Изпитвахте ли самота по време на бремеността си?

  • 928
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
    Нямахте ли чувството че прекарвате една самотна бременност далеч от вашите роднини и български приятели?
 TiredВсичките ми приятелки бременни и с малки бебета са толкова далеч и това да няма с кого да споделиш бременните си преживявания-радостите и неволите с които се срещаш,си е направо......! Cry За съжаление тук съм ощетена от български общности и освен българско разбиране от старна на мъжа ми(което не е същото),те съкрушава!Страхотно е че има това чудо на виртуалната техниката -интернета,та да ме спаси от скуката която "върлува" около мен!Надявам се с раждането на малкото бебе baby_neutral да успокои притесненията ми около "самотата"!
   Всяко ваше споделено мнение е за мен коража за щастливи дни изпълнени с хубаво настроение!

# 1
  • Мнения: 6 390
Аз нямах време за самота и скучаене, работих до последно, 3 дни преди да родя спрях и то защото беше Коледа, и нямаше как  Laughing Бях затрупана с ангажименти, и почти постоянно си мислех - че точно сега изобщо нямам време да раждам  ooooh! Laughing
Не съм чуствала липса на разбиране, в работата ми е пълно с жени, с който най-редовно обсъждахме това-онова около бременните, децата и съпрузите Wink Laughing
Доколкото разбирам скучаеш - опитай да се включиш в някакъв курс за бременни - плуване за бременни, йога, или в родилното има разни курсове - там със сигурност ще намериш търсените сродни души Wink 
Успех и леко бременеене ти желая bouquet

# 2
  • Мнения: 3 491
Не, аз не обичах да говоря за бременностите си, нито пък познати и роднини да ме знаят, че съм бременна. По природа съм чешит.  Mr. Green Така че за мене това беше супер обстановка.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, честно казано. Даже се радвах, че съм далече. Самата бременност за мен е натоварване на близките - притесняват се, обграждат те с прекалено внимание, все едно съм инвалид. Жалят те, престарават се за теб и искат всичко те да свършат. Така се чувствам неудобно и некомфортно. Предпочитах да съм далече, да се обадя като съм родила и всичко е ок. И за тях, и за мен по-добре.

Виж, обаче не съм на същото мнение сега, като имаме дете. Сега е важно да общува с бабите си, с роднините и близките. Сега вече се чувствам самотна и недоволна, ама....   33uu

# 4
Не, аз не обичах да говоря за бременностите си, нито пък познати и роднини да ме знаят, че съм бременна. По природа съм чешит.  Mr. Green Така че за мене това беше супер обстановка.
  Това все едно,аз съм го казала thumbsupНе се чувствам комфи,да коментирам,толкова
 лични неща свьрзани с бременноста ми,особено с новите познати тук Close
   Виж,със сестра ми си приказваме по тел.почти през ден,има разлика Grinning/
 добре,че е тя Praynig/

# 5
  • Мнения: 1 910
Не ми беше самотно. Чувствах си се идеално от такава гледна точка. А с хората от България си говорех по телефона или icq. Та който го интересуваше беше запознат с нещата, които ми се случваха или минаваха през главата. Принципно и само с мъжа ми си ми е екстра, но се виждахме и с други хора тук...Даже се запознах с разни бабки от квартала, които много ми се радваха, а сега се радват на Борил.   Grinning

# 6
  • Мнения: 2 093
Реално погледнато ти не си така самотна, колкото си мислиш. Помисли за малкото човече, което расте в теб с всеки изминат ден. Направо е невероятно когато усетиш неговите/ неините поритвания. За мен беше голямо изживяване, като че ли целия свят изчезваше.
Разбира се че е хубаво да си с близки и семейството си и да можеш да си споделяш, но за сьжеление това е нашата сьдба зад граница. Напьлно е нормално да си тьжна. Давам ти една голяма прегрьдка, за да се почустваш по добре newsm18.
 Опитай да се разсейваш повече, за да не мислиш толкова много за тези неща. чети книги, разхождай се навьн като ти е тьрсене, прави малки покупки за бебето, отиди на кино, направи нещо за себе си, което обичаш, и най-вече гледаи да се наспиш, защото когато се прибереш с малкото човече от болницата, личното ти време ще е много ограничено.

# 7
  • Мнения: 1 363
 Да, накарам ме да се почувствам самотно, но само защото ме ограничи до една голяма степен и ме откъсна от начина на живот, който аз водех

Последна редакция: нд, 03 сеп 2006, 13:04 от miravmbd

# 8
  • Мнения: 1 128
     От една страна да,защото трябваше да оставя работата си заради бременноста а и с това контакти и ангажираност.От месец и по4ти не мога да излизам заради проблеми та представи си.Отдруга страна семейството ми е тук и ме карат да се 4увствам по добре.

# 9
В момента съм бременна и се чувствам точно по този начин много ми е самотно и тъжно, че съм далече от близки и приятели виждам, че ти поне си в Европа та ако решиш  можеш лесно да се прибереш малко за разнообразие. Абе гадно е човек да е толкова далече.

# 10
  • Мнения: 940
На мене форумите много ми помогнаха , бях активна в 2 бременни форума  -тук и един американски.Всичко си споделях и сравнявах с тях ,изобщо не ми е било проблем че няма с кого да споделя.Страхотно си изкарах бременноста и бях много информирана,може би повече и от гинеколога ми. hahaha
Съветвам те да направиш същото!

# 11
  • Мнения: 147
Благодаря ви за куража момичета!Благодаря ти за прегръдката Chrisimommy!Може би това ще е моментно настроение затова си мисля как ще родя най доброто ми приятелче- нашето дете!Благодаря на всички сладурани,че споделихте вашите чуства и настроения! Hug
Моля се сега  Praynig че ще осъществи идването на сестра ми,която ще ме зарадва с присъствието си и ще разнообрази малко ежедневието ми!Лошото е че не работя и нямам онова за което да се рзсейвам,а разходките да ги правя сама ми е доста скучно,а мъжа ми не искам да уморявам-стига му рботата с клиенти,която го изцежда!

# 12
  • Мнения: 3 098
Не се 4увствах самотна.Не ходех на работа спрях,но пък си запълних времето с курсове,у4илиЩа,непрекъснато пътувах.ВъобЩе се наслаждавах на бременноста си и тези последни моменти на спокойствие.Мъжът изобЩо не ме третираше като инвалид Mr. Green,така 4е с него по това време правихме много Щури екскурзии,забавлявахме се както трябва.
Дори по_добре стана,4е бяхме дале4е от родители.На тях им казахме доста късно и по_добре,не ми се слушаше непрекъснато'Пази се,не карай бясно,ядеш ли добре,да не се изнервяш излишно...'

# 13
  • Мнения: 147
'Пази се,не карай бясно,ядеш ли добре,да не се изнервяш излишно...'
[/quote]
Ами това с карането май няма да се оправя,че си карам "бясничко" карам   newsm01 , но поне хапвам добре, а с изнервянето май бях по нервна като не бях бременна!Дали бременоста действа така успокояващо?! newsm12

Общи условия

Активация на акаунт