помощ!!! пърхут

  • 4 767
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Мами, помагайте... #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Имаше някъде една такава тема пусната.. Общо взето - шампоан Selsun и себорал форте. Сега са пуснали и шампоан себорал.

# 2
Аз откакто започнах да добавям овчите витамини на Деси (виж темата за тайната на дългата коса) и яйце в шампоана си, ми изчезна пърхута.
Правя така: в отделно шишенце слагам едно яйце, сипвам ок. 2 супени лъжици витамини, 1с. л. зехтин или масло на Икаров и доливам с шампоан (без значение какъв) докато се получи съотношение 1:1 шампоан:яйце.
После като се къпя, натърквам хубаво косата, оставям да поеме докато си мия тялото и изплаквам последно. Не ползвам балсам.
Сместа ми стига за 2 измивания, затова я държа в хладилника.
Витамините се казват Витаминол (АДЗЕ) и се продават във ветеринарните аптеки. Държат се в хладилника. 

Дано ти помогне!

# 3
  • Мнения: 152
Абе каква съм заспа smile3511 аз обърнах София и си ги купих, но все забравям да си направя. Направо съм за бой  Embarassed

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Низорал шампоан+1 хапче Низорал на ден,поне 10 дни трябва да пиеш хапчетата.

# 5
Абе каква съм заспа smile3511 аз обърнах София и си ги купих, но все забравям да си направя. Направо съм за бой  Embarassed

Ама си го прави както ти описах и то всеки път. Тоест, ти си се миеш с този шампоан, без да слагаш чист шампоан после. При мен имаше ефект.

Що се отнася до Низорала, при мен не подейства. Явно моят пърхут е бил на основата на изсушаване на скалпа, а не на някаква гъбична основа. Това се получава, като се застуди времето. Така че, не си давай парите за Низорал, преди да пробваш другия вариант.  Peace

# 6
  • Мнения: 152
Да за Низорала е вярно. Никак не ми помогна. Пробвала съм с шампоана, не с хапчета. Но това което ми писа ще го направя. Дано има ефект.  Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 8 917
Гледачката ни е много доволна от шампоана на "Красная линия". Препоръчвала го на познати и всички били с добри отзиви Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 152
Абе може да съм малко изостанала, ама какво е туй Селсун Shocked

# 10
  • Мнения: 221
Освен от Низорал аз съм страшно доволна и от Фитовал.. само с едно измиване и ми изчезна пърхута и изобщо не скъп.

# 11
  • Мнения: 5 475
Шампоан Деркос на Виши - има за сух и мазен пърхут!  Peace

# 12
  • Мнения: 152
Каква му е цената?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 328
Понеже старите теми не се четат, но все пак трябва помощ - пак пиша: много полезни при мен се оказаха противопърхотните шампоани на Виши и Селсън блу. Двата имат еднаква активна съставка - селениево съединение, което атакува пърхота, както и разновидности - за мазен и сух скалп, а Селсън блу, доколкото помня, имат и ол тайп. Държа да отбележа, че и двата шампоана доста изсушават самата коса - нещо нормално е, искам да кажа.
Добре е ползването на такъв шампоан да бъде съчетано сприем вътрешно на микроелементи - селен и кварц, особено необходими за хубави коса, кожа, нокти.
Цената на тези шампоани варира между 12 и 14 лв. Има ги в аптеките.

# 14
  • Мнения: 1 413
Себорал форте - с 2 ръце съм за него!

Общи условия

Активация на акаунт