имат тоз проблем с таз коварна болест в най-скоро време да се сдобият с бебче! newsm30

# 26
  • София
  • Мнения: 2 381
Споко и на мен ми предстои лапароскопия заради киста, но е рано да се каже кога, защото се боря с други проблеми. Изчетох страшно много неща по темата и над 90% от момичетата пишат, че в деня след операцията са си тръгнали. Стискам ти палци!   bouquet

# 27
  • Мнения: 490
Здравейте!
Всичко мина добре, но на косъм ......
Просто е цяло ЧУДО как съм била забременяла ?????
Такива страхотни сраствания и възпаление са открили,че са се хванали за главата какво да ме правят! ooooh!
От дясно където ми е отсранена тръбата и яйчника е имало малко "чуканче" от тръбата и малко парченце яйчник ,които са залепени за матката от сраствания. От ляво тръбата ми е била силно възпълена, неподвижна, залепена за яйчника, яйчника залепен за тазовата стена.
Но са се справили , а сега ме чака дълго лечение ....
Приказка без край.... Sick

# 28
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Добре, че сичко е минало добре. Лошо, че са открили толкова проблеми.
Дано лечението е успешно и бързо даде резултат

# 29
  • Мнения: 415
Дано се окаже приказка с щастлив край  Peace Желая ти бързо възстановяване и дано скоро ни се похвалиш с добри новини!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт