Откачам с това ядене

  • 1 034
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
С мъка изяждаме 110мл на ядене мляко, по някога и по-малко.
Всички ми казват, че е малко, яде по 5-6пъти на ден, за миналия месец беше качила 450гр, и доки каза, че е малко, мислих си, че не яде от жегите, ама сега пак newsm78

# 1
  • Мнения: 111
Не се притеснявай, Ивката е близо месец по-голяма от твоята красавица и яде по максимум 120 мл. на ядене, само вечер преди сьн изяжда 150 мл. Вьпросьт е детето да се чувства добре и да е активно  Hug

# 2
  • Мнения: 422
Ние сме колкото вас и от месец сме така, даже 100 не стигаме.Цял месец слушам такива от рода-от жегите е, не е гладен, може да е уморен, може да му се спи, остави го той ще ти покаже колко да яде, то си знае детето...накрая не издържах и го заведох на лекар.Оказаха се възпалени уши и гърло и сега антибиотик, капки в ушите и тн.
Не казвам 4е при вас е същото.При нас имаше проблем , просто споделям.
Ина4е знам 4е на 4мес тр да ядем по 140, допустимо отклонение 20%, което си е 110, зна4и сте в нормата.
Трябва за деня да се събира 1/8 от теглото (поне така пише в книгите) Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Ми такова си е детето - яде по малко, но често, има такива дето ядат по три пъти по 180мл. Какво си се хванала за това ядене - щом детето е жизнено и щастливо, значи е добре. Успокой се, че сега само главоболия си докарваш и детето усеща, че си настоятелна, макар ти да не го усещаш. Детето си знае.

# 4
  • Мнения: 1 860
 И Габи изяждаше по толкова на тази възраст. Може да му растат зъбки на детенцето и за това да не иска повече.  newsm78

# 5
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ние никога не ядяхме колкото "трябва" - защото няма такова нещо като "трябва". Детето яде колкото има нужда, то знае най-добре. Ако е здраво и жизнено, няма място за притеснение, но то /притеснението/ е неизбежно, нали?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Как ще е малко 450гр. за месец.Напълно нормално.Може наистина да са зъбки.Води се по детенцето както са ти писали,ако е весело и жизнено какъв ти е проблема newsm78

# 7
  • Мнения: 6 164
Криско винаги си хапваше по-малко от необходимото (за мен е 120 - 2ри месец, 130 - 3ти, 140-4ти и т.н...), аз обаче много настоятелно го мъчех да го изяде (защо ли, качваше по кило на месец, ама може би защото го и карах да яде...), а сега си изяжда всичко, че даже реве за още. Не знам как се промени.

# 8
  • Мнения: 7 640
детето яде съвсем нормално количество. И наддаването ви е в норма, какво те тревожи?

# 9
  • Мнения: 1 448
Колкото си яде детето, толкова  Hug педиатърката точен грамаж ли яде на всяко ядене  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 1 284
споко бе Мимка моят яде по 120 и понякога му остава, друг път плаче за още, но качва по 1кг май всичко му се лепи
но когато му бутам да си изяде всичко накрая го повръща, така че вече колкото иска толкова

# 11
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Ние от 2-я месец сме на 150мл на 6 кратно хранене и всичко се изяжда с рев се дърпа празното шише от устата му  ooooh! Най вероятно сега на консултацията ще е 7кг и поне 65-67см #Crazy Не знам дали е вярно това че момченцата растяли по-бързо от момиченцата но има разлика между двете ми деца каката беше 7 кг едва на 8месеца Tired

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Искам да Ви успокоя - моята племеница е вече 26 год, а както казва майка й още не е захранена. Висока слаба е, а като бебе си изяждаше детето 50-60 докъм 2-3 месеца нито огладняваше и понеже е лекарско дете, то не бяха лекари то не беше чудо. За мен проблем е дете ако иска повече да яде. А спокойно ли е весело ли е - няма проблем. После като порасне да не каже мамо защо си ме тъпкала.

# 13
Без притеснения!Моята дъщеря е на 4 мес. и изяжда това количество на 2 пъти.Мъча я ,но тя като не иска,аз не мога да и го дам насила.Стиска устни,започва да плаче и това си е.И тя се храни по 5 пъти на ден.Много се притеснявах,но се изморих да мисля защо е така и какво да направя за да яде.Не става и това си е.Педиатърката ми зададе въпроса "Защо искаш дебело бебе?",аз не можах да и отговоря и вече съм по-спокойна.Ако детето е жизнено и будно,въобще не се тревожи.То си яде толкова,колкото му е необходимо.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 225
Моето дете също изяжда около 100гр., вече се побърквам с това неядене. Ако не я нахраня в определения час няма и да поиска храна Sick. Злояда работа, за месец и половина качи само 600 гр. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт