РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 505
  • 467
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 577
много хубави рецепти ,аз ще запрятам рькавите, благодаря ти  bouquet

# 121
Здравейте мили мамчета!
Страхотна тема сте отворили...как да не ти се дояде докато четеш  newsm74
Аз обаче имам една молба към вас...Някой знае ли как се прави език в масло и би ли споделил рецептата си  newsm17
Благодаря ви предварително!

# 122
  • Мнения: 1 794
Момичета, моите принцеси също стават прекрасни, без да ги тъпча с допълнителни мазнини като маргарин или масло. каймата си е достатъчномазничка.
Ето как ги правя - към каймата настъргвам на едрото ренде кашкавал - колкото повече, толкова повече  Wink
Омесвам и мажа на филийката. Поръсвам обилно с ронена чубрица и - бам - в парти грила. Каймата не се събира, а маслото от кашкавала излиза отгоре. Стават разкошни.  chef

# 123
  • Мнения: 4 370
А БЕ С МАСЛО СА ПО ЯКИ

# 124
  • Мнения: 1 893
И тук да питам- някой знае ли как и с каква сметана правят ягодовото парфе в сладкарница "Неделя" ?

# 125
  • Мнения: 22 867
И тук да питам- някой знае ли как и с каква сметана правят ягодовото парфе в сладкарница "Неделя" ?

Не знам, но е много съблазнително.
Мисля да опитам с малко течна сметана + заквасена или кисело мляко, и ягодки в сместта.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ПИЦА от пицария "ВЕРДИ"


оригинална ресторантска рецепта


500 гр. брашно
20 гр. мая - 1/2 кубче
1 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
8 с.л. олио

Замесва се тесто /маята се разтваря в хладкото млякото + много малка щипка захар, яйцата се разбиват и всичко се омесва до меко тесто/. Откъсва се топка колкото юмрук, ръцете се намазват с олио, разтегля се до някъде, поставя се в намазнена тава и се раздърпва до краищата. Пицата се намазва с доматен сок, после кашкавал и после всичко останало. Пече се на силна фурна 250-300'С за 10 мин.

 Не е нужно да втасва, нито да се разточва. Количеството става горе долу за 2 тави.


"Парадизо"

кашкавал, дом.сос, шунка, пушено пиле, пушено сирене, царевица, чеснов сос, маслини, магданоз, риган


"Бягащо пиле"

кашкавал, дом.сос, пушено пиле, гъби, царевица, риган


"Вегетариана"

кашкавал, дом.сос, гъби, царевица, чушки, маслини, грах, магданоз, риган


"Калцоне"

кашкавал, дом.сос, шунка, пушено сирене, гъби, чорбаджийски чушки, чеснов сос, магданоз, риган


Лично съм изпробвала рецептата и е страхотнаааа..., 1:1 като в тези елитни пицарии "Верди". Тя е взета от там. Само продуктите са по желание. Успех на тези , които ще предпочетат да си я направят в къщи!!!

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 09:52 от sylya

# 127
  • София
  • Мнения: 2 671
ПИЦА от пицария "ВЕРДИ"
...
newsm20 от кога е търся тая рецепта! МНОГО ти благодаря!

А сллучайно да знаеш как се прави доматения им сос, рецепта, марка изходни суровини и т.н.?

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Rumya, не знам как се прави доматения им сос. Обаче, ако си решила да я правиш, моля те изчакай до довечера, за да мога още веднъж да проверя рецептата. 95% сугурна съм, че е тази, но я пиша по памет. За сега мога само да ти кажа, че маята е кубче, а НЕ на прах. Рецептата е изпробвана многократно, а пицата се изпича за минути.

Най-хубавото е, че не се разточва и не се чака да втасва. Ако ти остане тесто го прибери в хладилника в намазнена от вътре найлонова торбичка.

! ! ! Да предупредя! Това е тесто за тънка пица. Става мекичка от вътре и леко хрупкава от вън. Който е бил в скъпичката пицария "ВЕРДИ" знае какво представлява.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 10:14 от sylya

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 686
  Готово! Поправих рецептата за пица. Сега е точно 100 % оригиналната рецепта. Горещо ви я препоръчвам.

# 130
  • Мнения: 326
супер и аз ще я пробвам тази рецепта.
от един мъж, работил в пицария в Англия знам за доматения сос следното: кетчуп, вода, олио, сол, риган, босилек. Аз вместо с вода разреждам с доматен сос от кутия или с пасирани цели домати. Като се сложи кетчуп той сгъстява соса, понеже има доста нишесте и не се разводнява така основата.

# 131
  • Мнения: 1 794
Задължително ще пробвам. Не харесвам пици, които са дебели по 2 см. А пиците Верди са любими именно поради тънката коричка.
Може би защото не втасва тестото не се надуват  newsm78
Маята е доста, като гледам. Ще я направя още утре, пардон, днес  Laughing и ще докладвам.

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 686
              Тази пица не се надува и ако тестото е престояло в хладилник, така че не се притеснявай. Пробвай смело!
Като го разтегляш по тавата както съм описала по горе, можеш да натискаш отгоре с ръка, за да ти стане тънка кората в тавата. Няма да се надуе повече. Само недей да разточваш!!! И намазването отгоре с дом.сок да е много леко /може с ръката, може и с лъжица/. В никакъв случай не наквасвай с домати

              Ах, щях да забравя! Който ми даде оригиналната рецепта ми каза, че от остатъка ставали страхотни мекици. Майка ми изпържи от остатъка мекици за закуска, нашите ги харесаха, обаче мен не ме впечатлиха особено - обикновени мекици  Naughty За пица обаче тестото е разкошно.

              Момичета, ВЕРДИ е много скъпа пицария. Вярно хубави са им пиците, но ако отидете цялото семейство ще ви отънее джоба. А ако си я направите по същата рецепта в къщи, ще има ядене на корем за цялото семейство, а и ще ви излезе по евтино поне 4-5 пъти.

# 133
  • Карлово
  • Мнения: 4 622
ПИЦА от пицария "ВЕРДИ"


оригинална ресторантска рецепта


500 гр. брашно
20 гр. мая - 1/2 кубче
1 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
8 с.л. олио

Благодаря за рецептата. Снощи се пробвах с половин доза. Имам въпроси:
1. Сол в тестото слага ли се? Щото не пише
2. Малко течно като кексово тесто ми стана. Много се старах да спазя пропорциите.  Аз не мога изобщо да меся, Embarassed само разбърквам съставките до хомогенна смес. Това тесто трябва ли да се отлепва от съда, в който е забъркано? newsm78
Иначе, най-после ми харесаха пицата. Ще запомня рецептата. Тъй като след повечето експерименти ме карат да забравям рецептите.  hahaha
 


# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Не - сол НЕ се слага. И на мен ми беше интересно няма ли да "сладни" от щипката захар в хладкото мляко, но не оказва влиание. По-"кашкавото тесто" зависи не от брашното, а от чашата мляко. При някой чашата е 180г, при други 200г., при мен е 250г. Този проблем се решава като добавиш повече брашно. Не трябва да е течливо, но трябва да е меко тестото. Принципно трябва да се отлепва от съда в който го месиш
 newsm78 Обаче за "месенето" не мога да ти помогна. Трябва да се понаучиш да месиш. На мен пък в точенето ми е проблема Grinning

ха ха хааааа - няма страшно все ще я докараш пицата  Grinning

Както казваше баба ми: "Моето момиче давай смело и не бой се. Никой не се е родил научен"

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 12:05 от sylya

Общи условия

Активация на акаунт