Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 септ. 2006, 07:54 ч.

Въпрос за Vigantol и Zymafluor

• 1 467
  • 35
  •   1
Отговори
По колко капки Vigantol и Zymafluor давате на вашите бебоци и как - в лъжичка, в млякото и има ли някакво значение как трябва да ги изпие?

# 1
  • Варна
По принцип количеството се определя от педиатъра.В началото взимахме по една капка после ги увеличихме на две,а сега цяло лято не съм му давала.Капех му капките направо в устата,после един друг педиатър ми беше казал да изцеждам малко кърма в една лъжичка и в нея да капвам вигантола.Всеки различно кой е прав,кой е крив Tired

# 2
Количеството е индивидуално и се определя от педиатъра. Иначе ги капя направо в устата.

# 3
Ние сме на 2 капки вигантол и 4 зимафлуор.Давам ги в лъжичка.

# 4
Вигантол по 2 капки сетрин на гладно.А зимафлуор не сме давали,кога се дават и за какво?  newsm78

# 5
Количеството е индивидуално и се определя от педиатъра. Аз вигантола го капвах директно в устата, а зимафлуора слагах в сокчето.

# 6
  • в джунглата
1 капка вигантол направо в устата и 4 зимафлуор  в лъжичка. незнам дали двете могат да се смесват, но щеше да е  по удобно

# 7
Две капки Вигантол във вода с лъжичка преди кърмене сутрин. А може ли да ми кажете какво е Зимафлор защото за първи път го чувам и искам да питам педито защо не го е предписала ако е трябвало.

# 8
  • София
Вигантолът се определя като количество от педиатъра, между 1-3 капки най- често, не се дава в мляко, защото не се усвоява добре чрез млякото. Зимафлуорът е лекарство за профилактика на зъбният кариес. Мненията на стоматолозите за неговият прием са крайно противоположни -  от мнението,че е много полезен до там ,че е абсолютно вреден за организма. Човек трябва да изчете много инфо, да се консултира с педиатъра си и сам да прецени (за съжаление трябва да сме почти доктори) дали да го дава на своето дете.

# 9
1 капка вигантол направо в устата и 4 зимафлуор  в лъжичка. незнам дали двете могат да се смесват, но щеше да е  по удобно
Аз ги смесвам, т.е в една лъжичка капвам 1 вигантол и 4 зимафлуор, и ги давам с лъжичка - Криската много си ги харесва! Laughing

Зимафлуор е швейцарско лекарство за флуорна профилактика на кариеса при деца от 2 седмици до 16 години и бременни. Количеството флуор, което той доставя на организма, когато го използваме в препоръчителните дозировки, е точно установеното като необходимо за ефикасна профилактика на кариеса в съответната възраст. Капките могат да се дават направо или разтворени във вода, плодов сок или чай, но не и в мляко.

# 10
Ние започнахме с 4 капки, но не Vigantol, а Деавит. Лятото намалихме на 2 капки, като юли и август месец почивахме. Сега от началото на септември пак започвам да давам по 3 капки. капя директно в устата.
Зимафлуор е препарат за флуорна профилактика на зъбния кариес, според информацията на производителя може да се дава след навършване на 2 седмици. Аз започнах да го давам след като Денито стана на 2 месеца, дават се по 4 капки на ден, едно шишенце стига за 3 месеца. Сега почиваме, от началото на октомври започваме ново шишенце за още 3 месеца.
Аз го давах с лъжичка със сокчето.

# 11
Давах му по 2 капки Вигантол до 9-тия му месец, а Зимафлуор не съм пила и не съм му давала. Мисля, че този сироп трябва да се пие от 5-тия месец на бремеността, когато се образуват зародишите на зъбите. Така май пишеше на техният сайт, но сега не мога да го открия  ooooh!

# 12
  • София
Давах 2 капки вигантол на ден от ноември до  към май месец, лятото не съм давала и сега няма да почвам отново. Капех ги вечер направо в устата десетина минути преди ядене...Зимафлор не съм давала...а и  педи нищо не е споменавала...май без него ще минем.

# 13
По колко капки Vigantol и Zymafluor давате на вашите бебоци и как - в лъжичка, в млякото и има ли някакво значение как трябва да ги изпие?
Вигантол се сещам, че беше сутрин на гладно - директно в устата. Зимафлуор съм й давала не повече от месец и сякаш бяха със сокчето newsm78

# 14
Ох,на нас  от  няколко дни ни изписаха Вигантол- по 2 капки.Само 4е  аз ги давам ве4ер преди хранене,тъй като сутрин  съм по4ти неадекватна и ги забравям EmbarassedДали има някакво зна4ение по кое време ще се дават newsm78Виждам 4е пове4ето ги давате сутрин на гладно Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт