Отговори
# 45
  • Мнения: 1 655
Фатаир съм яла само печен на пеш!
Ох как ми липсва храната там, и арабските трушиики!
ммммммммммммммм
но не е добре за кг ми и за диетката, тъкмо съм смъкнала 10 кги се чуствам добре, следващите 10 чакат да слезнат от мен и ще съм пак едно маце!

# 46
  • Мнения: 13 512
И аз не съм  яла пържени newsm78

# 47
  • Мнения: 590
Къббето не го правя така.
1кг бургул от ситния.
300-400гр чисто месо без никаква мазнина.
3-4 глави лук.
1 ч.л. кимион.
сол
Измивам бургула с хладка вода и в машина за мелене на месо го смилам с лука и всичко останало.Поне 4 пъти минава през машината и добавям по малко водичка докато омекне бургула.Сменям приставката на машината с  newsm78 не знам как се казва,но се получават пурички с големината на кебапче.Тази пуричка се затваря от едната страна и се пълни с тази смес:

1кг кайма пържи се да стане на трохи.
400гр натрошени на едро орехи и те се прибавят към каймата да се позапържат.
малко санобър или кедрови/ мисля,че е едно и също/ ядки накрая и те се запържват леко.
сол
И се затварят пуричката и от двете страни /прилича на кебапче/
Пържат се в много олио,което е силно сгорещено.Ако е във фритюрник капака не трябва да е затворен.Самата пуричка става с много тънки стени и трябва внимателно да се пържи.

Ето малко снимки как изглежда :       http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99982

# 48
  • Мнения: 5 370
Къббето не го правя така.
1кг бургул от ситния.
300-400гр чисто месо без никаква мазнина.
3-4 глави лук.
1 ч.л. кимион.
сол
Измивам бургула с хладка вода и в машина за мелене на месо го смилам с лука и всичко останало.Поне 4 пъти минава през машината и добавям по малко водичка докато омекне бургула.Сменям приставката на машината с  newsm78 не знам как се казва,но се получават пурички с големината на кебапче.Тази пуричка се затваря от едната страна и се пълни с тази смес:

1кг кайма пържи се да стане на трохи.
400гр натрошени на едро орехи и те се прибавят към каймата да се позапържат.
малко санобър или кедрови/ мисля,че е едно и също/ ядки накрая и те се запържват леко.
сол
И се затварят пуричката и от двете страни /прилича на кебапче/
Пържат се в много олио,което е силно сгорещено.Ако е във фритюрник капака не трябва да е затворен.Самата пуричка става с много тънки стени и трябва внимателно да се пържи.


Да, това е, само дето на тях им е по-тумбесто някак си.
Ох, манел, да ти се оплача, оня ден ядох пак такива вкусотии и нещо получих яки киселини.....май тестото на самбусеците не беше твърде опечено. Embarassed

# 49
# 50
  • Мнения: 5 370
Aз от цялата работа.....си паднах по празената ти супа, нали храня вегетариан, веднаааага я плагиатствам. Party
Моля те, пиши ми на ЛС за това предаване? За пръв път го чувам-сутрин ли е, кога е?

# 51
  • Мнения: 590

Европейска Сврака ,
Може и така да изглежда
Киселините и от старо олио може да са.
Dona,темата е страхотна Hug,ще пробвам това пиле мусахаб,не го знаех.Успех на предаването Peace

# 52
  • Мнения: 3 447
Благодаря  Heart Eyes

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
В арабската кухня често се  използва и лещата.Яла съм леща с ориз и още нещо беше ,но не си спомням какво ,и как се казва .Някой да знае за какво става въпрос?

# 54
  • Мнения: 13 512
В арабската кухня често се  използва и лещата.Яла съм леща с ориз и още нещо беше ,но не си спомням какво ,и как се казва .Някой да знае за какво става въпрос?
Mжеддара се казва яденето. С едро нарязан на ивици лук .

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 14:20 от monda

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Благодаря,Монда!Но не открих рецепта в Google.Случайно да я знаеш...  chef

# 56
  • Мнения: 590
Благодаря,Монда!Но не открих рецепта в Google.Случайно да я знаеш...  chef
Не съм Монда Mr. Green,но ще ти кажа как аз я правя.

На око.
2ч.ч ориз-----ползвам на фирма ЕКО-персийски-много е хубав.
1 ч.ч леща/кафява/
повечко лук.
Сварява се лещата с вода и малко сол,преди да стане готова се слага ориза и се варят заедно.Задължително се слага капака на тенджерата.Сипва се в чиния и се залива с добре изпържения лук/нарязан на ленти/.Когато се сложи ориза водата трябва да може да го покрие,не повече-на слаб огън се вари.

Оризът е хубаво да се накисне в хладка вода за час-преди да се прибави към лещата.

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 18:05 от manel

# 57
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, тая Mжеддара изглежда много добре..... чак се учудвам.......

# 58
  • Мнения: 13 512
Момичета, тая Mжеддара изглежда много добре..... чак се учудвам.......
и е вкусна.Особено за пости е много подходяща- засища бързо.

# 59
  • Мнения: 4 164
И аз много обичам арабските вкусотии, особенно дюнер и фалафел.Обаче са вредни за фигурата и за това се въздържам от консумирането им. smile3502

Общи условия

Активация на акаунт