Лястовиче гнездо, зазидано в стената

  • 4 023
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 532
Че съм в период на прекалена чувствителност е ясно, ама това последното ми дойде в множко.
Та правя си аз ремонт на стаята на най-голямото дете, решаваме, че трябва да има още един прозорец и започвам да къртя....
До тук всичко е наред... Да, обаче, след няколко паднали тухли, започнаха да падат и сламки, а след това намирам две яйчица на лястовичка... това го преглътнах... мисля си, сигурно майсторите като са правили къщата не са видели, че има гнездо в тухлата и са я вградили с яйчицата. Добре, но по-нататък, почти забравила за тях, ужасена откривам и скелета на лястовичката, така както си е - цял, целеничък. Каквото и да мисля, все не мога да го измисля, как е станала цялата работа. Къщата я купихме замазана отвън и отвътре, не е възможно да се е вмъкнала и да си е направила гнездо, няма начин.
Сега историята от друга гледна точка, от тази която всъщност ме човърка. Къщата я купихме преди около 3 години от мъж и жена, които се разделяха. Самата къща е строена от мъжа и първата му жена, с която той също се беше развел. Как да го кажа, то има вече мои теми по въпроса, но и нашето семейство откакто живеем в тази къща е тръгнало много на зле.
Е, ми как да не съм суеверна!!!???
Пък и на кой му е притрябвало да зазижда лястовичка с гнездо и 2 яйчица в стената #Crazy  Shocked

И все си мисля за моята прабаба, която ми казваше на село: "Не пипай яйцата на лястовичките под сайванта! Птичките ще надушат, че си го направила и после ги оставят.. на всичкото отгоре това носи нещастие..."  newsm78
И пък защо ми беше притрябвал този прозорец точно там -  като че ли нещо ме е карало да го направя  Confused

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не си търси повод да бъдеш нещастна! Не мисли за лястовичката, гнездото и приказките на баба ти точно сега! Сега си спретни хубав прозорец!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Не си търси повод да бъдеш нещастна! Не мисли за лястовичката, гнездото и приказките на баба ти точно сега! Сега си спретни хубав прозорец!  Hug
И аз мисля така  Hug   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 5 289
Дано сега като си открила гнездото и сте го махнали,нещата в семейството ти да тръгнат на добре. Hug

# 4
  • Мнения: 1 462
Кофти за лястовичката.  Сложете цимент на нейно място.  По-здраво е.

# 5
  • Мнения: 2 237
Не се притеснявай,случват се и такива гафове с лястовичките.Ще прозвучи грубо,но лястовички дал Господ.Жалко за тази,ама явно така и е било писано да загине.
А ти се успокой и си направи един готин прозорец.И забрави всякакви поверия и тем подобни  Peace Вярвам че нищо няма да ти се случи и всичко ще бъде наред ! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Много мъчно ми стана - друго не мога да напиша  Cry

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И на мен ми стана много кофти.
Гледай от хубавата страна. Махнали сте лястовичката и гнездото, значи нещата ще се оправят  Peace

# 8
  • Мнения: 779
И на мен би ми станало много криво, но в крайна сметка не си ти тази, която си я убила.
Не знам как не са видяли гнездото, а не мога да повярвам, че някой ще го направи умишлено  Sad .

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

# 10
  • Мнения: 2 978
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

Мдаа..на цялата къща.. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....

Не е невъзможно ! Ако познава някой човек занимаващ се с такива работи нека поне попита възможно ли е или е просто нещастен случай.

# 12
  • Мнения: 1 937
Ставаме суеверни, когато сме несигурни и тревожни!

Обърни гледната точка.

Може пък да е трябвало да направиш прозореца точно там..., за да ги освободиш - точно ти!

# 13
  • Мнения: 8 917
Жалко за птиченцата - това е ужас и може да се направи само от човек "без сърце" Close
Според мен си е с умисъл и колкото и да не вярвам на магии, мисля, че това си е точно такова Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 467
Жалко за птиченцата - това е ужас и може да се направи само от човек "без сърце" Close
Според мен си е с умисъл и колкото и да не вярвам на магии, мисля, че това си е точно такова Rolling Eyes

И мисля, че като си го открила, просто ще се развали, ако е имало такава!

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естествено, че нарочно е зазидана, как може без да искаш да зазидаш цяло лястовиче гнездо заедно с лястовичката..........нали мъжкия непрекъснато идва и храни женската, докато мъти......не може да не са го видяли............

# 16
  • Мнения: 8 917
Жалко за птиченцата - това е ужас и може да се направи само от човек "без сърце" Close
Според мен си е с умисъл и колкото и да не вярвам на магии, мисля, че това си е точно такова Rolling Eyes

И мисля, че като си го открила, просто ще се развали, ако е имало такава!
Дано Praynig Може би просто е трябвало да го откриеш, за да тръгнат нещата при вас към по-добре - струва ми се неслучайно, че точно там си решила да правиш прозорец Peace Дано да е така Hug И да се похвалиш после  bouquet

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен майсторите трябва да са нещастни, а не Вие, все пак ако искаш вземи си светена вода от църквата на най-близкият празник и си напръскай къщата! Вземи си и здравец от църквата!

Много тъжно за лястовичките  Cry

# 18
  • Мнения: 6 155
Дано сега като си открила гнездото и сте го махнали,нещата в семейството ти да тръгнат на добре. Hug

Дано  Peace

# 19
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами аз те съветвам, да си направите едно по4истване от лоши мисли и магии или каквото е там! но интересно как си се навила то4но на това място да се прави прозорец, това ве4е си е дори показателно, мисля, 4е някой все пак те пази горе или се грижи за тебе!освети си къщата и напръскай с осветена вода! кади се с тамян, и тука де, да не си мислите, 4е мюсюлманите  живеят на марс! (моята планетка)та дано да се про4исти къщата!успех, райт!

# 20
  • Мнения: 4 053
Дано сега като си открила гнездото и сте го махнали,нещата в семейството ти да тръгнат на добре. Hug

Дано  Peace

дано Rolling Eyes

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да са го зазидали, за да бъде по- здрав строежа или някоя такава глупост

# 22
  • Мнения: 5 622

 Боже настръхнах  Confused Ужас. И аз съм чувала същото нещо за лястовичките! Сигурно няма да е случайно! Но най-най-ужасното в случая е за зазиданата мила майчица лястовичка и за двете и бъдещи дечица яйчицата.......


Не си ти прекалено чувствителната, по-скоро някой не човек би направил такова нещо без да му трепне сърцето за извършеното зло  Confused

# 23
  • Мнения: 532
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....
Не е невъзможно ! Ако познава някой човек занимаващ се с такива работи нека поне попита възможно ли е или е просто нещастен случай.
Незаменими сте!   bouquet
Вече ми писа една майка какво трябва да направя, за което безкрайно й благодаря!   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 315
Аз зная, че там където има лястовиче гнездо хората са щастливи... и това зазиждане ми звучи все едно някой е искал да осигури вечно щастие в този дом. Но е ужасно - да зазидаш майчица с дечица... Дано след като си го открила и направиш каквото са ти казали всичко да се обърне към добро!  bouquet

# 25
  • Мнения: 532
Аз зная, че там където има лястовиче гнездо хората са щастливи...
Така е, но на живи лястовички. Затова не се бута такова гнездо, където и да се намира. Сега като си помисля се сещам, че когато живеехме във Варна, моят съпруг искаше да развали лястовичето гнездо на балкона ни, защото щели да правят много мръсотия. Аз се възпротивих и не зная дали е направил нещо, но беше факт, че лястовичките зарязаха гнездото. Той не си призна да е направил нещо, каза, че не им харесало мястото, затова са си отишли, но на мен не ми звучеше много правдоподобно  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 1 941
Абе тя май се притеснява, че някой е направил магия....
Не е невъзможно ! Ако познава някой човек занимаващ се с такива работи нека поне попита възможно ли е или е просто нещастен случай.
Незаменими сте!   bouquet
Вече ми писа една майка какво трябва да направя, за което безкрайно й благодаря!   bouquet
Много тъжно! Но не тръгвай по гледачки, само като чуят какво е станало и дори да няма нищо такова ще ти изкарат някоя магийка. Peace

# 27
  • Мнения: 532
Много тъжно! Но не тръгвай по гледачки, само като чуят какво е станало и дори да няма нищо такова ще ти изкарат някоя магийка. Peace
Аз по гледачки не ходя, но ще направя това, което ме посъветваха!

# 28
  • Мнения: 670
Жалко за птичето,но ти не се натъжавай.Такъв е животът....

# 29
  • Мнения: 27 524
Само тъжни неща пишеш напоследък  Cry

Надявам се всичко скоро да е наред и да смениш тъжния си подпис  Hug

Много ми домъчня за лястовичките. Имаше подобна българска легенда, за една мома така зазидана, ама не помня подробностите.

Мой познат има на морето хотел, който вървеше супер добре. Но лястовички си направиха гнездо точно над входа и акаха долу, както си му редът.  Laughing Това не му се понрави и той им бутна гнездото. Всяка година се връщат и се опитват пак там да строят и пак го бутат. Оттогава хотела му запада. Може би е случайно, не знам, сега направих връзката  Confused

# 30
  • Мнения: 934
Сложете в двора къщичка за птици! И от онези декоративни съдове, от които птичките идват да пият вода.

# 31
  • Мнения: 532
Надявам се всичко скоро да е наред и да смениш тъжния си подпис  Hug

Много ми домъчня за лястовичките...
Блонди, благодаря ти за милите думи   bouquet  Както казват надеждата умира последна...
Има толкова неща, които не виждаме, а съществуват... нищо чудно и това поверие за лястовичките да е вярно... то си го има и в българската класика... за бялата лястовица, де е тя...  Cry

# 32
  • Мнения: 9 903
Имаше подобна българска легенда, за една мома така зазидана, ама не помня подробностите.


"Целта" е да се вгради сянката на младо момиче или жена в тухлите, за да е здрав строежът. Примамвали са ги близо, но да не се усетят, защото "вградената" невяста почвала да линее и умирала.
http://www.geocities.com/arh_art/is3.html

# 33
  • Мнения: 532
Цитат
Когато видял отдалече младата си невяста, майстор Манол заплакал мълком, и когато тя дошла при тях, помолил я да потърси пръстена му, който бил паднал до свода. Щом отишла да го търси, другите майстори я повалили и започнали да я зазиждат.Невяна плакала и се молила да я освободят, но като разбрала, че е напразно, помолила ги да оставят гърдите и очите й открити, за да може да гледа и кърми детето си пеленаче. Майсторите склонили накрая и изпълнили молбата й и тя дълго време кърмила детето си и плакала; дори и сега гласът й се чувал нощем да проплаква.
Това е от линка на тити... Нямам думи...УЖАСНО... newsm45

# 34
  • Мнения: 1 999
Много тъжно наистина. Sad Каква жестокост...

wright, дано скоро и на вашата улица изгрее слънце и бъдете много щастливи. Hug

# 35
  • Мнения: 4 116
Wright, не вярвай на суеверия и магии, а само в Бог. Според мен няма нужда от осветяване на къщата, а просто да се помолиш искрено на Бог всичко да тръгне към по- добро. С вяра всичко се оправя. Колкото повече се поддаваш на мисли за зли магии, толкова по- голяма става вероятността те да сатнат факт. Злото съществува, както Доброто. От нас зависи на кое ще дадем място в ума и сърцето си.
 Аз на суеверия не вярвам, но да зазидаш живо същество си е ужасно престъпление!
Лястовичките са добри и красиви птици, затова народа ги обича. Като малка ходех на уроци по английски у една приятелка на баба ми. На нейната тераса имаше лястовиче гнездо. Миналия месец минах по улицата, където беше блокчето й. Жената отдавна е починала, но гнездото си стои там  и имаше лястовички  Heart Eyes
Желая ти от сърце проблемите в дома да останат в миналото, не мисли за зли ориси и прокоби, а за щастие, любов и мир  в дома и те ще дойдат.   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 3 328
Ох, много жестоко...и на мен ми идва наум това за вграждането - за да е здрав градежът и да не вземе човешка жертва /поне в моя род на два пъти се е случвало - след построяването на нова къща собственикът й да се спомине/. Каквато и да е причината, си е доста зловещо. Ако не е освещавана къщата, моят съвет е да го сторите. Ако пък е - нищо не пречи да се направи пак водосвет.

# 37
  • Мнения: 3 034
няма нищо случайно....

# 38
  • Мнения: 4 733
Дано сега като си открила гнездото и сте го махнали,нещата в семейството ти да тръгнат на добре. Hug
Присъединявам се! Мисли си позитивни неща!

# 39
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Всяка нова къща трябва да се освети с поп. Нито е толкова трудно , нито е безполезно!!! Даже в самия ритуал има нещо празнично и много мило!  newsm78

# 40
  • Мнения: 4 915
Wright, не вярвай на суеверия и магии, а само в Бог. Според мен няма нужда от осветяване на къщата, а просто да се помолиш искрено на Бог всичко да тръгне към по- добро. С вяра всичко се оправя. Колкото повече се поддаваш на мисли за зли магии, толкова по- голяма става вероятността те да сатнат факт. Злото съществува, както Доброто. От нас зависи на кое ще дадем място в ума и сърцето си.
 ..............Желая ти от сърце проблемите в дома да останат в миналото, не мисли за зли ориси и прокоби, а за щастие, любов и мир  в дома и те ще дойдат. 
 bouquet

Това е и моето мнение. В тежък емоционален етап от живота си и си податлива на черни мисли. Ако примерно беше щастлива в сърцето и душата си, едва ли щеше да се замислиш за магии и зли прокоби, а щеше да ти дожалее само за птичките...

Вярващият в Бог не трябва да се поддава на суеверия. Заложи на чистата вяра и позитивните мисли.

В края на краищата не се знае и какво е станало наистина с лястовичката. Може би просто си е умряла от птича болест в гнездото... Желая ти душевни мир и любов...Горе главата! И си направете прекрасен, светъл прозорец!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт