Ползвате ли четка за зъби?

  • 2 041
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 910
Misty, какъв ти смях. Тук са взели на сериозно нещата. Малко рилакс няма да им се отрзи зле. То не са брошури  "как да спи бебето сигурно", "как да обезопасим къщата за прохождащо бебе", "бебто в колата" и т.н., и т.н. А сега и как да се грижим за зъбите и устната кухина на бебето".  Crazy

pe6ka, няма значение марката каква е по принцип (нашата е на Difrax). Типа е от значение, защото е мислен специално за бебета. А и сега още го намират за забавно.
Ето, ако си от София DessyM да каже къде е купила нейната...

# 31
  • Мнения: 3 932
Поолзваме редовно, даже вече почваме да плюем по малко...
Иначе почнахме процедурата към 5-я месец, като първо бях купила една четка, с която си играеше отначало, а после минахме постепенно към основното и предназначение.

# 32
  • Русе
  • Мнения: 7 794
ние започнахме на две годинки и сега вече се жабури(силно казано,но поне се опитва).На две седмици купувам четка но вземам на ASTERA.Малкия я харесва и я дъвче непрекъснато.А и пастата е на същата марка Hug

# 33
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Намирам го за излишно. Според мен е част от рекламата.

# 34
  • Мнения: 3 116
От 2 седмици си мием зъбките Simple Smile

Първо мама помага, а след това я оставям да ги доизмие сама Simple Smile Голям мерак има зъбки да мие Simple Smile

Ползваме 3 четки на Бебе Конфорт. Първата и давах за да свикне с четка, всъщност беше чешалка. Ползвахме я 4-5 месеца.
Сега сме с втората, което е четка но не с истински косми, а някакъв вид силикон или нещо подобно. С нея ползваме и паста.
Третата четка вече с истински косми трябвало да се ползва от 2 годишна възраст нагоре. Защо не знам, но така пише в упътването  newsm78 Но ако малката продължи така успешно да се справя, ще и дам тази четка доста по-раничко Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 12:51 от ritka

# 35
  • София
  • Мнения: 7 032
7of9,четката ви много ми хареса,каква марка е?
В София има такава четка в комплект с бебешка паста за зъби, казва се НЕНЕДЕНТ, струва около 6.00лв. комплекта - само в аптеките.

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Все някога и аз ще започна...
Дъщеря ми има вече почти 12 зъба, но не намирам за нужно да й вра в устата разни работи  Stop След още съвсем малко време тя сама ще се заеме с миенето на зъбките си.

# 37
  • Мнения: 1 949
7of9,четката ви много ми хареса,каква марка е?
В София има такава четка в комплект с бебешка паста за зъби, казва се НЕНЕДЕНТ, струва около 6.00лв. комплекта - само в аптеките.

Аз нашата я купих от магазина на Farlin в Младост-4 в София. Струва 2лв, но е без паста за зъби.

# 38
  • Мнения: 3 478
Тъкмо днес четох по въпроса в детското списание дето получавам. Както е казала Бу, с марличка може да се обтриват венците и езика в начало за избягване на ранен кариес. Четка се ползва с първото зъбче, като за начало може и без паста ако са само 1-2 зъбета. После се ползва такава без флуор.

# 39
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета,а как накарахте бебоците да си отворят устата.Аз купих на Ненодент,но той си стиска устата само като ми види пръста.Оставих да отлежат нещата известно време и днес пробвах пак ,но НЕ.Дори го вземам с мен да ме гледа как аз се мия вече няколко пъти,но пак само като види напръстника и стиска уста.Имаме 6 зъбчета и от няколко дни е пробило 7-мо.Дадох му накрайника да си играе с него,но той го хапе и дърпа като дъвка.
Ще ми е от полза вашият опит  bouquet

# 40
  • Мнения: 509
С появата на първите две зъбчета започнахме да използваме четка и паста за зъби.

# 41
  • Мнения: 1 555
На малкия му подариха като направи 1 годинка паста и четка за зъби на Чико, като определено ме предупредиха, че пастата ще му хареса и нищо нямало да стане ако я опитва  Laughing но аз още не съм пробвала, макар че имаме 7 зъба, но все си мисля че ще забъвчи я четката, я пастата, май миенето на зъбите е като съзнателното приучаване на гърне  Grinning

# 42
  • Мнения: 2 254
ползваме
Тъкмо днес четох по въпроса в детското списание дето получавам. Както е казала Бу, с марличка може да се обтриват венците и езика в начало за избягване на ранен кариес. Четка се ползва с първото зъбче, като за начало може и без паста ако са само 1-2 зъбета. После се ползва такава без флуор.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт