Трепери като кърмя - случвало ли ви се е?

  • 1 361
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Случва се вече трети път за два дни. Кърмя легнала и Жасмина обикновено заспива. Както си суче заспивайки изведнъж започва цялата да се тресе, дърпам я от гърдата, разтърсвам я леко, тя се стряска, изпищява и спира да се тресе. Водих я вчера при педито - гледа я, слуша я и каза, че според нея и няма нищо. Каза, че или се е задавила / но тя не се закашля/, или се е стреснала, или е сънувала нещо. Успокоих се. Днес обаче се случи още два пъти - на едно кърмене. Не знам какво да мисля. Имали ли сте такива случаи?

# 1
  • Мнения: 3 537
Не ми се е случвало. newsm78

# 2
  • Мнения: 2 070
чувала съм, че подобни неща стават при липса на витамин д или нещо подобно, да не те стряскам, отдавна беше и не съм сигурна, но ако има начин да провериш - действай!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 390
Хм, абе и на мен ми се случи тази седмица 2 пъти! И малко съм разтревожена, защото имаме и физиологичен шум на сърцето-да не би да има връзка с него  newsm78
Дано да не е нищо страшно и на други майки да се е случвало!!! Praynig

# 4
  • Мнения: 288
На мен също ми се случва от около 2-3 месеца, това става, когато заспива на гърдата и ако се стресне от някакъв шум отваря очи и започва да трепери главичката основно, а понякога и ръцете. Педито каза, че няма нищо притеснително, но в интерес на истината не се е случвало вече около 2 седмици. Надявам се, наистина да приключи с това, че малко ме притеснява. Иначе аз от втория месец бях спряла да давам витамин Д, тъй като ме беше страх от  предозиране и т.н, но сега от около 2 седмици давам по една капка на ден. Не знам, дали може наистина да е от това. Ти витамин Д даваш ли?
Да допълня, притеснително е да се стресне внезапно докато спи, да изпъне ръцете и краката и да стисне юмруци с рев.

# 5
  • Мнения: 11 816
Или може би просто когато е гладно!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
И аз нямам идея,от какво може да  е...
Но след като педиатърката е казала,че нищо няма,не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 254
Отивайте при педито и си поискайте направление за невролог. Щом се случва толкова често... Пък и педито не присъства на треперенето, а през другото време може нищо да му няма..
Бе ходете на невролог, за да се успокоите.

# 8
  • Мнения: 1 176

Да допълня, притеснително е да се стресне внезапно докато спи, да изпъне ръцете и краката и да стисне юмруци с рев.
[/quote]adyto,Би ли обяснила малко по-подробно эащо са притеснителни теэи симптоми.

# 9
  • Мнения: 1 858
Да случвало ми се е. Тогава и аз бях много притеснена. Оказа се, че когато бебето е много гладно и засуче бързо и лакомо, от бързото навлизане на храната му става студено и започва да трепери. На мен за пример ми дадоха малките кученца как като се нахранят набързо и започват да треперят.
 
п.п. Информацията е от бившото ни джипи. Колко е вярно не знам но ми се стори логично.

# 10
  • Мнения: 619

Да допълня, притеснително е да се стресне внезапно докато спи, да изпъне ръцете и краката и да стисне юмруци с рев.
аз четох,че точно това не е притеснително-забравих как го наричаха в книгата newsm78,но е нормално при малки бебета.Ави постоянно така правеше и после спря.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390

Да допълня, притеснително е да се стресне внезапно докато спи, да изпъне ръцете и краката и да стисне юмруци с рев.
аз четох,че точно това не е притеснително-забравих как го наричаха в книгата newsm78,но е нормално при малки бебета.Ави постоянно така правеше и после спря.
Рефлекс на Моро?! newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 901

Да допълня, притеснително е да се стресне внезапно докато спи, да изпъне ръцете и краката и да стисне юмруци с рев.
аз четох,че точно това не е притеснително-забравих как го наричаха в книгата newsm78,но е нормално при малки бебета.Ави постоянно така правеше и после спря.
Рефлекс на Моро?! newsm78

Да, рефлекс на Моро, в който няма нищо притеснително, и който изчезва неусетно докъм... 4ти или 6ти месец...

# 13
Сина ми е на 8 месеца. Случвало ни се е два пъти досега, първия заспа на гърдата и изведнъж целия се разтресе, аз много се уплаших и го разтърсих, той се събуди и спря. Педито нищо не ми каза за това, втория път беше по-леко разтреперване.

# 14
  • Мнения: 96
Здравей
 Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=69821.msg1245252#msg1245252
 При нас проблемът отшумя към 7- 8-ми  месец.
 Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт