Реформа

  • 1 691
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
Уф, пак ли Thinking
Ти не си следващия пророк, не се мъчи Naughty

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Мен пък ме впечатли големия брой майки, които със забременяването и излизат в болнични, ако не  от първите месеци, то поне към 4-5-6 мес.,
 не знам защо бременността се приема за болест.
Изводите си ги правя от една тема в "Майки, бъдещи и настоящи", дори мислех да ги накарам да пуснат анкета към въпросната тема, но само от едно повърхностно прочитане се вижда колко от майките са работили до излизане в полагаемия 45 дни и колко са си почивали до края.
И никой не може да ме убеди, че всички тези майки работят тежък физ.труд.

Аз съм от тези майки, излязох в болнични в третия месец от бременността ми и не съжалявам, защото:1.Дадох си време за почивка и отпускане; 2.Дадох възможност на някоя безработна жена да заеме мястото ми, докато ме няма; 3.И без това съм плащала толкова много данъци и социални осигуровки, а майчинството ми ще е само 160лв, та реших да си взема полагаемото и това с което ще ме ощетят през майчинството, тогава, когато излязох в болнични; 4.Учител съм и работата ми е свързана с много стоене права, много нерви и неразбрани деца, пък и през 30годишния си живот не съм виждала учителка в напреднала бременност да ходи на работа.

# 32
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз не съм виждала учителка в никаква бременност, честно казано. Винаги към третия месец излизат в отпуска. Поне аз като съм учела е било така. Понеже тепърва се наемат нови учители, особено по езици, и те все такива младички момичета на по 24-5...

# 33
  • Мнения: 7 186
Мен пък ме впечатли големия брой майки, които със забременяването и излизат в болнични, ако не  от първите месеци, то поне към 4-5-6 мес.,
 не знам защо бременността се приема за болест.
Изводите си ги правя от една тема в "Майки, бъдещи и настоящи", дори мислех да ги накарам да пуснат анкета към въпросната тема, но само от едно повърхностно прочитане се вижда колко от майките са работили до излизане в полагаемия 45 дни и колко са си почивали до края.
И никой не може да ме убеди, че всички тези майки работят тежък физ.труд.

Разбира се, че ще ползват болнични. Бременността не е болест, но дори и да е лека все пак е свързана с някакъв дискомфорт. Ако жената не се чувства добре защо да не ползва болнични?
Или трябва да се прави на героиня и да се напъва до края?
Ние жените не сме солидарни, а очакваме от другите разбиране.

# 34
  • Мнения: 826
С риск да си навлека гнева на някои хора , мисля че има някакъв смисъл в прозренията на Жоро , изключвам системите и климатика ... Grinning  Знам , че в някои страни ( САЩ , Израел , вероятно има и други ) , съществуват заведения за съвсем малки бебета . Може да оставиш 2-3 месечното си бебе и да се върнеш на работа , ако го желаеш . В тези места какво мислите , че правят толкова малки бебета - хранят се и спят , какво друго могат да правят? Всичко това се прави , за да може майката да работи . Няма да изказвам моето мнение , защото е доста крайно , но не виждам нещо кой знае колко футуристично и е възможно някой ден да има подобни огромни центрове за бебета . Не ме учудва , че в наши дни има деца на по 3-4 години страдащи от стрес , неестествено е да отделиш бебе на 3 месеца по този начин , но тези места съществуват за мен и яслите за бебета под 2 г са неестествени

Е,няма на4ин да не отговоря на този постинг. Laughing

В щатите минималната възраст за дет.градина е 6 седмици.И не е някъкъв специален център,а си е градина.Какво ги правят там-грижат се добре за тях,по-добре отколкото някои майки в България.
Ако в БГ има  детски и май4инство,в щатско няма такива екстри.Имаш шест седми4ен период в който ти пазят работното място(разбира се без заплащане) и след това проблема е твой.
Работим си с големите тумбаци до края,защото ''болни4ни'' тук няма.
Ако искаш да си гледаш децата 3 години-гледай си ги,дупе да му е яко на таткото.
Да попитам-ако Вие вземахте 1000лв.  мсе4на заплата в БГ,ще си стоите ли 3г. на 160лв май4инство?Ама 4естно?
Така е и в лошата Америка,майките които си гледат децата имат или много богати съпрузи(съответно имат и детегледа4ки и 4иста4ки) или вземат мизерни пари,които не могат да покрият таксата за детската градина.
А 3-4 годишните  деца са стресирани защото имат изнервени от безпари4ие и скука родители,не от неестественото им отделяне........... Mr. Green


# 35
  • Мнения: 3 405
Само да поясня, че от стреса не е диагноза и съответно "страдащи от стрес" няма. Има предизвикани от стреса състояния.
В най-общия смисъл терминът стрес се използва за обозначаване на ситуация, в която човек е по някакъв начин претоварен. Peace

# 36
  • Мнения: 2 353
  Може би зависи и какво работиш, нали?

# 37
  • Мнения: 6 884
И аз като барабалекс с риск да си навлека нечий гняв- мисля, че има някакъв смисъл в изказването на Жоро .
Мен пък ме впечатли големия брой майки, които със забременяването и излизат в болнични, ако не  от първите месеци, то поне към 4-5-6 мес.,
 не знам защо бременността се приема за болест.
Изводите си ги правя от една тема в "Майки, бъдещи и настоящи", дори мислех да ги накарам да пуснат анкета към въпросната тема, но само от едно повърхностно прочитане се вижда колко от майките са работили до излизане в полагаемия 45 дни и колко са си почивали до края.
И никой не може да ме убеди, че всички тези майки работят тежък физ.труд.
Ти не си ли разбрала, че в България до голяма степен на бременността и раждането се гледа като болест? Дават ти болнични, като тръгнеш да раждаш това става в болницата на системи, режат те и т.н. На мен не ми прилича на някакво нормално състояние това. Просто така се гледа на нещата. И жените като имат право си вземат отпуска, те какво са виновни? А и бременността е хубав период, който и аз ако имам възможност бих предпочела да си изкарам спокойно вкъщи, да се приготвя за раждането и бебето, вместо да се стресирам на работа и да търча по консултации и детски магазини.

Общи условия

Активация на акаунт