Любители на динозаври!

  • 6 433
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Ако имате динофили вкъщи, дайте да обменяме опит за игри, книжки, филмчета и всичко свързано с динозаврите и подходящо за съответната възраст. Интересуват ме хубаво написани книжки за динозаври (малко по-бебешки по възможност, не искам още сложна терминология) и хубави онлайн игри.

Аз препоръчвам "Земята преди хората" (първа и втора част),
песничките "Do it like me" и "Dinosaur Dream" в сайта на Tweenies (първата е танцувална, децата танцуват като динозаври, във втората си измислят свои "yellowsaurs and stripisaurs, jellysaurs eat ice-cream... dinosaurs can be anysaurs in a dinosaur dream")
И една игра - на палеонтолози. Много е лесна, намирате съчки (динозавърски кости) в парка и си сглобявате динозавърски скелет. Диплодоците много се харчат.

# 1
  • Мнения: 3 491
"If the dinosaurs came back" е свежа детска забавна класика, ако можеш да си я намериш отнякъде  newsm78. Чели сме и "Danny and the dinosaur", но не си спомням много за какво беше, въс всеки случай и тя е от препоръчителния списък за предучилищна възраст.
За онлайн игрите това ли имаш предвид:

http://www.bbc.co.uk/sn/prehistoric_life/games/

?

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 20:33 от блажка

# 2
  • Мнения: 581
В един от последните броеве на Арти имаше плакат на динозаври Embarassedне помня в кой брой списание беше. Много сладък плакат с инфо по него за видовете и времето по което са живяли на земята.  Simple Smile
Инак в един сайт гледах динозаври, ама ще поровя и като намеря ще ти го пусна линка. Само дано го  Embarassedоткрия. От известно време съм адски разсеяна.

# 3
  • Мнения: 581
http://www.dechica.com/nauka.htm

Ето линка - виж раздел НАУКА Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
"Какъв динозавър съм аз" и "Ти не си страшен". Бебешки, картонени. Резултатът за моя "динофил" 2г4м е,4е "срази" баба си, която му донесе енциклопедия на животните и той взе да ги сочи и да казва "тва е гозавър (стегозавър демек), тва е док (диплодок), тва е тавър йекс (тиранозавър рекс). Тези са бебешки- картонени, панорамни. Утре ще проверя на кое издателство..

# 5
  • Мнения: 3 271
Супер тема!!!
Изброили сте някои от нашите любими. Ще прегледам останалите налични източнии и ще докладвам своевременно  Hug

# 6
  • Мнения: 2 013
Мерси! Динозабълите са ни любими и на нас. Е, вече ги наричаме динозаври, пораснахме, но още ги обичаме.

# 7
  • Мнения: 3 491
Анда, ако можеш, изнамери на Ането оня епизод от Dora the Explorer, където намират динозавърско яйце и помагат на бебето динозавърче да  стигне до майка си. Не го е гледала, аз я питах. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 877
Нямам го, тук въобще не съм виждала да се продава "Дора"; аз съм свалила няколко епизода от един сайт с торенти, но този май го няма.
Какво му е заглавието, да знам как да търся?

# 9
  • Мнения: 3 491
Нямам го, тук въобще не съм виждала да се продава "Дора"; аз съм свалила няколко епизода от един сайт с торенти, но този май го няма.
Какво му е заглавието, да знам как да търся?
Go Diego Go! The Great Dinosaur Rescue (2005)
Диего е братовчедът на Дора, но и Дора е много активна във филмчето, аз затова съм се подвела, защото си спомням нейната физиономия.
А на
www.nickjr.com
има и игра за динозавърските приключения на Диего, тази сутрин я открихме.  Grinning

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 151
У нас май само филма "Земята преди време" имаме - от 1 до 9-та част, само 2-ра липсва. Не мога да я намеря и Ради само мрънка Confused

# 11
  • Мнения: 3 491
Сега се сетих за още една книжка, която ми се въртеше из главата и е може би в стила, който те интересува: "How Do Dinosaurs Say Goodnight?"
Ние сме я чели с удоволствие неведнъж.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И ние сме любители на динозаври. Имаме вече доста книжки - енциклопедии, но те са за по-големи деца, даже за ученици. Все пак, дребният настоява да четем текста и слуша внимателно. Какво разбира, не мога да кажа.  Laughing Мисля, че е опиянен от сложните думи.  Joy Joy Joy
Имаме пластмасови фигурки на динозаври, които сравнява с картинките. Обикновено с фигурките се разиграват битки - пирати срещу динозаври, роботи срещу динозаври, нинджи срещу динозаври и пр.  Laughing
Всички филми с динозаври, както и поредицата на BBC. Гледа и избрани сцени от "Джурасик парк".
Последната мания бяха фосилите от шоколадовите мечета. Бил палеонтолог и трябвало да ги намери всичките. И да изяде шоколада, разбира се.  Wink
Анда, идеята с костите е страхотна!  Hug

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
А ето къде смятаме да отидем - в Асеновград, където има ето това:
Палеонтологичен музей
Палеонтологичният музей е уникален по рода си за България, а вероятно и за Балканите. Създаден е на основата на сбирката от фосили, събирана в продължение на три десетилетия от учителя по биология Димитър Ковачев с помощта на ученици от местната гимназия.
Първият етаж на музейната експозиция представя еволюцията на хоботните животни. Особено атрактивен между всички експонати е отливката на високия 4,5 м скелет на туролския дейнотериум ( Deinotherium), дълъг 6,8 м, тежащ 10 тона. Той е представител на едни от най - големите за всички времена сухоземни бозайници. Останките от него са били намерени от Димитър Ковачев и екипа му край асеновградското с. Езерово. Също така се счита, че това е единственият запазен в света дейнотериум.
Новосъздадената експозиция на втория етаж на музея разкрива в своите 30 витрини - т. нар. хипарионова фауна. Внушителната палеонтологична сбирка на музея съдържа корали, амонити, изкопаеми морски таралежи, останки от фосилни костенурки. По своя обем това е най - голямата в България колекция от неогенски гръбначни животни. Научната колекция от късномиоценски бозайници наброява в момента над 25 000 образци от повече от 40 вида.
Музеят е отворил врати през 1992 г. и със сигурност е впечатлявал и ще продължава да впечатлява своите посетители.
http://www.terranatura.hit.bg/bgmus/asen-01.htm

# 14
  • Мнения: 5 877
Без думи. Динозавърски музей в БГ! Кога ще ходите и може ли да дойдем с една тубичка бензин и ние?  Rolling Eyes

Аааа, и кои са тези шоколадови мечета, онези дето са със станиол отвън ли? Има ли още фосили вътре?

Блажка, благодаря! Отивам да търся филмчето, че откакто си й споменала за него, всеки ден ме подпитва   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт