Как се адаптираха ранните ви ясленчета?

  • 1 131
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
 А в София е 40 лв. месечно

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Успокоявам се малко като чета. Донякъде притесненията ми се дължат на това, че никога не я е гледал никой друг, свикнала е твърде много само с мен, но пък иначе е общителна и ухилена, дано свикне. А всъщност колко наистина е таксата за ясла, не бях се сещала?

Спокойно! Мони тръгна на ясла на година и 2 месеца, много лесно се адаптира - не плака изобщо! Дотогава само аз си я бях гледала, не я бяхме оставяли дори за 1 ден на бабите. Беше с памперс, не се хранеше самостоятелно... За няколко месеца се научи на всичко. Мисля, че тази възраст е идеална за пускане на ясла - от гледна точка на приспособяването; по-големите деца по-трудно приемат раздялата с мама.
За болести се подготви - неизбежно е, но, ако имате кадърен лекар, ще се справите - важно е да не предписва антибиотик за най-малкото, защото в края на всяка седмица в началото Ния ще е със сополи... (Мони така беше).
Таксата е 30 лв., но, ако детето е отсъствало, се намалява пропорционално.
В коя ясла сте я записали?

# 17
  • Мнения: 1 403
Ние тръгнахме в понеделник, в сряда ве4е бяхме болни  ooooh! и голямо реване е 
Незнам дали изобщо някога ще спре този рев, станала е много унила. Неиска да стои сама, неиска да заспива. още малко ще походи и ако не вида положителни неща я спирам

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Чоколина, записахме я в Изгрев - мисля, че яслата е единствена за целия комплекс, а на нас ни е пред блока. Ще я пробвам, дано свикне без много рев от нейна и моя страна  Confused

# 19
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Мия беше на 1,4 м., когато тръгна на ясли. Мислех си, че няма да има проблем с адаптирането, защото е много общителна. Ревът, който последва беше умопомрачителен  Crazy дори лелката на тяхната група ме посъветва да й давам нещо успокоително  #Crazy
2 седмици ходеше за по 2-3 часа, а после до обяд, след което имаше няколко дни почивка за Великден. Когато тръгна отново вече нямаше никакъв проблем. Имах чувството, че детето се е предало и вече е наясно, че ще ходи там.
Същия проблем имахме и когато я записахме в градината. Близо месец не искаше да ходи и се тръшкаше всяка сутрин. Но и това се размина и си тръгна с удоволствие детето на градина.

# 20
  • Мнения: 3 537
според мен възраста няма много голямо значение.Моята е на 2 години и 2 месеца и въпреки че е голяма,много бързо се адаптира.Само да не бяха тези болести! #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 403
krasi 76 заедно са тръгнали на ясла  newsm62 и ние в понеделник и вие в понеделник,  в срядата вече бяхме със сополи и температура  Sad
Ние в понеделник пак тръгваме, та ще видим докога  Sad

# 22
  • Мнения: 8 505
Ако година и 5-6м се смята за рано (за мен определено е рано)-много бързо-за няколко часа.На вторият ден вече спеше там наобед.

# 23
  • Мнения: 62
и Ния тръгва от 15-ти,
и аз не съм я давала на никой да я гледа за повече от 2-3 часа,
но това се е случвало много рядко,
с памперс е, в гърнето е акала досега само веднъж,
и с храненето така, аз си я храня....
имам същите притеснения-че ще е голям рев и че ще е все болна,
но трябва да не се притеснявам че ще ми се пръсне тиквата докато
дойде 15-ти,
а и ще заминаваме сега на море, не бива да се тровя с черни мисли,
стискам палци за всички малчовци да се справят лесно с яслите Peace

# 24
  • Мнения: 581
Валя сега и предстои ясла. На 18 септември тръгва, като учениците. Тъкмо ще е направила 2г 3мес. Май сме по-големи  в сръвнение с др дечица от форума. Мисля си , ме на тази възраст по-лесно ще свикни. Достяатачно е голяма, вече почти самостоятелна Wink 
 Ние сме от Бургас и ще е ходи в ясла №3 на бул " Сан Стефано" Дано да не боледува много сериозно, само това ме притеснява.

# 25
  • Мнения: 3 537
krasi 76 заедно са тръгнали на ясла  newsm62 и ние в понеделник и вие в понеделник,  в срядата вече бяхме със сополи и температура  Sad
Ние в понеделник пак тръгваме, та ще видим докога  Sad
Да и аз ще я водя в понеделник.Гърлото и ухото почти и минаха,остана само хремата. Wink

# 26
  • Мнения: X
Относно приспособяването - тази възраст е чудесна! Колкото по-голямо е детето, толкова по-трудно свиква! Моята тръгна на 1г6м и свикна за две седмици.

За болестите - също не е задължително, всичко си е до дете. Там ще научи много хубави навици, не се притеснявай.

# 27
  • Мнения: 281
Оооох, и нас ни чакат емоциите на приспособяването, та чак душичката ми се е свила! Sad ooooh! Аз имам възможност да си остана вкъщи и да си го гледам, ама знам, че после в детската градина ще е още по-трудно да се разделим за пръв път. Така че- той отива на ясла (да има повече социални контакти), аз на работа. Вечер ще наваксваме с гушкането Hug
Само боледуванията много ме притесняват, така че смятам да изчакам да видя как ще му понесе първият месец в яслата и ако всичко е о.к.- тръгвам на работа.
daffodil, не се притеснявай! Много е важно детето да не те вижда разтревожена, че ще си помисли, че нещо не е наред и ще се стресира.
Успех! И да сте мноого здрави!!!  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Писала съм много по въпроса, но и в тази тема ще се отчета. Дара тръгна на 1г и 2 месеца. До сега е ревала само когато друго дете реве. Това са няколко пъти до сега, защото като видя, че пред нас влиза друго дете изчакваме майката да излезе, а ние се гушкаме в това време. Адаптира се много бързо и не сме имали проблеми. Разболя се няколко пъти, но само веднъж беше наистина сериозно. Надявам се вече да се е адаптирала и през зимата да не сме болни през седмица. Най-важното е ти да си спокойна, но това вече си го чела 100 пъти. Също е важно да не се отказваш след първата седмица. Успех!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Искрено благодаря за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт