Любители на динозаври!

  • 6 439
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 479
Аз си мислех, че всеки знае мамута на последния етаж  Laughing и затова не пишете за него. Там всъщност има и палеонтологично сбирка. Сигурно за Ането ще е много интересно.

Ето упътване: визаш откъм коневръза и тръгваш по коридора вдясно (посока мензата), като стигнеш до стълбите на мензата, хващате асансьора (или се качвате по стълбите) до последния етаж. Ако се качите с асансьора, ще ви свали на ет. 3 (или 4) не помня, така че трябва после да изкачите още един етаж стълби пеш. И там най-горе ще го видите "Мани"  Simple Smile (както го наричаме ние на шега), даже и да не е отворен музеят, мамутът се вижда.
Можем да направим и дружно посещение!

поздрави   bouquet
И ние искаме дружно посещение.
Откога е тази сбирка? Срам ме хвана, като бивш възпитаник на СУ да не знам аз туй нещо. Blush

Василиса, много ще се радвам да направим дружно посещение! Не знам какво точно беше раб. време, но мога да проверя тези дни. Виждам, че Анда има свежи идеи (както винаги) за групови занимания + посещение. Пишете и вие кога ще е добре за вас - в какъв ден и час. Теди от днес е на детска градина, така че за нас е удобно следобед към 17 ч.
А инак сбирката си я има май от доста време; аз я знам поне отпреди 10 години.

Анда, чудесно е, че ви (ти) е харесало в музея. Нормално е Ани да не обръща особено внимание на това кое е истинско и кое не, подозирма, че тя сама иска да прецени кое е истинско и кое не (поне Теди така прави - "аз преценявам сам"  Laughing, казва той и разговорът приключва  Joy).


поздрави   bouquet


# 31
  • Мнения: 698
Даа, и Борис е в клуба на любителите на "дзавали".  Grinning

Филми - всеяден е: от "Земята преди време", през "Динозавър" на Дисни, та до документалите на BBC (със субтитри  Shocked ).

Книги - никаква бебешка литература - само големи илюстровани енциклопедии, включително ей тази поредица, която в момента е хит + "мамо, как се казва този дзабът".... и на мен понеже накрая ми стана едно такова неудобно и невъзпитателно да отговарям "ами не знам", зачетох се и понаучих що е то паразауролофус и хипсилофодон.  bowuu

Хич не ми изглеждат лоша идея тези динозавърски пъзели.  Thinking

# 32
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Замислям едно пътешествие с автобус, не е далеч. Какво ще кажете за едно  асеновградско приключение?
Няма ли да е по-удобно и по-интересно за децата с влак, първа класа до П-в, ще могат да щъкат, ако се отегчат?. А и по-тънко излиза, за тях е безплатно, само запазеното място е 0,50лв. Иначе до Асеновград с рейс или с влак все е 20 мин. 

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Малиии, Гаргамела, нИдей!
Прекарах се последния път и пътувах с влак, вместо с рейс с малката. Кошмар! Невър евър!

# 34
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Малиии, Гаргамела, нИдей!
Прекарах се последния път и пътувах с влак, вместо с рейс с малката. Кошмар! Невър евър!
А, ние дори предпочитаме с влак, защото на седалката на рейса не можем я удържа. Ама си вземаме книжка за оцветяване и дискмена с приказки. smile3534

# 35
  • Мнения: 3 622
Имам син на 8 години, и от 2 годишен динозаврите са му любимите играчки. Имаме толкова много и продължаваме да копуваме. Ако някой близък отиде в чужбина поръчваме да му донесат пак динозаври. "Земята преди време" имаме всички серии на този филм и разни други динозавърски филми - и те не му омръзват нищо че ги знае наизуст. Ако случайно намеря блузка с динозавър /а те са рядкост/ синът ми е на седмото небе. Последната ни придобивка е пижама която е цялата с динозаври и е много красива. От както сме я купили не успямам да я изпера само с нея спи.

# 36
  • Мнения: 3 491
А аз пък бях разбрала за някакво шоу с динозаври в България, някакви големи надуваеми динозаври, доколкото разбрах, в знак на реакция към глобалното затопляне (което може да доведе динозаврите  Sick). Бях чула, че това шоу е трябвало по програма на 1 септември да бъде в Габрово, но и да обикаля из други градове. Не знам обаче дали се е състояло, и дали програмата продължава.

# 37
  • Мнения: 5 877
Ееее то така бързо не става... Simple Smile глобално затопляне и хоп - динозаври!
мисля, че тя ще се уплаши от големи диновци, дори скелетът на мамута я притесняваше отначало.

# 38
  • Мнения: 3 491
Ееее то така бързо не става... Simple Smile глобално затопляне и хоп - динозаври!
мисля, че тя ще се уплаши от големи диновци, дори скелетът на мамута я притесняваше отначало.
Е, това с глобалното затопляне едва ли някой го тълкува буквално, в случая става въпрос за шоу.  Simple Smile Ако успее да възпита малко екологично съзнание у малките, дори и с цената на известен страх, защо не?  newsm78 Всъщност не съм била и не знам ако го е имало, доколко е било изобщо "страшно" или пък отявлено екологично.

# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ееее то така бързо не става... Simple Smile глобално затопляне и хоп - динозаври!
мисля, че тя ще се уплаши от големи диновци, дори скелетът на мамута я притесняваше отначало.
Е, това с глобалното затопляне едва ли някой го тълкува буквално, в случая става въпрос за шоу.  Simple Smile Ако успее да възпита малко екологично съзнание у малките, дори и с цената на известен страх, защо не?  newsm78 Всъщност не съм била и не знам ако го е имало, доколко е било изобщо "страшно" или пък отявлено екологично.
Няма да ходим по никакви музеи.  Crossing Arms Слагам, значи, дребния на прозореца да седи и да чака живи динозаври.  Wink
 hahahaТака братовчедка ми като съвсем малка седяла и чакала Емил Димитров да минел (точно него, ама че вкус  Joy).

# 40
  • Мнения: 3 491
Ееее то така бързо не става... Simple Smile глобално затопляне и хоп - динозаври!
мисля, че тя ще се уплаши от големи диновци, дори скелетът на мамута я притесняваше отначало.
Е, това с глобалното затопляне едва ли някой го тълкува буквално, в случая става въпрос за шоу.  Simple Smile Ако успее да възпита малко екологично съзнание у малките, дори и с цената на известен страх, защо не?  newsm78 Всъщност не съм била и не знам ако го е имало, доколко е било изобщо "страшно" или пък отявлено екологично.
Няма да ходим по никакви музеи.  Crossing Arms Слагам, значи, дребния на прозореца да седи и да чака живи динозаври.  Wink
 hahahaТака братовчедка ми като съвсем малка седяла и чакала Емил Димитров да минел (точно него, ама че вкус  Joy).
Ааа, ами ако вземат и кръшнат към Южния парк, че нали там и свирки пищели ... Joy

# 41
  • Мнения: 5 877
Eй на какво намерих днес, докато ровех за друго:

http://www.first-school.ws/theme/animals/dinosaurs.htm

Enjoy!

# 42
  • Мнения: 5 877
Fun Fact:  It was a woman who  discovered the first dinosaur. This is really a fun fact to share with both boys and girls.  She gave this unusual fossil to her husband and they discovered what they thought was a giant lizard --  they named it Iguanodon because it appeared similar in structure to an iguana.  It was a while before it was realized that it was not just a lizard but an animal that had lived on Earth millions and millions of years ago.

# 43
  • Мнения: 3 491
Eй на какво намерих днес, докато ровех за друго:

http://www.first-school.ws/theme/animals/dinosaurs.htm

Enjoy!
Обстойно е, да.  bouquet

# 44
  • Мнения: 481
Синът ми е луд фен на динозаврите. Ще следя с интерес

Общи условия

Активация на акаунт